ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد هواپیما ✈️+ با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد هواپیما با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد هواپیما : بچه که بودیم هر لحظه منتظر حرکتش در آسمان بودیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد پرواز بدون بال در یکی از قالب های نوشتاری

انشا در مورد هواپیما

انشا در مورد هواپیما

مقدمه: پرواز یک رویا و آرزوی شیرین است که برادران رایت را مجبور به کشف چنین وسیله ای کرد. روزها و شب هایی که روی هر نوع هواپیمایی کار کردند و برای ساختش از طبیعت هم الهام گرفتند. انسان همیشه پرواز را دوست داشته و برای محقق شدن آرزویش زحمت فراوان کشیده است.

بدنه: گاهی که عقابی و پرنده ای می بینم با خود می گویم چه قدر خوب می شد که من هم می توانستم پرواز کنم و آسمان آبی زیر پرو بالم باشد. اما این هنر می خواهد و راه های دیگری مانند هواپیما برایش در نظر گرفته شده است.

هواپیما دارای انواع مختلفی است. باری و مسافری و نظامی، این وسیله شگفت انگیز که با الهام از ملخ ساخته شده است، گاهی ساعت ها بر فراز آسمان است و نیستند برادران رایت که ببینند چه قدر متحول شده و هواپیما تمام جهان را زیر بال خود گرفته است. این وسیله عجیب دارای موتوری بزرگ است که با بنزین کار می کند و سیستم چرخ و بال هایش پیچیده بوده و تمام اطلاعات آن توسط یک صفحه نمایش در اختیار خلبان قرار داشته و می تواند کنترل نماید.

برای خلبانی نیاز به اموزشی خاص بوده و دانشجوی خلبانی باید دارای شرایط جسمی و روحی و روانی خاصی باشد و از تست سلامت سازمان هواپیمایی درست خارج گردد. هواپیماهای مسافربری هم تعداد گنجایش مسافرانش تفاوت دارد و ممکن است ظرفیت کم یا زیادتری داشته باشد. هواپیما و بالگرد در شرایط خاصی که نیاز به حضور فوری باشد، دست انسان را گرفته و خیلی سریع در محل حاضر می گردد.

همین امر است که موجب محبوبیت هواپیما شده و مردمی که قصد سفر به شهرهای دور یا خارج از کشور را دارند، از هواپیما استفاده می کنند و در کمترین زمان به کار خود می رسند. هواپیماهای نظامی هم در جنگ و رویارویی کشور نقش های مهمی ایفا می کنند.

نتیجه گیری: هواپیما و تمام لوازمی که در خدمت آسایش انسان هستند، همه بی روح هستند و برای انسان تسهیل گر هستند، باید بدانیم که هر چه قدر از روح انسانیت و مهربانی دور شویم زندگی بی معنی تر خواهد شد. پس بهتر است با پیشرفت علم برای افزایش معنویت خویش هم کاری کنیم.

انشا در مورد سفر با هواپیما

مقدمه: یک ملخ و پشه پرواز می کند و من فقط در رویاها هستم و در آرزوی پرواز، کاش این رویاهای زیبا روزی محقق شود و بتوانم جهان را در نوردم.  آرزوها دست یافتنی می شوند اگر پشتش باوری عمیق باشد.

بدنه: قرار بود با پدر و مادر با هواپیما به مشهد بروم و چه قدر خوشحال بودم و می دیدم که همه با چه ذوقی و شوقی به سمت باند می روند و ما را از داخل فرودگاه به سمت نردبان رفتیم و وقتی وارد شدیم چه دنیایی بود و چه قدر بزرگ، طبق شماره بلیط نشستیم و کم کم مهماندار پیدایش شد. صدای از پشت بلندگو از ما خواست که کمربندها را بسته و آماده پرواز و برخاستن شویم.

چه تجربه زیبایی بود، چه قدر این حال و هوا جذاب بود، کم کم در آغوش ابرها قرار گرفتیم و دیدم که دنیا چه قدر کوچک است و از همه مهمتر در پشت شیشه می تونستم شهرها را از دور ببینم. هواپیما خودش یک غولی بود و کابین هواپیما جدا بود و هیچ کس به آنجا نمی رفت.

مهماندارانی خوش تیپ و مهربان که از ما پذیرایی کردند. خلبانان قد بلند و خوش تیپ که لباسی مرتب و عالی پوشیده و دندانهایش سالم باشد. چه قدر بزرگ بود و با اقتدار، در راه با خود فکر می کردم قدرت بالهایش چه قدر زیاد است، چه قدر متعادل حرکت می کند، چه طور می تواند جهت حرکتش را تنظیم کند، سوختش را در راه های دور تامین می کند، چگونه می تواند این همه باررا ببرد.

شیشه هایش هم عجیب بود و دیدنی، از همه بالاتر بودیم و من فقط نگاه می کردم. در راه از پدرم پرسیدم که چگونه کنترل می شود و دارای چه ویژگی هایی است. پدر گفت که یک جعبه سیاه دارد که همه اتفاقات کابین خلبان را ضبط می کند و در صورت بروز حادثه فقط شرکت سازنده هواپیما می تواند از آن رمز گشایی کند و علت سقوط و یا سانحه را دریابد.

نتیجه گیری: هواپیما یک وسیله است که با الهام از پرندگان و ملخ ساخته شده است. آفرین به خالق پرندگان، شکر که چه موجودات عجیبی دارد و ما انسانها برای ساختن مشابه فلزی ان چه قدر دچار سختی و مشکل می شویم. آفرین و هزار شکر به خالق این همه زیبایی که حتی یک ذره را هم نمی توانی بشکافی و مبهوت می شوی.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد گل رز
و
انشا در مورد علم و دانش

☑️ به پایان انشا درباره هواپیما رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.