ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا از زبان یک پرنده در حال پرواز با مقدمه و نتیجه

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد از زبان یک پرنده در حال پرواز با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا از زبان یک پرنده در حال پرواز : اگر من یک پرنده در حال پروازی بودم، هر جا که دلم می خواست می رفتم و به همه جا پر می کشیدم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا درباره حس و حال شنیدن صدای قار قار کلاغ

انشا از زبان یک پرنده در حال پرواز

انشا از زبان یک پرنده در حال پرواز

مقدمه : با همه توانم در حال پرواز هستم و دوست دارم تا هر جا که می توانم اوج بگیرم و از مکان های مختلف بگذرم و برا ی خودم لذت ببرم. شاید سالها و روزها در سفر باشم و پرواز، اما پرواز در بهار لطفی دیگر دارد و من عاشق پرواز در بهارم. در بهار که بر می خیزم ابرها زیبا و خوش رنگ شده اند و زمین زمرد رنگ است.

بدنه: روزهای خوب و خوش را پیش رو دارم و به زیستگاه قدیمی هم سری می زنم و دوستان را می بینم و جویای حالشان می شوم. روزها در پروازم و غروب که می شود در جایی فرود می آیم و می مانم، گاهی بال و پرم می ریزد و زمانی هم احساس خستگی می کنم و مجبورم که استراحت کنم.

فردایی زیبا در انتظار من است و باید در اوج باشم و دنیا را در بلندترین مکان ببینم و لذت ببرم. دریاهای زیبا و درختان سر به فلک کشیده و انسانهایی که هر یک به سویی می روند و از بالای سرشان هیچ خبری ندارند و شاید روزهای زیادی بگذرد و یادشان برود که آسمان را با عشق نگاه کنند.

در پرواز سال گذشته لانه ای زیبا برای خود مهیا کردم و به درخت سپردم وحال امید دارم که برایم مانده باشد. وقتی در آسمان هستم و پرو بالم را گشوده ام دنیایم چه قدر رنگین و پر از عشق می شود. انگار بال و پرم سبک شده و می توانم اوج بگیرم و در بالاترین مکان قرار بگیرم.

چه قدر آسمان، این آبی بی کران خواستنی و خوش نقش و نگار است و من درمقابل این بام بی ستون ریز و کوچک هستم. انسان ها را می بینم که در زمین اندازه یک مورچه هم نیستند و این همه ظلم می کنند و نمی دانند که زمین این گرد دوست داشتنی ذره ای ناچیز از آفریده های خداوند است.

نتیجه گیری: پرواز همیشه زیبا و خواستنی است و اگر این آرزوی انسان از طریق جان بخشیدن به پرندگان به زبان آورده شود، بسیار زیباتر و بهتر خواهد بود چراکه همه آرزوها و خواسته های خود را از زبان پرندگان بیان خواهیم کرد.

انشا ذهنی از زبان یک پرنده در حال پرواز

مقدمه: زیباترین رویداد عمرم پروازی است که هر سال و در زمان کوچ انجام می دهم. من روزهای زیادی در سفر بوده ام و زندگی را در هوا هم تجربه کرده ام. روزهایی که برف و باران امان نمی داد و مجبور به توقف می شدم و گاهی گرسنه هم می ماندم و توان راه رفتن هم نداشتم.

بدنه: روزی در اوج پرواز بودم و گرسنه و توانم بسیار کم شده بود و نای پروازم نمانده بود. کم کم ارتفاع خود را کم کرده وبه سطح زمین نزدیک شدم و در کمال ناباوری مردی را دیدم که مشغول سیر کردن پرندگان است و با دست خودش برای پرندگان دانه می ریزد و تخم مرغ هم  می شکند و پرتاب می کند. با خود گفتم هنوز هم انسانهای نیکوکار در روی زمین هستند.

دوباره اوج گرفتم و به سوی مقصد خویش پر زدم و رفتم. ما پرندگان گاهی با خطرات زیادی همراه هستیم و گاهی جانمان هم به خطر می افتد. اما با همه مخاطراتی که در پیش رو داریم، پرواز زیباترین بخش عمراست و من در همه روزهایی که در پرواز هستم خوشحال و مسرور در پی زندگی می روم و سبک بال و عاشق خدا را می یابم و شکر می گویم.

جهان در زیر بال و پرمن است وقتی در حوالی ابرهای صورتی می روم و حس و حال عجیبی می یابم. من روزهای خوب و خوشی را در میان این ابرها می گذرانم و وقتی به مقصد رسیدم، خاطراتش را برای شما باز گو خواهم کرد. اما در این سفر بود که دچار یک سانحه شدم و کمی درد کشیدم، در اوج بودم که بوی عقاب و سرپنجه هایش را حس کردم و ترسیدم.

او می دانست که من در مقابل او ضعیف هستم و نمی توانم تاب بیاورم و ناگهان به سمت من حمله کرد و من از ترس مسیر را گم کردم و نمی دانستم که راه از کدام طرف است و در این شرایط حساس چه باید کنم. تا به خود آمدم دیدم که با یک تیر از زمین از پا در امده و در حال سقوط است.

یاد جمله ای افتادم که خداوند به بندگانش فرموده بود که اگر از صمیم قلب صدایم کنید، حتما جواب خواهید گرفت  ومن هم از صمیم قلب از خدا کمک خواستم.

نتیجه گیری: پرندگان موجودات دوست داشتنی هستند که دیدن هر کدامشان حال انسان را خوش می کند. انسان هموازه در آرزوی پرواز است و برای این ارزویش تلاش بسیاری نموده است. ما انسانها مانند پرندگان دقیق و موقعیت شناس نیستیم و بهتر است از عزم و تلاش همه آنها درس مقاومت بیاموزیم و ایستادگی نماییم تا پس از روزهای سخت، روزهای آفتابی از راه برسند.

انشاء های پیشنهادی :
انشا درباره طوطی
و
انشا در مورد هواپیما

☑️ به پایان انشا درباره از زبان یک پرنده در حال پرواز رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.