ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل باز فیلش یاد هندوستان کرد

داستان ضرب المثل باز فیلش یاد هندوستان کرد به همراه مفهوم کامل حکایت

معنی ضرب المثل باز فیلش یاد هندوستان کرد : این حکایت به یادآوری چیزها و اتفاقات شیرینی که در گذشته برای انسان اتفاق افتاده است و دوست دارد دوباره آن ها را تجربه کند اشاره می کند. در ادامه با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه باشید.

همچنین بخوانید : معنی ضرب المثل نابرده رنج گنج میسر نمیشود

معنی ضرب المثل باز فیلش یاد هندوستان کرد

معنی و مفهوم ضرب المثل باز فیلش یاد هندوستان کرد

ضرب المثل «باز فیلش یاد هندوستان کرد» زمانی استفاده می شود که انسان یاد خاطرات گذشته اش می افتد و دوست دارد دوباره به آن زمان ها برگردد. در واقع این حکایت می خواهد بگوید که زندگی انسان چقدر کوتاه است و باید از تمامی لحظات آن به خوشی و خوبی استفاده کند تا زیاد حسرت آن را در آینده نخورد. جالب است بدانید یکی از دلایلی که حیوان فیل در این ضرب المثل به کار برده شده است این می باشد که فیل ها هوش و حافظه بالایی دارند به طوری که فیل ها هرگز کسی را که با او دیدار داشته اند را فراموش نمی کنند.

داستان باز فیلش یاد هندستون کرده

در داستان های گذشته نقل شده است که یکی از بزرگترین تاجرهای هندوستان در یکی از سفرهای خود فیلی را می خرد تا بتواند آن را به جاهای مختلفی ببرد و توسط آن پول خیلی خوبی به جیب بزند. تاجر چندین ماه فیل را به جاهای مختلفی می برد اما با گذشت زمان تاجر متوجه شد که فیلش گوشه گیر شده و دیگر دوست ندارد از جایش بلند شود.

تاجر به فکر افتاد و طبیب شهر را فرا خواند. هر دکتری که پیش فیل می آمد نمی توانست دوای درد او را پیدا کند تا اینکه از میان آنها طبیبی خبره به تاجر گفت که شاید فیل یاد هندوستان کرده و دلش برای جایی که به دنیا آمده است تنگ شده باشد. تاجر که داشت ورشکست می شد و اوضاع مالی خوبی نداشت تصمیم گرفت بار سفر ببندد و به هندوستان سفر کند تا یک فیل دیگر بخرد.

زمانی که تاجر به همراه فیل به هندوستان رسیدند، فیل خیلی محکم پاهایش را به زمین کوبید و با خوشحالی خرطومش را تکان می داد و همین جا بود که تاجر به یاد حرف طبیب افتاد و فهمید که فیل تنها یاد هندوستان کرده بود و هیچ مشکلی نداشت.

✅ شما چه نظری در مورد «معنی ضرب المثل باز فیلش یاد هندوستان کرد» دارید؟ آن را از قسمت دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید با اضافه کردن کلمه ماگرتا به آخر سرچ های درسیتان به گنیجه بهترین پاسخ ها دسترسی پیدا کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.