ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد ریشه تا برگ ⭕️ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد ریشه تا برگ با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد ریشه تا برگ : سفر شگفت انگیز به داخل درخت که در آن پی به عظمت خدا می بریم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد غذای مورد علاقه من

انشا در مورد ریشه تا برگ

انشا در مورد ریشه تا برگ

مقدمه : درخت از تنهایی صدای شکستن استخوان هایش و ریختن شکوفه هایش را می شنید و دنبال یک هم نفس بود که در دور دست ها ابری زیبا و پر نم و صورتی را دید و برایش دستی تکان داد. دوست خوب وراه دورم سلام، کجایی ، بهار است و انگار پر ابی و من کمی تشنه ام، کاش بیایی و با هم یک سفری جذاب و بهاری برویم و از نزدیک خدا را حس کنیم.

بدنه: ابر که تازه از کوه رسیده بود، پر از آب بود و سنگین شده بود، دم غروب حتما به زمین خواهد رسید. قطراتی درخشان و مرتب و یک دست که هوای باریدن داشتند. کم کم روی ابر به زمین نزدیک شد و باریدن آغاز شد. درخت مثل همیشه چتر برگ هایش باز بود و کم کم و قطره قطره روی خود را می شست.

آب در زیر درخت جاری شد و در جایی در همان حوالی که منفذی بود، راه به ریشه درخت یافت. چه قدر ریشه ها نازک و حساس هستند. چرا این قدر ظریف هستند، وای من چگونه مراقب باشم. درخت که خنکای آب را در ریشه خود حس کرده بود، تکانی به خود داد و تمامی قطرات را به لایه های زیر تر هدایت کرد. قطره با خود گفت: وای اینجا کجاست؟

چه قدر تاریک است و خنک، ریشه ای که نسبتا ضخیم تر بود گفت: دوست خوبم خوش امدی،اینجا زیززمین است و ما به زودی سفر خود را شروع خواهیم کرد.

قطره خودش را جمع کرد و در گوشه ای منتظر ماند. کم کم دوستانش هم از راه رسیدند و انبوهی از آب در ریشه درخت جمع شد و هر قطره به سمت و سویی به راه افتاد. کم کم به سوی سلولهای درخت حرکت کردیم و حرف هایی هم زدیم. درخت به قطره گفت وارد مرحله جدیدی شدیم که یک لوله باریک به نام آوند است.

آوند لوله باریک من است که آب را از زمین منتقل می کند. کم کم به سوی برگها هم می روم و گرمای نور خورشید را حس می کنم. مواد معدنی و آب توسط اوند به برگ منتقل شده و پس از دریافت نور به برگها منتقل می شود. این است قانون ریشه درخت که مواد معدنی و آب را دریافت نموده و پس از عمل فتوسنتز به برگ برساند.

نتیجه گیری: خدای بزرگ به هر موجود زنده روشی برای تغذیه عطا کرده است. درخت هم با کمک ریشه از زمین تغذیه می کند و سبز می شود. خدای درخت و آب و ریشه را شکر که چنین نعمت های بزرگی عطا کرده است.

داستان از ریشه تا برگ علوم پنجم کوتاه

مقدمه: سفری سبز و دوست داشتنی در عمق زمین که فقط قطره می رود و دیگران راه نمی یابند. کم کم آب به ریشه درخت رسید و با یک خوشامد به عمق زمین فرو رفت. کم کم نفوذ کرد تا به یک رشته ریز و باریک رسد.

بدنه: اینجا کجاست و شما که هستید، چرا خبری از هیچ کس نیست و من نمی توانم شما را ببینم. چرا تاریک است و به سختی راه می روم، چرا نمی توانم جایی را ببینم، کم کم دارم به جاهای خنک که شیار مانند است می رسم. وای خدایا چه جای کوچک و زیبایی، ریشه جان لطفا معرفی کن، اینجا ایستگاه اول یا سلول است.

کمی دقت کن و همه جا را نگاه کن، نرم و دلخواه یود، انگار صداهایی می شنیدم و گوشم حساس شده بود. کم کم از سلول گذشتم و وارد یک لوله رگه دار و بلند شدم که به سختی بالا تر می رفتم. وقتی با قطرات دیگر متحد شدیم توانستیم تمام لوله را پر کنیم و همه جای تنه درخت را درنوردیدیم.

حس می کردم که تنه درخت هم پر از وجود من شده و شاد است. خوب و خوشحال و پر سروصدا در حرکت بودیم که گرمای وجود نور را حس کردم و تنم گرم شد. نور در من غوغا کرد و گرم شدم. احساس کردم رنگم در حال تغییر است.

کم کم حجمم زیاد شد و مواد معدنی را که با خود به تنه و شاخه آورده بودم، با گرمای خورشید آمیخته شد و توانستم به همه جای درخت برسانم. خورشید هم بیکار ننشست و سودش را رسانید. آب و مواد معدنی توسط آوند منتقل شد و از طرفی نور خورشید هم از راه رسید و عمل فتوسنتز روی داد.

نتیجه گیری: خدایی که سلولهای درخت را آفریده، راه نفوذ آب را گشوده و ریشه می تواند آب را دریابد. خدای برگ های سبز و نور گرم خورشید، خدای دانه های سرخ انار و دانه های ناب انجیر و هزاران درخت زیبا که در سرتاسر این گیتی پراکنده اند و نشان از خالقی دانا می دهند.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد قلب
و
انشا در مورد وزش شدید باد

☑️ به پایان انشا درباره ریشه تا برگ رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *