ادبیاتفرهنگ و هنر

گسترش ضرب المثل باز فیلش یاد هندوستان کرد

بازآفرینی حکایت «باز فیلش یاد هندوستان کرد» مثل نویسی صفحه 27 نگارش پایه دوازدهم

گسترش ضرب المثل باز فیلش یاد هندوستان کرد از مثل نویسی صفحه ۲۷ نگارش دوازدهم را می توانید در ادامه در بخش ضرب المثل ماگرتا مطالعه فرمایید.

مطلب پیشنهادی: معنی ضرب المثل باز فیلش یاد هندوستان کرد

گسترش ضرب المثل باز فیلش یاد هندوستان کرد

گسترش ضرب المثل باز فیلش یاد هندوستان کرد نگارش دوازدهم

مقدمه : گاهی اوقات انسان دلتنگ چیزی یا شخصی شود که در گذشته به او آسیب های زیادی رسانده است و خاطرات خوبی از آن ندارد ولی باز هم دوست دارد آن چیزها را تجربه کند.

بدنه : پسر نوجوانی با مادر و پدر خود زندگی می کرد و او علاقه خیلی زیادی به موتور داشت ولی والدین او اصلا دوست نداشتند که پسرشان سوار موتور شود و دائما با او در این زمینه مخالفت می کردند. بالاخره با تلاش های فراوان و با وجود مخالفت های خانواده این پسر جوان توانست موتوری بخرد و صبح ها با ذوق و عشق او از خواب بیدار شود.

یک روز او و دوستش با موتور بیرون رفتند، پسر نوجوان خیلی خوشحال بودند و فکر می کرد کل دنیا را دارد و همین طور که در هپروت بود متوجه آمدن ماشین نشد و تصادف بسیار بدی کرد و هر دو نفر آن ها به شدت مجروح شدند. با این تصادف دست و پای پسر نوجوان بد جور شکسته بود و سرش هم نیز دچار آسیب شده بود..

سالها گذشت و او هرگز نتوانست به طور کامل بهبودی بیابد اما باز هم برخلاف تصور دیگران به موتور خیلی علاقه داشت و دوست داشت باز هم سوار موتور شود. هرچند پایش هنوز لنگ بود و بهبود نیافته بود، همان موقع بود که اطرافیان به او گفتند که: «باز فیلش یاد هندوستان کرده».

نتیجه گیری : انسان ها در هر موقعیتی از زندگی لحظات شیرین و خوشی دارند که باید شکرگزار آن باشند و نعمت های الهی را گرامی بدارند. بهتر است روزهای خوش جوانی را گرامی بداریم و کاری کنیم که امروز و آینده به یادگار بماند. همگی خوب زندگی کنیم تا در آینده اگر این روزها را به یاد بیاوریم، نه تنها شرمنده سبک زندگی خود نباشیم، بلکه با سربلندی و افتخار از آن یاد کنیم.

همچنین بخوانید: گسترش ضرب المثل از دل برود هر آن که از دیده برفت
و
جواب درس اول نگارش دوازدهم
و
گام به گام نگارش دوازدهم با جواب

☑️ به پایان گسترش ضرب المثل باز فیلش یاد هندوستان کرد رسیدیم، جهت مشاهده گام به گام سایر دروس پایه دوازدهم کافیست آن را در گوگل به همراه عبارت «ماگرتا» جست و جو کنید. همچنین اگر نظری داشتید حتما آن را در بخش دیدگاه بنویسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.