ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا درباره حیوانات در حال انقراض ❤️ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد حیوانات در حال انقراض با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا درباره حیوانات در حال انقراض : انسان با دستکاری طبیعت و آسیب رساندن به چرخه آن بسیاری از حیوانات را از گردونه زندگی خارج کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا طنز در مورد گرانی

انشا درباره حیوانات در حال انقراض

انشا درباره حیوانات در حال انقراض

مقدمه : آیندگان بر ما خرده خواهند گرفت که چرا از طبیعت و حیواناتش به خوبی محافظت نکردیم و آنها باید در حسرت باشند و نتوانند از زیبایی این موجودات بهره مند شوند.

چه گونه هایی که از تیر شکارچی در امان نبودند و چه درختان و گل ها و گیاهانی که بر اثر زیاده روی انسان پر طمع از بین رفتند و از آنها فقط نامی درکتاب ها ماند و شاید تصویری در دوربینی قدیمی.

بدنه: موجودات زیادی مانند میمون و نوعی زرافه ، خرچنگ و نوعی پلنگ ، در حال نابودی هستند که هیچ کس اقدامی برایشان نمی کند و بر اثر دخالت انسان زیستگاه یا آرامش خود را از دست می دهند و یا در معرض شکار سودجویان قرار دارند و شاید اینجا هم کسی نیست که به داد این زبان بسته ها برسد و آنها با زبان بی زبانی از مردم و دوستداران محیط زیست تقاضای کمک و دادرسی دارند.

چه بسیار شکارچیانی که برای ثروت و منافع شخصی آرامش و امنیت این موجودات را گرفتند و برای خودشان ثروتی و پولی کسب کردند. گاهی عقاب نبزپرواز با آن همه ابهتش در دست بشری اسیر می شود و شبانه و از راه قاچاق از کشور خارج می گردد.

چه حیواناتی که بر اثر سوء تغذیه و بی پناهی در زمستان از دست می روند و کسی هم مطلع نمی شود. کاکاپو نوعی طوطی است که پرواز نمی کند و در شب بیرون می آید و فقط ۱۲۸ عدد از این نمونه باقی مانده است که باید محافظت شود. کانگوروی درختی هم در حال نابودی است و تعداد کمی از آن باقی مانده است و باید توسط دوست داران محیط زیست مورد محافظت جدی قرار گیرد.

نتیجه گیری: حیوانات هم از دست انسان و خواسته های او در امان نبوده و نیستند. انسان باید از دستکاری طبیعت و دخل و تصرف روی آن دست بردارد و حیوانات و پرندگان را مورد آزار و اذیت خویش قرار ندهد.

انشا در مورد حفاظت از حیوانات در حال انقراض

مقدمه: چه موجودات و گیاهان و درختانی که با نادانی و سهل انگاری ما انسانها از طبیعت خارج شدند و شاید این روی دادها روی چرخه طبیعت اثر مستقیم داشته باشد.

بدنه: طبیعت یک چرخه است که ممکن است ، ریزترین موجودات هم روی این چرخه تاثیر داشته باشند. به طور مثال به چشم خود دیده ام که نوعی زنبور قرمز بزرگ از سالها پیش و از دوران کودکی من خیلی کم شده و کسی دلیل ان را نمی داند. یا نوعی جغد زیبایی که هر سال در درخت باغمان بود، دیگر پیدایش نیست و صدایش نمی آید.

گاهی در خبرها و رویدادهای مهم می شنویم که پلنگ یا شیری نادر در یک باغ وحش با نظارت دامپزشکان و دوست داران محیط زیست توله هایی به دنیا آورده اند که خبرهای خوب و خوشی است .زیرا از انقراض نسل یک گونه از موجودات نادر پیشگیری شده است.

در این امر افراد زیادی از جمله مسئولین محیط زیست و سازمان های مربوطه همیاری نموده و شرایط باروری درست و علمی این گونه ها را به وجود آورده اند. برای حیواناتی که در معرض خطر انقراض قرار دارند، برنامه های باروری و نگه داری در شرایط امن توسط سازمان های مردمی و حافظان محیط زیست در نظر گرفته می شود و این امر با هزینه های مردم علاقه مند و توسط متخصصان و دامپزشکان انجام می شود و در دوران بارداری هم مراقبت های خاصی صورت می گیرد تا توله های سالم متولد شوند و برای حفاظت از آنها برایشان شناسنامه ای صادر شده و تمام ویژگی های ظاهریشان ذکر می گردد.

حیوانات در معرض انقراض باید به سرعت شناسایی شوند و برای نگه داری و افزایش تعداد این موجودات اقدامات اساسی صورت گیرد. سمندر ها یکی از این حیوانات در معرض خطر هستند. نوع دیگر از حیوانات کرگدن جاوه ای است که بومی قاره آسیا می باشد و در اندونزی و چین زندگی می کند و تعداد آن کاهش یافته است. بهتر است ما هم در این امر سهیم شویم و از کارهایی مانند شکار، آسیب رساندن به حیوانات، خرید و فروش آنها خود داری نماییم.

نتیجه گیری: طبیعت برای زنده ماندن و ادامه حیاط به همه مخلوقات و حیوانات نیاز دارد. ما انسانها هم وظیفه داریم که از آزار رساندن و یا کشتن و شکار هر حیوانی خود داری نماییم. در آینده ممکن است که مورد سرزنش آنان قرار گیریم چرا که موجب نقصان در چرخه طبیعت شده ایم.

انشاء های پیشنهادی :
انشا از زبان یک پرنده در حال پرواز با مقدمه و نتیجه
و
انشا در مورد کودکان کار با مقدمه و نتیجه

☑️ به پایان انشا درباره حیوانات در حال انقراض رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *