ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد پیاده روی اربعین ❤️+ با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد پیاده روی اربعین با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد پیاده روی اربعین : کربلا یک انقلاب بود که پیام رسانش حضرت زینب بود و توانست این پیام را به همه چهان ابلاغ نماید و اما در این دوره حساس و دنیای پر از مکر و فریب شاید پیاده روی اربعین بهترین گزینه باشد، برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا درباره ظهر عاشورا

انشا در مورد پیاده روی اربعین

انشا در مورد پیاده روی اربعین

مقدمه: امام حسین (ع) در حالی که از حج خارج می شد به درستی می دانست که عازم کربلا و شهادت است. این شهید مظلوم در مقابل بی عدالتی و برپایی امر به معروف و نهی از منکر یک تنه در مقابل یزید ایستاد تا صدای دادخواهی و عدالت جویی اش تا امروز در گوش جهانیان طنین انداز شود.

بدنه: ما در دوران شهادت امام و در سال 61 هجری نبودیم تا از دین و آزادی خواهی و مظلومیت امام حسین (ع) حمایت کنیم و با دشمنان مبارزه کنیم، ولی امیدوارم این حرف ها ادعا نباشد، ما در این زمان با رویدادهایی مواجه هستیم که نیاز به مبارزه و امر و به معروف دارد، نیاز به مبارزه و عدالت خواهی دارد، شیعیان جهان هر سال به پاس عدالتخواهی و مظلومیت امام حسین هر سال در چهلمین روز شهادت آن امام بزرگ اقدام به انجام آیین بزرگ و جاودان پیاده روی می کنند تا به دشمنان دین و عاشورا گوشزد کنند که ما همان نسلی هستیم که تا ابد در پی خون خواهی حسین از پای نخواهیم ننشست و تا همیشه تاریخ برای این اهداف خواهیم جنگید.

این پیاده روی یک مکتب است و تا شیعه بر چای و پابرجاست در این روز مقدس مانند مراسم حج به چنین قیامی دست خواهد زد. این پیاده روی نمایش عظمت مسلمانان و شیعه است تا کفار بدانند که هنوز دغدغه ما دین است و صدایمان بلند.

ما از خواسته های خود پا پس نمی کشیم وتا همیشه برای اعتلای فرهنگ ناب شهادت و حجاب و مردانگی تا انتها می ایستیم. اربعین یک مکتب است و ما تا انتها از شاگردان این مکتب خواهیم بود.

نتیجه گیری: امام حسین یک مکتب بود و ما شیعیان برای اعتلای این مکتب بزرگ از پای نمی نشینیم، کاش جوانان ما بدانند که امام حسین برای دفاع از ناموس و غیرت و انسانیت جان شیرینش را هدیه کرد و به راهش بشتابند. اربعین فرصت میثاق با امام حسین است تا جوانان و عاشقانش به سمت حرمش بروند وبا او عهد مجدد ببندند.

انشاء درباره ی پیاده روی اربعین حسینی

مقدمه: امام حسین شاید امروز به جنگ با ظلم وبی عدالتی و نابرابری می رفت به شهادت نمی رسید و جوانان و مردم شیعه یاری اش می کردند. او که با تمام اهل خانواده به کربلا رسید خوب می دانست که به اخرین منزل عمرش رسیده است، ولی در این راه کوتاهی نکرد و به راهش ادامه داد.

بدنه: امام می دانست که در آینده ملت هایی یافت می شوند که به یاری دین می شتابند. او در ان روز تنها بود و فقط خانواده در کنارش بودند، ولی حالا در این دنیای مدرن هم هستند گروهی متفکر و دانشمند و اندیشمندانی که به پاس حفظ خون این مرد بزرگ و امام دوست داشتنی در پیاده روی بزرگ اربعین شرکت می کنند و هیچ وقت از راه صحیح دین و آیین مقدس اسلام جدا نمی شوند و برای نشان دادن میزان عشق و علاقه خود در مناسک روز اربعین اقدام به پیاده روی می کنند تا به جهان و جهانیان قدرت اتحاد خود را نشان بدهند.

مسلمانان از هر کشور و دین و مسلکی در روز اربعین در سخت ترین و بدترین شرایط اقدام به پیاده روی می کنند و تا حرم امام حسین (ع) عاشقانه می روند.  حرم امام میعادگاه عاشقان است و موعد قرار همه عشاق که در دل هوای او را در سر دارند.

پیاده روی یک مکتب است که در ان همه برای اعتلای دین و اهداف امام تلاش می کنند. پیاده روی مانند صفا و مروه دارای پیامی خاص است که درآن پیام شیعیان به تمام جهانیان ابلاغ می شود. پیاده روی یک سلاح آرام و نرم است که در آن هر کس که دل به عشق امام ندارد حاضر نمی شود، ولی در این روز و ایام تمام شیعیان از سراسر دنیا به سوی کربلا می آیند و در آنجا با امام عاشقان عهد شهادت و خون خواهی حسین(ع) می بندند.

شهادت یک دین است که بیشتر کسانی که به سمتش می روند، می دانند که چه راه مقدسی را انتخاب کرده اند. امروزه ما مسئولیت سخت تری بر عهده داریم تا بتوانیم از راه امام حسین و مردان بزرگ به خوبی دفاع کنیم.

نتیجه گیری: کسانی که ادعا می کنند که اگر در دوران امام بودیم به یاریش می شتافتیم، این گوی و میدان، بیایید و در مراسم پیاده روی اربعین کاری کنید و برای زنده نگه داشتن اهداف امام قدمی بردارید و جوانان و کسانی که از راه دین برگشته اند را در مسیر درست هدایت کنید.

بیایید و امر به معروف و نهی از منکر را زنده کنید، بیایید و به داد فضای مجازی برسید و این دشمن نرم را از سر راه اعتلای کشور و جوانان بردارند.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد خون شهیدان
و
انشا در مورد پرهیزگاری و تقوا

☑️ به پایان انشا درباره پیاده روی اربعین حسینی رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.