ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا درباره قلم ✍️+ با توصیفات شنیدنی و زیبا

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد قلم از زبان خودش با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا درباره قلم :  قلم می تواند تمام رویدادهای جهان را تغییر دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا درباره لطف خدا

انشا درباره قلم

انشا درباره قلم

مقدمه: (ن والقلم و مایسطرون) سوگند به قلم و آنچه می نویسد. چه بسیار سخنانی که بر زبان نمی توان آورد، ولی قلم در سکوت و آرامش به پیش می برد. قلم استاد سخن و جلودار تغییر است. چه تحولاتی که با جنگ و توپ و تفنگ ممکن نیست ولی قلم ان را آسان می کند.

بدنه: من با این قلم شگفت انگیز می توانم از تاریخ و افکار پیشینینان خود مطلع شوم و افکار خود را برای آیندگان نگه داری کنم. قلم شرح عاشقی و دلداگی و دنیای عاشقان دیروز را برایم نوشت و در آینده هم برای آیندگان شرح خواهد داد. من سکوت می کنم ولی قلم در حال نوشتن است، چشمم پر از اشک می شود و قلم با کمکش می نویسد، نگاهم پر درد می شود و من می نویسم. افکار زخمی و مظلوم می شوند ولی من می نویسم.

سخنم در گلو خفه می شود، ولی قلمم پر رنگ تر میشود. شرح رشادت هایی که درمیدان های جنگ و شهادت رخ می دهد همه را قلم بردوش می کشد و نمی تواند پنهان کند.

شرح موفقیت ها، شکست ها، عاشقی ها، ظلم و دادخواهی، شرح دلدادگی و نغمه آزادی، داستان دلدادگی فرهاد و شیرین و لیلی مجنون و همه داستان هایی که حال دلم را خوب می کند، شرح پیشرفت و اکتشاف و ایده های نو و هزاران ماجرای جدید که در دل تاریخ و توسط قلم نازنین ثبت شده است.

قلم به هر شکل و اندازه ای که باشد، مقدس است. او وظیفه اش را خوب انجام می دهد و می دانم که پیام رسان خوب و بی طرفی است.او شرح قصص پیامبران و بزرگان و مبارزان را برای ما پاس داشته و روزی همه را در پهنه تاریخ روشن خواهد کرد.

نتیجه گیری: قلم بهترین و جذاب ترین سخنگوی بی صدای تاریخ است که تمام رویدادهای مهم بشریت را بر صفحه سنگ و تخته جای داده و بسیاری از حقایق را برای مردم روشن می کند و قضاوت را به اهلش می سپارد.

انشا درباره قلم به صورت عینی

مقدمه: قلم که باشد حال همه خوب است، کنجی و خلوتی دنج که فقط من باشم و خودکار و قلمی و دفتری، کاش برسد روزی که قلم بر دست همه باشد و به جای جنگ و ستیز همه با قلم و اندیشه بزرگ با هم سخن بگویند. کاش به جای توپ و تفنگ کتاب بخریم و بخوانیم.

بدنه: قلم را چون همدمی دلسوز درکنارم دارم که همچون عشقی و دوستی در خلوت من می درخشد. دوستی بی کینه که فقط افکار و خواسته های مرا بی قضاوت بیان می کند و روی صفحه دنیا نقش می زند. قلم را با دست خود همدم کرده ام و هر بار که دلم هوای عشق می کند با من همراهی می کند و می نویسد.

او خوب می داند که دلم از دست چه کسی خون است و با چه کسی همنفس، می نویسد و فراموشش می شود که کجا و برای چه کسی نوشت. لای دفترم را که باز کنم روزی هزار سخن و حرف نگفته دارم که قلم محرمانه نوشته است. خطوطی مرتب و گاهی خط خورده که در سطور قطور تاریخ گم می شوند و فقط قلم می داند و من که چه نوشتیم و برای که نوشتیم.

قلم جان بت و توتم زیبای من، تو را خوب نگاه می کنم و برایت حرف ها دارم که بنویسی و در فقدان من تاریخ قضاوت کند که چه کسی درست گفت و چه کسی سخن ناروا بر زبان اورد. قلم جانم تو عالی ترین مفسر تاریخی که همه مردم باورت دارند و می دانند نوشتن بهترین و کامل ترین روش پاسداری علم و تاریخ و فرهنگ و تمدن است.

کاش قلم در خدمت حاکمان ظالم و سیاست مداران نباشد و برای دل حرف بزند و بی طرف باشد و کاش قلم در خدمت آدم کشان و جاهلان نباشد و به مردم کمک کند تا پیشرفت کنند. همه می دانیم که کمرنگ ترین مدادها از پررنگ ترین حافظه ها ماندگارترند.

کاش قلم خود دهن بگشاید و آنچه را که نوشته است را برای مردم و اهل دنیا تعریف کند. قلم شرح بی تابی دل را در تقویم جان می نویسد و نسخه ای از درد مندی دل را باری آیندگان پاس می دارد. قلم جانم تو که باشی هیچ کس نمی تواند گذشته را محکوم به تکرار کند و سخن تو همیشه عبرت است و راه درست زندگی کردن

نتیجه گیری: فرهنگ و تاریخ هر کشور وابسته به سیاست است. اما کاش آزادی بیان رشد کنند و قلم وابسته به هیچ نهاد و حکومت و فردی نباشد تا دنیا خودش به اختیار راه درست را برگزیند.

انشاء های پیشنهادی :
انشا درباره قطع درختان
و
انشا در مورد طبیعت بهاری

☑️ به پایان انشا درباره قلم رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − دوازده =