ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد غذای مورد علاقه من ⚜️ با مقدمه و نتیجه

متن انشاهای روان و زیبا درباره غذای مورد علاقه من با مقدمه و نتیجه گیری

انشا در مورد غذای مورد علاقه : هر کس را که نگاه می کنم غذایی دوست دارد و برای خوردن غذای مورد علاقه اش لحظه شماری می کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد محل زندگی من

انشا در مورد غذای مورد علاقه من

انشا در مورد غذای مورد علاقه من با مقدمه و نتیجه

مقدمه: یکی از بوی قورمه سبزی حالش خوب می‌شود و دیگری عاشق نیمرو است، یکی با نان و پنیر و سبزی هم دل خوش است اما دیگری با بوی کباب ترکی لذت می برد. یکی آبگوشت می خواهد و دیگری طعم خوش اشکنه را می پسندد. هریک سلیقه ای دارند و خواهشی و دیگری هم به غذاهای بومی زنده است و با رستوران میانه ای ندارد.

بدنه: گاهی انسان ها مزاج غذایی متفاوتی دارند. شرایط آب و هوایی و جغرافیایی ممکن است در نوع تغذیه انسان ها تاثیر داشته باشد. به طور مثال مردم مناطق شمالی بیشتر برنج و سبزیجات می خورند و در عوض در مناطق کوهستانی و سردسیر بیشتر غذاهای گرم و از روغن های محلی استفاده کنند.

این نوع رژیم غذایی نشان دهنده تاثیر جغرافیا بر نوع غذاها و خوراکی ها می باشد. امروزه جوانان و افرادی که در بیرون از منزل هستند تمایل به خوردن فست فودها دارند اما این نوع غذاها نه تنها سودی برای ایشان ندارد بلکه ممکن است منجر به چاقی و بیماری های دیگر گردد.

اغلب غذاهایی که محلی هستند و در منازل پخت می شوند سالم بوده و هیچ گونه عارضه ای همراه ندارند ب بسیار می بینیم که جوانان به انواع خورشت ها ، خواننده قورمه سبزی، قیمه، خورشت کرفس، بامیه، علاقه بسیار نشان می دهند و یا به انواع غذا های کباب پز مانند جوجه کباب و برگ و کوبیده رابطه ای عالی دارند. اما هر فرد ممکن است بر اثر ذائقه خویش غذایی را در هفته دو سه بار میل کند و غذای دیگری را اصلا نخورد. خوردن و علاقه به غذا امری کاملا فردی بوده و هیچ کس نمی تواند یکی را مجبور به خوردن یک غذا نماید.

نتیجه گیری: خوردن و دوست داشتن یک نوع غذا برای فرد امری کاملا شخصی است، هیچ وقت سعی نکنید که دیگران را مجبور کنید که غذاهای مورد علاقه شما را بخورند. هرکس می تواند در انتخاب آزاد باشد.

انشاء درباره توصیف غذای مورد علاقه من

مقدمه: ما در پوشیدن لباس و خرید ان هم آزاد هستیم و هیچ کس نمی تواند ما را مجبور به کاری کند که دوست نداریم. خوردن غذا هم امری کاملا ضروری و فردی است. خوردن غذا بر خلاف میل می تواند احساس ناخوشایندی در ما ایجاد کند.

بدنه: طعم خوش قورمه سبزی مادر، خورشت مرغ و بادمجان و فسنجون، مرا خوب رام خانه کرده بود و برای همین بود که اصلا تمایل به ساندویچ و برگر نداشتم. من غذاهای خانه را که می خوردم، گویی سالم بودم و همیشه رو به راه و دوستم را می دیدم که می گفت هر بار که غذای بیرون را می خورم، حالم بد می شود. یک بار با دوستم نشستیم و در باره غذای مورد علاقه خود حرف ها زدیم.

او گفت که فقط آش نمی خورد و من هم که اغلب غذاها را می خوردم، ویژگی های مثیت تمام غذاها را گفتم و کمی هم از دست پخت مادرم گفتم و تعریف کردم. من در روزهای سرد سال قورمه سبزی و مرغ می خواستم و برای روزهای گرم همان آب دوغ خیار و گردو را به صد تا ساندویچ نمی دادم. گاهی برای خوردن یک غذای دوست داشتنی و خوش طعم تاکسی سوار می شدم تا به موقع برسم.

اگر قرار بود روزی دیر برسم، مادر غذایم را گرم نگاه می داشت و این حس در من زنده می شد که این کار مادر برایم از هر چیزی مهم تراست. غذای مورد علاقه من را محیط خانه مشخص می کرد، روزی همه جمع می شدیم و فقط تخم مرغ می خوردیم و گاهی هم داخل حیاط روی ذغال کبابی می زدیم و می خوردیم. گاهی نون و پنیر و سبزی بود که ما را دور خودش جمع می کرد و من می دیدم که مادر چگونه برای همین سفره ها سنگ تمام می گذارد.

خوردن خورشت فسنجون در روزهای سرد زمستان گرمای تن و جسم و خانه را زیاد می کرد. آبگوشت خوش رنگی که ظهرهای جمعه دور همی می گرفتیم و می خوردیم طعمش استثنایی بود و من همیشه شیفته اش بودم. مادر که بود غذای خانه همیشه رو به راه بود و خواستنی و خوردنی، من بودم و هزاران آرزو…همه چیز با حضور او تنظیم می شود.

نتیجه گیری: خوردن غذا در کنار سفره یک دورهمی گرمی ایجاد می کند که موجب بهتر شدن روحیه افراد شده و این روحیه در انتخاب نوع غذا هم تاثیر مستقیم می گذارد. صبح مادر از اغلب بچه ها نظر خواهی می کند و سر سفره همه با هم جمع می شویم و غذا می خوریم.

انشاهای پیشنهادی:
انشا در مورد اجتماعی بودن انسان
و
انشا در مورد طعم مهربانی انسان ها

☑️ به پایان متن های انشا در مورد غذای مورد علاقه من رسیدیم، اگر دیدگاهی در این رابطه داشتید حتما آن را از بخش نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 8 =