ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا درباره سرگذشت یک رود از زبان خودش با مقدمه و نتیجه

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد سرگذشت یک رود از زبان خودش با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا درباره سرگذشت یک رود از زبان خودش : من رودی طویلم که از دورترین نقطه و قله می رسم و حرف های زیادی برای گفتن با شما دارم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا درباره گذر رودخانه با مقدمه و نتیجه

انشا درباره سرگذشت یک رود از زبان خودش

انشا درباره سرگذشت یک رود از زبان خودش

مقدمه: کاش زبان داشتم و می توانستم همه حرف هایم را برایتان بگویم. چه قدر روزهایی که تازه از قله به راه افتاده بودم، سخت بود. برف راه و مسیرم را مسدود می کرد و مجبور بودم تا طلوع آفتاب پشت تخته سنگی بمانم و منتظر باشم. چه قدر فریاد می زدم و کسی نمی شنید.

بدنه: من رودی پر ماجرا هستم که روزهای طولانی و سختی را گذرانده ام و حال در آستانه پیوستن به دامن دریا هستم، اما قبل از آن سخنی با شما دارم و برایتان می گویم. چه روزهایی که در دامن کوه و سینه دشت توسط مردم گل اندود می شدم و حالم بد می شد، انسانها عادت دارند که آب را گل کنند و دیگران را از خوردن آب زلال محروم کنند.

چه لحظاتی که سنگی در مسیر مانع حرکتم می شد و محبور بودم ساعت ها منتظر عبور انسانی شوم و با زبان بی زبانی از او بخواهم که راه را برایم هموار کند. چه روزهایی که در دل کوه رودهای دیگر هم به من می پیوستند و من با کمک آنها توانم زیاد می شد و چنان هلهله ای برپا می کردم که دنیا حریفم نمی شد و من می تاختم.

رودی زلال و پراز حس زندگی که رهگذران از من درس شور و شوق می آموختند. روزهایی که هوا گرم می شد من هم کم آب می شدم و راه رفتن برایم سخت و دشوار بود، گاهی از رفتن باز می ماندم و منتظر بارشی و بارانی و معجزه ای، چه قدر خوشحال می شدم روزی که پرندگان روی سنگی می نشستند و از آب سیراب می شدند و یا در راه مانده و رهگذری، خستگی از تن به در می کرد، من خوشحال و شادمان می شدم و از خنده آواز سر می دادم. وقتی می دیدم که رهگذران در کنارم زندگی را حس می کنند، بسیار خوشحال می شوم و برای بودن مبارزه می کنم. من سرشار از حس زندگی و زیستن هستم.

نتیجه گیری: سخن گفتن از زبان هر موجودی شخصیت بخشی است که موجب درک بهتر مفاهیم می گردد، در اینجا رود از ما می خواهد که آب را گل نکنیم و از آب به خوبی استفاده کنیم و برای حفظ منبع و مایه زندگی تلاش مضاعف داشته باشیم. خدا را شکر گوییم و از نعمت هایی چون آب به خوبی استفاده کنیم.

درباره ی سرگذشت یک رود انشا بنویسید کلاس پنجم

مقدمه: رودی پر فراز و نشیبم که با سختی های فراوان از راهی دور می آیم و خاطرات فراوانی با خود به همراه دارم. روزهایی که مردم در انتظارم در هر کوهی چادر می زدند و یا لحظات بهاری که ابری می بارید و مرا پر آب می کرد. من رودی پر از رهایی، وارستگی، دلداگی هستم و از هیچ کس جز خدای بهاران انتظار دستگیری ندارم.

بدنه: رود که باشی، همیشه هوای رفتن داری، دوست داری در دل کوه بتازی و از دشت بگذری و به دوستی قدیمی برسی و برای خودت و مردم خوشی و شادی را به ارمغان بیاوری، رود که باشی، همه به سویت می شتابند و از صدایت هم لذت می برند.

دریا همیشه در انتظار توست و آغوشش برایت مهیاست و باز، می توانی هر بهار به خواستگاه اصلی خود بپیوندی و در آنجا آرام بگیری، من گاهی با دو دوست قدیمی در یک گذرگاه به هم می رسیم و از نزدیک هم دیگر را دیده و به سوی دریا پیش می رویم.

گاهی در مسیر خود سنگ های ریز و درشتی هم دیده می شود که گاهی به تنهایی و زمانی به کمک انسانها آن مانع را از سرپای خویش بر می دارم. روزهایی که در کوره راه ها ماندم و به گل نشستم، از خدا خواستم که برای من و روزهای  شاد از دست رفته کاری کند و ناگهان در کمال نا باوری می دیدم که آسمان تپید و ابری از راه رسید و من با خوشی و شادی به مسیر خود ادامه دادم.

من یک رود زیبا و پر آب هستم که برای روزهای شاد بهاری که گذشته حسرت نمی خورم و از آنها درس گرفتم و برای روزهایی هم که بی آب بودم، غصه به خود راه ندادم چون می دانم که این روزها هم پایدار نیستند و روزی هم به پایان خواهند رسید.

رود باشی که همیشه زلال خواهی بود و مرداب نخواهی شد، چرا که از رودی پرسیدند چرا این همه صاف و زلال هستی، در جواب گفت: چون از همه چیز گذشتم و عبور کردم و کینه و کدورتی به خود راه ندادم و حال صاف و پاک و تمیز هستم.

نتیجه گیری: رود هیچ وقت راکد نمی ماند که اگر راکد بماند، مانند مرداب خواهد شد و اگر چون مرداب شود، همه از او خواهند گریخت و بوی بدی به خود خواهد گرفت. بهتر است مانند رود اهل گذشت و مدارا شویم تا علاوه بر داشتن درونی پاک و بی گناه از زنگار و ناخالصی هم به دور شویم.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد بهترین منظره‌‌ ای که تا به حال در طبیعت دیده‌ اید را توصیف کنید
و
انشا در مورد ریشه تا برگ

☑️ به پایان انشا درباره سرگذشت یک رود از زبان خودش رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

‫3 دیدگاه ها

 1. سارا موسوى گفت:

  خيلى عالى هستش معلمم گفت خيلى خوب هستش🤹🤹🃏🤺

 2. 😍😍 گفت:

  خیلیییییییییییییی عالللللللللللللللللللللللللل
  خوب خوب خوب هستش

  1. آوا گفت:

   خیلی خیلی خوب معلم گفت آفرین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.