ادبیاتفرهنگ و هنر

توصیف حس و حال بوی سیر نگارش هشتم

انشا دانش آموزی با موضوع توصیف حس و حال بوی سیر برای نگارش پایه هشتم

انشا توصیف حس و حال بوی سیر از فعالیت نگارشی درس 5 صفحه 62 با مقدمه و نتیجه را می توانید در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا مطالعه فرمایید.

مطلب پیشنهادی: توصیف حس و حال طعم لبوی داغ در یک روز برفی

توصیف حس و حال بوی سیر نگارش هشتم

انشا توصیف حس و حال بوی سیر صفحه 62 نگارش هشتم

مقدمه : از زمانی که تصمیم گرفتم در مورد سیر بنویسم، حتی دفتر و خودکارم هم بوی سیر می دهد. بی خود نیست که از قدیم می گویند بهترین راه برای از بین بردن بوی بد سیر نخوردن آن است! البته این ماده غذایی بدبو خیلی خاصیت دارد و می تواند برای خیلی از دردها مفید باشد پس نباید بخاطر بوی بدش از خوردن آن اجتناب کنیم.

بدنه : بوی سیر همیشه مرا به دورانی می برد که بوی آش رشته های مادربزرگم همه را دیوانه می کرد، وای که چه آش رشته و سیر داغی بود! من سیر دوست ندارم، اما آیا آش رشته بدون سیر داغ ارزشی دارد؟ مادربزرگم همیشه می گفت به زور هم که شده سیر را از غذایت حذف نکن چون خون را تصفیه می کند و التهاب سینوس و درد معده را برطرف می کند و برای فشار خون و سنگ کلیه مانند آب روی آتش است.

البته زمان خوردن سیر هم مهم است! مثلاً خوردن سیر در زمانی که بیشتر در خانه هستیم می تواند از کلمات کنایه آمیز و نگاه بد افراد جلوگیری کند. البته این موضوع برای همه شهرها نیست و مثلا در گیلان و مازندران به دلیل آب و هوای خوب و مرطوب همه ساله سیر را در مزارع کشاورزی خود می کارند و از غذاهای متنوع و لذیذ خود بهره مند می شوند و بوی سیر یکی از معطرترین و لذیذترین ها به شمار می رود.

نتیجه گیری : از هر چیزی باید به اندازه و درست استفاده کرد، زیرا حتی اگر از عطرهای خوشبو نیز زیاد استفاده شود بوی آن زننده و تند می شود بوی سیر نیز همین طور است. اگر ما در غذاهایمان به اندازه کافی از سیر استفاده کنیم مطمئنا عطر آن هوش از سرمان می برد.

همچنین بخوانید: توصیف حس و حال بوی خاک پس از بارش باران

☑️ در این نوشته به توصیف حس و حال بوی سیر از کتاب نگارش هشتم پرداختیم، اگر شما نیز نظری در مورد این موضوع دارید حتما آن را از بخش دیدگاه با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *