ادبیاتفرهنگ و هنر

گسترش ضرب المثل آفتاب پشت ابر نمی ماند

بازآفرینی حکایت «آفتاب پشت ابر نمی ماند» مثل نویسی صفحه 93 نگارش پایه دوازدهم

گسترش ضرب المثل آفتاب پشت ابر نمی ماند از مثل نویسی صفحه ۹۳ نگارش دوازدهم را می توانید در ادامه در بخش ضرب المثل ماگرتا مطالعه فرمایید.

مطلب پیشنهادی: جواب مثل نویسی صفحه ۲۷ نگارش دوازدهم

گسترش ضرب المثل آفتاب پشت ابر نمی ماند

گسترش ضرب المثل آفتاب پشت ابر نمی ماند صفحه ۹۳ نگارش دوازدهم

مقدمه : پلیدی و زشتی هرگز نمی تواند برای همیشه پنهان بماند و روزی می رسد که حقیقت نور خود را بر همه خواهد تابانید.

بدنه : بعد از وقوع هر ظلم و ستمی بالاخره به هر شکلی که شده باشد آسایش و آرامش فرا می رسد و شرایط زندگی به یک شکل باقی نمی ماند. بالاخره یک روز این طوفان شدید با ابرهای سیاه که جلوی نور طلایی خورشید را گرفته است کنار می رود و خورشید دوباره خواهد درخشید.

در واقع خداوند رحمان هرگز به کسی اجازه نمی دهد که حق بنده‌اش را ضایع کند، زیرا او آنقدر بزرگ است که حتی فکرش را هم نمی شود کرد. چنین خدایی معجزاتی را برای می فرستد و اجازه نمی دهد زندگی ما هر روز ابری و بارانی باشد.

درست زمانی که جان و دلت غرق ناامیدی شود او طوفان را تمام می کند و خورشید را میهمان قلب سرد و تاریکت می کند تا بار دیگر به یاد بیاوری که این خداست که یاور توست و دست ستمگران را برای دیگران رو می کند.

نتیجه گیری : پنهان کردن حقیقت چیزی جز تلف کردن وقت نیست و نگفتن آن گاهی فقط مثل مسکنی است که زخم را عمیق تر می کند.

همچنین بخوانید:
گسترش ضرب المثل باز فیلش یاد هندوستان کرد
و
گسترش ضرب المثل از دل برود هر آن که از دیده برفت

☑️ به پایان گسترش ضرب المثل آفتاب پشت ابر نمی ماند رسیدیم، جهت مشاهده گام به گام سایر دروس پایه دوازدهم کافیست آن را در گوگل به همراه عبارت «ماگرتا» جست و جو کنید. همچنین اگر نظری داشتید حتما آن را در بخش دیدگاه بنویسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.