ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا درباره پنجره ای رو به آسمان ❤️ با مقدمه و نتیجه

متن انشاء های زیبا در مورد درباره پنجره ای رو به آسمان با توصیف های زیبا

انشا درباره پنجره ای رو به آسمان : همه پنجره ها رو به آسمان باز می شوند. هر بار که دلت می گیرد سرت را به سوی آسمان بلند کن و خدا را صدا بزن. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد پنجره ای رو به پاییز

انشا درباره پنجره ای رو به آسمان

انشا درباره پنجره ای رو به آسمان با مقدمه و نتیجه

مقدمه: اسمان مقدس است و همه نواها و دعاها به سمت آسمان می روند. کاش سرمان را بالا بگیرم و حس و حالمان را به آسمان پیوند بزنیم. وسعت بی انتهای آسمان را نگاه کن که چگونه بی ستون ایستاده است. پنجره ای از دلت به سوی آسمان بگشای و هر روز در این نیلی بی انتها با خدایت حرف بزن.

بدنه: آسمان را خوب نگاه کن که چقدر زیبا و خوشرنگ و جذاب است. آنقدر صاف و روشن که دلت میخواهد بال پرواز داشته باشی، پنجره ای رو به خورشید باز کن و هر صبح با سلامت آسمان را مهمان خانه کن، گرد و غبار از روی خورشید بر دار و با پنجره ای که از دلت پل زده ای خدا را صدا بزن. هر صبح که آسمان با خورشید در دوستی مطلق هستند تو هم از پنجره خانه ات دستی تکان بده و خورشید را به بزم دلت دعوت کن.

بگو خدایا من پنجره ام به سوی تو باز است و تو کرور کرور نعمت از آن پنجره برایم بریز. آسمان را هر صبح سجده کن و برای خالق آسمان شکرگزار باش. غبار از پنجره دل بردار و دستمال عبادت و تقوا و بندگی بر زنگار دلت بکش و بگو خداوندا راه آسمان همیشه باز است و من از پنجره اتاقم به سوی عبودیت تو پرواز می کنم. ستاره های بی رنگ آسمان عشق را بشمار و دم بدم برایشان دست تکان بده.

در کنار آن پنجره بایست و خورشید را خوب نگاه کن که چه بی تفاوت به هر بند ه ای، نورش را برای همه میفرستد. مانند خورشید بی ادعا و مهربان باش، دلت را به دست عشق بسپار و هر آنچه که می توانی به بندگان خدا کمک کن تا نعمت فراوان خدا سرازیر پنجره ات شود.

نتیجه گیری: خدایا تو برایم روزنه ای به سوی آسمانت بگشای تا بتوانم نعمت فراوان تو را درک کنم و شاکر باشم. آسمان را که می بینم به خالقش و حکمت بی انتهایش پی می برم و هر لحظه نماز شکر برپای می دارم. دعا را برای خودمان و بنده های دیگر فراموش نکنیم.

متن انشاء با موضوع پنجره ای رو به آسمان

مقدمه: این ستون بی سقف را چه کسی چنین با ابهت برپای داشته است. ابرها و رگه های زیبای آنها را خوب نگاه کن، از همان پنجره روبه آسمانت و خوب و دقیق نقاشی بی رنگش را ببین که چگونه از ترکیب رنگ های بی رنگ چنین منظره ای ساخته شده است. کاش می دانستم که این ستون برافراشته بلند چگونه جاوید مانده است، من از پنجره کوچک اتاقم نتوانستم پی به این همه عظمت ببرم فقط روزنه‌ای برای آموختن بود.

بدنه: آسمان برافراشته و بلند را نظاره کن ،گاهی به دلت مراجعه کن و پنجره ای برایش بساز که بغض و هوای دم کرده اش را درمان کند. پرندگانی را که در آسمان پرواز می کنند، خوب و دقیق نگاه کن، پر پرواز شان را و غرور هنگام برخاستن شان را، این پرندگان همت کردند و به آنجا رسیدند. توهم از پنجره اتاقت پلی به آسمان بزن، از او بخواه که هر آنچه که ممکن است برایت مهیا کند، آسمان زیر پای توست اگر پنجره ات به سوی خدا باز باشد، در حوالی آسمان منتظر بارش رحمت الهی بمان و بدان که اگر راه آسمان باز باشد تو می توانی بی مانع دست به سوی خالق دراز کنی و آرزوهایت را بگویی.

خدایا پنجره روبه آسمان برایم مهیا کن تا بتوانم دستان ملتمس را به سویت دراز می کنم و می دانم که بارش رحمت تو مخصوص همه بندگان است. پنجره دلم را به بالاترین منطقه از آسمان می گشایم و پر میکشم به زیباترین و ماندگارترین ثانیه های بندگی، در حوالی دریچه دلم به آسمان برای همه دردمندان و بزرگان طلب خیر می کنم و کوله بارم را پر از دعای خیر و رحمت می کنم و به دست بندگان خدا می سپارم.

خدایا من بنده گنهکار توام پل به سمت زده ام و نمی توانم از در تو بی نصیب بروم. خدایا در این روزنه قلبم نور هدایتی بفرست و مرا از اشتباهاتم خبردار کن. خدایا دلم پنجره ای به سوی آسمان است. خدایا دعاهایم را شنیدی؟ کمی هم راه نشانم بده تا به چاه نیفتم.

نتیجه گیری: راه دعا و تضرع به درگاه خداوند همیشه باز است و من بنده گنهکار توام، پنجره دلم به سوی تو گشوده شده است، خدایا از گناهم بگذر و نعمت های بی دریغت را از من مگیر..خدایا توفیق بندگی و عبادت و بزرگی عطا کن تا بتوانم بنده خالص تو شوم. خدایا کمکم کن که راه گم نکنم.

انشاهای پیشنهادی:
انشا در مورد پنجره ای رو به دریا
و
انشا در مورد پنجره ای رو به بهار

☑️ به پایان متن های انشا درباره پنجره ای رو به آسمان رسیدیم، اگر نظری در مورد این نوشته داشتید حتما آن را از بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.