ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل داغ شکم از داغ عزیزان کمتر نیست + داستان و بازآفرینی

معنا و مفهوم حکایت «داغ شکم از داغ عزیزان کمتر نیست» به همراه گسترش و بازآفرینی

معنی ضرب المثل داغ شکم از داغ عزیزان کمتر نیست : این جمله گاهی اوقات برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که به شکم خود اهمیت بیشتری داده و در واقع شکم پرست هستند. درصورتی که گاهی اوقات به همچین فردی غذایی ندهید، همانند کسی خواهد شد که انگار یکی از عزیزانش را از دست داده است.

در واقع باید بدانید گرسنگی درد بسیاری بوده و همانند این است که انگار کسی را از عزیزانمان از دست داده‌ایم. همانطور که از دست دادن عزیز بسیار سخت است، به همان میزان گرسنگی نیز سخت و دشوار بوده و به تحمل زیادی نیاز دارد. در ادامه با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: معنی ضرب المثل خون کسی را توی شیشه کردن

معنی ضرب المثل داغ شکم از داغ عزیزان کمتر نیست

مفهوم ضرب المثل داغ شکم از داغ عزیزان کمتر نیست

این ضرب المثل معمولا برای کسانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که همیشه و در همه مواقع بخاطر شکم خود ناراحت بوده و غر می‌زنند‌. گرسنگی بسیار سخت بوده و تحمل آن نیز مانند موقعیتی است که انگار یکی از عزیزانمان را از دست داده‌ایم. هردو این موضوعات به میزان تحمل بسیاری نیاز داشته و جزو مسائل حائز اهمیت به شمار می‌روند.

البته باید بدانید که گرسنگی به شکلی است که اگر کسی چندین روز غذا و آبی نخورده باشد، قطعا از بی غذایی تلف خواهد شد و این موضوع همانند مفهوم ضرب المثل بوده و اشاره دارد که گرسنگی در صورتی که میزان زیادی بوده باشد، به این صورت است که انگار فرد کسی را از دست داده است.

داستان حکایت داغ شکم از داغ عزیزان کمتر نیست

در روزی از روزها فردی با خانواده خود در روستایی دور افتاده زندگی می‌کردند که جزو خانواده‌های فقیر به حساب می‌آمدند. این فرد روزانه هر کاری انجام می‌داد تا بتواند پولی به دست آورده و برای خود و خانواده‌اش غذا تهیه کند. روزها گذشت و در یکی از روزها که فرد هیچ پولی برای تهیه و خریداری غذا نداشت، به همین منظور برای اینکه اعضای خانواده از گشنگی تلف نشوند، نان خشک کمی خرید و به منزل برد.

وقتی که در خانه میزان شدت گرسنگی آن‌ها را دید ناراحت شد و به حیاط رفت. فرد با خود گفت: درست است که در برخی مواقع گشنه هستیم ولی دیگر نمی‌توانم اعضای خانواده‌ام را در این حال و با حس گرسنگی ببینم. گرسنگی آن‌ها به شکلی به من ضربه می‌زند که انگار یکی از عزیزان نزدیکم را از دست داده‌ام.

گسترش و بازآفرینی ضرب المثل داغ شکم از داغ عزیزان کمتر نیست

از دست دادن هر یک از عزیزان بسیار سخت بوده و می‌تواند مشکلاتی برایمان به وجود بیاورد. گرسنگی نیز همانند این موضوع بوده و در صورتی که طولانی مدت بوده باشد، سبب بروز مشکلاتی خواهد شد. بهتر است در مقابل برخی مسائل هشیار بوده و زیاد به خود عذاب ندهیم. به این صورت می‌توانیم زندگی بدون دردسری داشته باشیم.

مَثَل های پیشنهادی:
معنی ضرب المثل حق کسی را کف دستش گذاشتن
و
معنی ضرب المثل آشی برایت بپزم که یک وجب روغن رویش باشد

☑️ به پایان معنی ضرب المثل داغ شکم از داغ عزیزان کمتر نیست رسیدیم، اگر دیدگاهی درباره این ضرب المثل قدیمی داشتید حتما آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *