ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد قلب ❤️ با تشبیه های زیبا و متن روان

متن انشاهای زیبا و با نثر روان درباره قلب انسان با مقدمه و نتیجه گیری

انشا در مورد قلب : بچه که بودیم می گفتند که دستت را مشت کن اندازه قلبت مشخص می شود، برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: تحقیق درباره قلب انسان

انشا در مورد قلب

انشا در مورد قلب و اهمیت آن در بدن با مقدمه و نتیجه

مقدمه: قلب عضوی حساس و شاه عضو بدن است که اگر نتواند خون را پمپ و یا تصفیه کند، سلامتی بدن به خطر می افتد. این عضو حساس دارای دو رگ اصلی به نام سرخرگ و سیاهرگ است که هریک دارای وظایفی هستند و اگر وظایف خود را به خوبی انجام دهند عمل خون رسانی به مغز هم خوب انجام می شود.

بدنه: زندگی هر انسانی به مغز و قلب گره خورده است، اگر هریک کمی تعلل کند، دیگری نمی تواند بی خیال شود و ناخواسته درگیر می شود. قلب این عضو بی بدیل روزانه ۱۰۰۰۰۰ بار می تپد و حدود ۸ پیمانه خون را به همه جای بدن می رساند.

قلب ابتدا خون کثیف را راهی ریه کرده و ریه آن را به کمک اکسیژن تصفیه کرده و به قلب بر می گرداند و سپس به تمام بدن پمپ می شود تا مواد مورد نیاز بدن تامین شود. قلب دارای بخش هایی چون بطن و دهلیز است که هر کدام وظیفه خاصی دارند.

عوامل زیادی در کارکرد و فعالیت قلب نقش دارند که عبارتند از:

  • فعالیت های ورزشی که شاید یکی از مهم ترین نقش ها را بر عهده داشته باشند.
  • عوامل احساسی و عشقی و عاطفی هم نقش مهمی دارند، تحقیقات نشان داده است افرادی که در زندگی عزیزی از دست داده باشند و یا شکست سنگین عاطفی داشته باشند، قلبشان ضعیف شده و نمی تواند عملکرد خوبی داشته باشد و ضعیف می شود.
  • رژیم غذایی و رعایت کردن سبک زندگی سالم هم می تواند در سلامتی قلب موثر و مفید باشد، قلب هم مانند دیگر اعضای بدن نیازمند مراقبت بوده و باید همیشه در آرامش باشد. اگر از خود مراقبت نکنیم و دچار پرفشاری خون شویم، این بار گران به قلب وارد شده و سلامتش به خطر می افتد.

نتیجه گیری: قلب عضو حساس و مهمی است که باید به خوبی مراقبت شود. گاهی عدم مراقبت موجب سکته قلبی شده و سلامت و عمر فرد هم به خطر خواهد افتاد.

انشاء درباره قلب انسان

مقدمه: قلبم در سمت چپ سینه‌ام بوم بوم می کند و می دانم که خوب می تپد، اما گاهی که استرس دارم انگار بی تاب می شود و نمی دانم چرا تند تند می زند و خیس عرق می شوم. این عضو بی مانند هم باید در کمال آرامش باشد تا بتواند خوب و دقیق مثل ساعت کار کند.

بدنه: سمت چپ سینه‌ام به شدت درد داشت و می زد، هربار که دست می گذاشتم، حس می کردم که به سختی می زند و مجبور شدم که برای معاینه پیش پزشک بروم و معاینه شوم. دکتر پرسید این روزها استرسی نداشته ای و کار سنگین نکرده ای، مادرم شروع به حرف زدن کرد و گفت از روزی که امتحان داشته به همین صورت بوده و دکتر با صدای بلند گفت، پس بگو…

استرس داشته ای و نگران بوده ای، به من گفت آرامش خود را حفظ کن و از چیزی نترس، داروی مختصری داد. از آن روز تصمیم گرفتم که حواسم به قلبم باشد. قلب دارای بطن و دهلیز است که ممکن است بر اثر شرایط سخت دچار بیماری و یا افتادگی شوند.

گاهی با جراحی و زمانی هم با دارو ممکن است بهبود یابد. برای داشتن قلب سالم باید تغذیه سالم، روح و روان آرام، خواب کافی، هوای پاک، فعالیت بدنی آرام و مرتب و سبک، داشتن برنامه زندگی منظم و دقیق، را در روند زندگی خود قرار دهیم. قلبی که شکسته شود، آسیب می بیند و ترمیم نمی شود. قلب دنیای هرکس است، اگر مراقبت نشود و بی هوا شکسته شود، دیگر به زندگی باز نمی گردد.

چه قلب هایی که با تیر قضاوت و زخم زبان شکستند و ترمیم نشدند و هنوز هم نامنظم می زنند. حواسمان به قلب های مردم و اطرافیان باشد که چه می کنیم و چه بلایی سرشان می آوریم. قلب اگر نتواند خون را به درستی و به اندازه کافی به مغز برساند، مغز هم کارایی خودش را از دست داده و فرد کم کم سلامتی خودش را از دست می دهد و بیمار می شود. قلب را که نگاه می کنم می بینم که همیشه قرمز است و در مکالمات هم می شنویم که دلم خون شد و قلبم درد دارد که نشان از سرخی و قرمزی قلب است.

نتیجه گیری: روزهایی که دلم تنگ می شود انگار قلبم هم بی قرار است، اینجاست که می گویند دل همان قلب است. اگر قلب را سالم نگاه داریم، همواره زندگی خوب و شادی خواهیم داشت.

انشاهای پیشنهادی:
انشا در مورد ظاهر و باطن انسان ها
و
انشا در مورد زمین مادر انسان ها

☑️ به پایان متن های انشا در مورد قلب انسان رسیدیم، اگر دیدگاهی در این رابطه داشتید حتما آن را از بخش نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *