ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل حساب حساب کاکا برادر ✍️+ مفهوم و گسترش و بازآفرینی

معنی و مفهوم ضرب المثل حساب حسابه کاکا هم برادر به همراه ریشه و داستان حکایت و اصطلاح انگلیسی

معنی ضرب المثل حساب حساب کاکا برادر : این ضرب المثل به معنای این است که حساب و کتاب به جای خود، دوستی و برادری هم به جای خود. در حساب و کتاب حتی با برادر خود هم سخت گیر باشید.

به این منظور که اگر قصد ما عدالت باشد و بین هیچ فردی با فرد دیگری فرق نگذاریم، حتی با کسی که از خودمان یا مثل برادر یا خواهرمان باشد، اینگونه عدالت رعایت می‌شود. برای آشنایی با مطالب کامل‌تری در مورد ضرب المثل، در ادامه با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه باشید.

مَثَل پیشنهادی : معنی ضرب المثل فیل و فنجان

معنی ضرب المثل حساب حساب کاکا برادر

مفهوم ضرب المثل حساب حساب کاکا برادر

به فرض این ضرب المثل را مانند یک تعریف گفت؛ یکی از ساده‌ترین راهکارها برای این موارد که بر اساس تجربه متوجه شده‌اند این است که حساب و کتاب‌ها به طور مشخص ثبت و ضبط بشود، و بدون در نظر گرفتن روابط دوستی و همکاری و هم‌ خانگی و هم‌اتاقی و… همه‌ی این موارد شفاف و واضح تسویه بشوند و با روابط دیگر قاطی نشوند. اتفاقا دوستی‌ها هم به این شکل خدشه کم‌تری می‌بینند و پابرجاتر هستند. این مثل برای کنار گذاشتن رودربایستی و ملاحظات دوستی در تجارت و معامله‌ها به کار برده می‌شود.

داستان یا تاریخچه حساب حسابه کاکا برادر

در زمان‌های گذشته فردی می‌خواست از برادر خود بزغاله‌ای بخرد، برادر گفت: ( قیمت هر بزغاله هفتصد دینار است.) آن فرد گفت: (من که برادر تو هستم با دیگر مشتریان و رفیقانت فرقی بگذار و به من ارزان‌تر بده) برادر گفت: (برادری سر جایش؛ حساب حسابه، کاکا برادر) و از آن زمان این ضرب المثل بین مسائل تجاری که بین دوستان یا خانواده انجام می‌شد، رواج پیدا کرد.

گسترش و بازآفرینی حساب حسابه کاکا هم برادر

مثلا جمعی دوستانه که با هم بیرون می‌روند و یکی از آن‌ها معمولا حساب‌ها را رسیدگی می‌کند، سپس سهم هر فرد را می‌گیرد.

یا تورهای تفریحی یا ورزشی که اگر صاحب تور آشنا و یا فامیلشان می‌بود، انتظار این را داشتند که با آن‌ها کمتر حساب کنند، این هم یکی از مواردی است که مسئول تور با همه یکسان حساب کند و این ضرب المثل را الگو قرار دهد.

انشا با موضوع ضرب المثل حساب حساب کاکا برادر

مقدمه: ممکن است گاهی در خانواده خواهر یا برادر از ما انتظار داشته باشند کاری یا چیزی که منبع درآمد ما است و به دیگران می‌فروشیم را برای آن ها مجانی انجام دهیم در صورتی که برای آن زحمت کشیده‌ایم، پس بهتر است حساب حسابه، کاکا برادر باشد.

بدنه: وقتی دو شخص وارد معامله می‌شوند و یکی از آن‌ها انتظار کوتاه آمدن از فرد مقابلش را دارد و اینگونه باعث ناحقی می‌شود؛ چه بسا که در این زمانه این کار را بسیاری از کاسبان انجام می‌دهند.

نتیجه: درست است که در جامعه امروزی، تجار و یا کاسبان هر کدام دنبال سود و منفعت خود و اصولا به دنبال اختلاس هستند و به دنبال حق یا نا حق و یا حساب و کتاب نیستند؛ اما می‌توان از این جمله درس گرفت، به خصوص از ریشه این ضرب المثل که حتی برادر در حق برادرش، برابری و عدالت را رعایت می‌کند تا حق کسی پایمال نشود.

اصطلاح انگلیسی ضرب المثل حساب حساب کاکا برادر

Business is business
تجارت تجارت است

مَثَل های پیشنهادی :
معنی ضرب المثل دسته گل به آب دادن
و
معنی ضرب المثل خر ما از کرگی دم نداشت

✅ به پایان ضرب المثل حساب حسابه کـاکا برادر رسیده‌ایم، اگر دیدگاهی در این رابطه دارید حتما آن را از بخش نظرات با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.