ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد زمین مادر انسان ها ☄️+ مقدمه و نتیجه

متن های انشا زیبا و با خطی روان درباره «اعماق زمین و اهمیت های آن»

انشا در مورد زمین مادر انسان ها : هر چه قدر که فکر می کنم می بینم گرد است و دور خودش و خورشید می چرخد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد زمین مهربان من

انشا در مورد زمین مادر انسان ها

انشا در مورد اعماق زمین به زبان ساده

مقدمه: زمین سیاره ای گرد است که دور خورشید و خودش می چرخد، با گردش دور خودش شب و روز و چرخش دور خورشید، فصل های زیبا پدیدار می شوند. بهار و تابستان و پاییز و زمستان ثمره حرکت انتقالی زمین است.

بدنه: دو سوم این کره زیبا را آب فراگرفته و هر بخش از زمین متناسب با موقعیت جغرافیایی خویش دارای آب و هوای خاصی است. این کره دوست داشتنی دارای لایه های مختلفی است که با جذابیت در کنار هم قرار گرفته اند و هر لایه دارای شرایط مخصوص به خویش است. انسان اگر قدر این کره را نداند، به زودی بر اثر تغییرات از بین رفته و گیاهان و محیط زیست آن متلاشی شده و زندگی برای همیشه از بین خواهد رفت.

زمین این تیله جذاب از سوی ما انسانها در معرض نابودی قرار گرفته است. از بین بردن خاک، جنگل ها، دریاها، مراتع و همه آنچه که موجب شادابی زمین است، ریختن زباله های خطرناک و بدرفتاری با موجودات و گونه های مختلف، همه تهدید های آشکاری است که انسان انجام می دهد.

این سیاره که میلیونها سال است در زیر لگدهای سخت انسان تاب آورده است، ممکن است روزی نابود شود و همه چیز تمام شود. نور خورشید به زمین زندگی می دهد و گرما، همه موجودات زمین با نور خورشید زنده اند و سرحال، زمین دارای منابع فراوان نفتی و گازی و دیگر فلزات است که انسان همه را در اختیار خود قرار داده است. تمامی ثروتهای خدادادی زمین در اختیار این موجود دو پا قرار دارد و برای رفاه خود بهره برداری می کند.

نتیجه گیری: کمی با زمین مهربان باشیم و از محیط زیست آن خوب محافظت کنیم. بدانیم که اگر چرخه محیط زیست بر هم بخورد تمام کار دنیا مختل شده و زندگی انسان هم به خطر می افتد. بهتر است از منابع و امکاناتش خوب و در راه درست استفاده کنیم و برای آیندگان هم نگاه داریم.

انشاء درباره کره زمین و اهمیت حفظ آن

مقدمه: زمین را که از بالا و از طریق فیلم دیدم، دانستم که چه قدر کوچک است و ناچیز، انسان های روی کره خاکی هم به نفسی بندند و هر لحظه باید بروند. این زمین گرد است تا همه روزی و در جایی به هم برسند.

بدنه: چه قدر زندگی روی زمین آرام، خوب و لذت بخش است و ما قدرش را نمی دانیم. تا همه چیز آرام و راحت است، نمی دانیم ولی کافیست کمی زمین ناملایم شود و تند خو، صدای انسان بلند می شود و برای هر موضوعی غر می زند. کافی است بادی بوزد و شیشه ای شکسته شود و یا باران تندی ببارد.

همه چیز را و همه کس را مقصر می دانیم و به همه بد و بیراه می گوییم. زمین روزی تصمیم گرفت که از حالت سکون خارج شود و تکانی به خود دهد، صبح یک روز گرم بود که شروع به لرزیدن کرد و همه چیز در مدت کوتاهی خراب شد و مردم آشفته شدند و به کوی و برزن شتافتند.

سر و صدا و شیون بلند شد و زمین در خیالش گفت: شما هستید که قدر مرا نمی دانید، شما هستید که موجوداتم را زجر می دهید، شما هستید که درختانم را سر بریدید، شما هستید که که دریاها را خشکاندید، شما هستید که پرندگان بی پناهم را در هوا با تیر زدید، کمی لرزش و تکان های مرا هم ببینید و به خودتان بیایید و رحمی به من و خود و آیندگانتان کنید. اینجا بود که انسان متوجه شد که آرامش زمین چه قدر خوب و دوست داشتنی است.

با خود تصمیم گرفت که برای همیشه دست از تخریب و خرابکاری محیط زیست بردارد و از روش گذشته دوری کند. با حیوانات مهربان باشد و درخت و خاک و جنگل را مراقبت نماید. زمین امانتی است که خداوند برای زندگی به انسان بخشید و روزی مانند همه نعمت های دیگر از ما پس خواهد گرفت. گاهی این زمین با عظمت در مقابل زیاده خواهی انسان کم شده و حال تصمیم به فتح سیارات دیگر گرفته است.

نتیجه گیری: زمین مانند یک کودک است که باید به خوبی مراقبت شود، کاش کمی مهربان و صمیمی با زمین رفتار کنیم و بدانیم که نتیجه مهر ورزی به خودمان باز خواهد گشت. زمین دخترکی ناز است که باید موهایش سمت گندم زار شانه شود. باید دستان دخترک زمین ناز شود، تا باران را میزبانی کند. باید روی چشم گذاشته شود تا برای همیشه ماندگار گردد.

انشاهای پیشنهادی:
انشا در مورد طوفان
و
انشا در مورد درخت

☑️ به پایان متن های انشا در مورد زمین مادر انسان ها رسیدیم، اگر دیدگاهی در این رابطه دارید حتما آن را از بخش نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.