ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد طوفان ♨️+ با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد طوفان با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد طوفان : گاهی آشفتگی های جوی و نابسامانی ها در دما موجب طوفان می گردد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد هوای بارانی

انشا در مورد طوفان

انشا در مورد طوفان

مقدمه: گاهی بر اثر برخورد دو جریان هوای گرم و سرد با هم وزش باد بسیار شدید رخ می دهد که منجر به بروز نابسامانی ها و رویدادهای بزرگ می گردد، خسارتهای زیاد و جبران ناپذیری صورت می گیرد که در مناطق آب و دریا به سونامی خوانده می شود.

بدنه: طوفان یک پدیده بسیار وحشتناک است که به امر الهی رخ داده و نشان دهنده این است که قدرت خداوند قادر به انجام هر کاری می باشد. طوفان گاهی با باران همراه بوده و این امر برای مناطقی که در حوالی دریا هستند بسیار خطرناک است.

زیرا ممکن است دریا مواج شده و به منازل مسکونی آسیب بزند. در طوفان امواج آب ها به سرعت حرکت می کنند و نیروی زیادی به زمین وارد می کنند. این پدیده کاملا طبیعی گاهی سالی یک یا دو بار به صورت گسترده روی داده و خسارتهای زیادی وارد می کند. هنوز هیچ دلیل واضح و مشخصی برای بروز طوفان به دست نیامده است.طوفان بسیار قوی و پر از نیرو می باشد، و دارای رطوبت و نم زیادی هستند.

ممکن است طوفان بر اثر گرمای ابر و باران رخ دهد اما هنوز مردم این باور را نمی پذیرند. طوفانها در سطح دریاها هم رخ می دهند و موجب افزایش قدرت امواج می شوند. طوفان های گاهی موجب مرگ و میر زیادی می شوند، مسیر طوفان گاهی دقیق و مشخص است، طوری که در یک جهت رفته و پس از طی مسافتی فرو می نشیند.

اگر دو گردباد قوی در کنار هم باشند، با هم نمی آمیزند و فقط همدیگر را دور می زنند که نمونه های دیگری از جذابیت های خلقت است که به وضوح دیده می شود.

نتیجه گیری: طوفان یک پدیده و رخ داد طبیعی است که بر اثر تغییرات جوی رخ می دهد گه بهتر است در مواردی که با این پدیده مواجه هستیم آرامش خود را حفظ کنیم و در مسیر درختان و ساختمان های بلند قرار نگیریم.

انشا در مورد باد و طوفان

مقدمه: روزهای سختی که می دیدم مردم اندونزی و جنوب شرق آسیا با سونامی و طوفان رو به رو هستند، سری به کتاب و اینترنت زدم و با خود گفتم این طوفان چه بلایی است که این همه مردم مرده اند.

بدنه: روزهای سختی بود، وقتی تلویزیون را نگاه می کردم، می دیدم که کودکان بی پناهند و خودروها برعکس هستند و شیشه ها همه شکسته شده و یک خانه در و پنجره ندارد، این چه قدرتی بوده که چنین بلایی برسر دنیا آورده است.

خواندم که وقتی دو جبهه هوا به شدت برخورد کنند و ابر و نم و باران با هم باشند، این پدیده رخ می دهد که گاهی خشک بوده و به صورت گردباد بوده و زمانی هم به صورت طوفان که همیشه طوفان با باران همراه است و موجب سیل هم می گردد.

این شرایط گاهی در دریا رخ می دهد و امواج با قدرت تمام سونامی را به وجود می آورند و دریا هم طوفانی می شود. طوفان گاهی در معنی کنایی به کار می رود، گاهی کسی مشکل بزرگی دارد، می گوید گرفتار طوفانم، زمانی هم که ترس از حضور فردی داشته باشند، می گویند طوفان به پا می کند که حاکی از بروز حوادث تلخ یا مشکلات و درگیری می باشد.

طوفان اغلب در فصل گرم سرد سال روی میدهد و در مناطق گرم و کویر رخ می دهد که بیشتر گردباد است. گردبادها با هم مخلوط نمی شوند و دور هم می گردند. این نشانه عظمت خداوند و قدرت بی مانند اوست . طوفان هم ممکن است قدرت و سرعتش ثبت شود و دلایل وقوعش مشخص گردد، ولی دلیلی قطعی برای طوفان و علت رخ دادش ثبت نشده است.

طوفان گاهی مدت زمانی طولانی داشته وزمانی چندان طول نمی کشد، سرعت و میزان تخریبش هم به شدت برخورد دو جریان هوا وابسته است. هرچه قدرت شدت برخورد بیشتر باشد، قدرت وزش و تخریب بالاتری خواهد داشت.

طوفان ها در هر صورت ویرانگر و ناراحت کننده هستند و می توانند مرگ آور باشند. بهتر است که در هنگام بروز طوفان به نکات ایمنی لازم دقت کنیم و خونسردی خود را حفظ کنیم.

نتیجه گیری: خدای بزرگ را شکر که هر وقت اراده کند، جهان را کن فیکون می کند، خدای دریا و جنگل و طوفان، خدای پستی و بلندی و کوه، خدای روزهای دشواری، خدای روزهای خوشی و شادی، هر روز تو را سپاس که هستی و هوای ما را داری.

انشاء های پیشنهادی :
انشا درباره قطع درختان
و
انشا در مورد صدف دریایی

☑️ به پایان انشا درباره طوفان رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.