ادبیاتفرهنگ و هنر

جواب درک و دریافت صفحه ۲۳ درس راز گل سرخ فارسی پنجم

پاسخ پرسش های درک و دریافت صفحه 23 بخوان و بیندیش راز گل سرخ درس دوم فارسی کلاس پنجم دبستان

جواب درک و دریافت صفحه ۲۳ درس راز گل سرخ فارسی پنجم ؛ در این مقاله به پاسخ و جواب سوالات درک و دریافت صفحه 23 بخوان و بیندیش راز گل سرخ درس دوم کتاب فارسی پایه پنجم ابتدایی پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: پاسخ درک مطلب و درست و نادرست درس دوم فارسی پنجم
و
معنی کلمات درس دوم فارسی پنجم ابتدایی

پاسخ درک و دریافت صفحه 23 درس راز گل سرخ فارسی پنجم
پاسخ درک و دریافت صفحه 23 درس راز گل سرخ فارسی پنجم

جواب سوال های درک و دریافت صفحه 23 درس راز گل سرخ فارسی پنجم

در بخش درک و دریافت صفحه ۲۳ بخوان و بیندیش راز گل سرخ درس دوم کتاب فارسی پایه پنجم دبستان سوالاتی مطرح شده است که در در زیر به پاسخ صحیح آنها پرداخته ایم:

سوال 1) با توجه به متن، بگویید پروانه چه ویژگی هایی داشت؟ آیا کار او را می پسندید؟ چرا؟

پاسخ: آن پروانه بسیار زیبا بود. بال های خوش نقش و نگاری داشت. بعضی از پروانه ها به زیبایی بال های او حسرت می خوردند. این پروانه زیبا اما بسیار مغرور و خودپسند بود.

خیر نمی‌پسندیم. چون این پروانه بدون دلیل مغرور بود و فراموش کرده بود که زیبایی او را خداوند به او هدیه کرده است و این زیبایی نباید باعث احساس برتری بر دیگران شود.

سوال 2) به نظر شما چرا پروانه دیگر خود را در برکه تماشا نکرد و بال هایش را به نمایش نگذاشت؟

پاسخ: چون او متوجه شده بود که زیبایی خودش و خوش رنگی بال هایش، دلیلی برای خود برتر بینی و غرور و خود پرستی نیست و همه از لطف و بخشش خداوند است و نباید ابزاری برای فخر فروشی به دیگران باشد.

سوال 3) چه چیزهایی باعث زیبایی و شادابی گل سرخ بودند؟ به ترتیب بیان کنید.

پاسخ: گلبرگ ها، برگ ها، ساقه، ریشه، زمین، خورشید، خداوند که آفریننده همه آنهاست و با نظرم و ترتیب برای هر کدام از آفریده های خود وظیفه ای تعیین کرده است.

همچنین بخوانید: معنی کلمات و جواب خوانش و فهم شعر رقص باد خنده گل فارسی پنجم

توجه: شما دانش آموزان عزیز و کوشا می توانید برای دسترسی سریع تر و بهتر به مطالب کمک درسی فارسی پنجم ابتدایی ، کلمه و عبارت « ماگرتا » را به همراه مطلب مورد نظر خود جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله جواب سوال های درک و دریافت صفحه ۲۳ بخوان و بیندیش راز گل سرخ درس دوم کتاب فارسی کلاس پنجم ابتدایی ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !