سبک زندگی

کسب و کار حرام چه آثار بدی بر زندگی انسان دارد ، پایه هشتم

کسب درآمد از راه شغل های حرام چه آثاری بر زندگی انسان می گذارد؟ امام صادق درباره کسب و کار حلال چه می فرماید دینی هشتم

کسب و کار حرام چه آثار بدی بر زندگی انسان دارد؟ طبق کتاب دینی و پیام های آسمانی پایه هشتم این کار آثار مختلفی دارد که آن ها را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز کوشا آماده کرده ایم.

همچنین بخوانید : حق الناس چیست؟

کسب و کار حرام چیست و چه آثار بدی بر زندگی می گذارد

شغل هایی مثل قاچاق مواد مخدر، خرید و فروش کالاهای دزدی و غیر مجاز و … مثال هایی از این نوع کسب و کار هستند. اگر بخواهیم مصادیق کسب و کار حرام را بررسی کنیم طبق کتاب های کلاس هشتم می توانیم بگوییم :‌

۱- با کسب درآمد از راه های غیر حلال انسان گناه بزرگی انجام داده است که گناهش در نزد خداوند فقط با گرفتن رضایت طرف مقابل قابل بخشش است، حتی اگر شخص گناهکار همه اموال و پول هایش را نیز در راه خوب و خیر مصرف کند باز هم فقط گرفتن رضایت شخص مقابل مهم می باشد.

۲- انسانی که کسب و کار حرام دارد از خداوند دور می شود و دعاهایی که نزد خداوند می کند نیز مستجاب نمی شوند. این افراد در گناه غرق شده اند و خداوند را در نزدیکی خود حس نخواهند کرد. همچنین آثار سو این کار در نسل انسان نمایان خواهد شد.

۳- کسی که از راه حلال پول به دست نمی آورد در نهایت دچار فقر و تنگدستی می شود و اموال خود را به شکل های مختلف و در جاهای نادرست از دست می دهد.

۴- چنین انسان هایی باید منتظر عذاب های دنیوی و اخروی باشند و دیگر از برکت های خداوند برخوردار نمی باشند.

امام رضا (ع) در این مورد می فرمایند:
مالی که از راه حرام به دست آید، زیاد نخواهد شد و اگر هم زیاد شود برکتی نخواهد داشت.

کسب و کار حرام فقط این نیست که اموال غیرمجاز را به دیگران بفروشیم بلکه فروشنده ای که یک محصول بی کیفیت را به جای محصولی با کیفیت می فروشد مالی حرام به دست آورده است و یا کارمندی که در ساعت کاری وظایف خود را انجام ندهد نیز پولی که می گرد دچار مشکل است.

✅ در این نوشته فهمیدیم که کسب و کار حرام چه آثار بدی بر زندگی انسان دارد، شما نیز اگر نظری دارید می توانید آن را از قسمت دیدگاه با سایر کاربرها به اشتراک بگذارید. همچنین برای مشاهده پاسخ سایر سوالات درسی حتما در هنگام جست و جو در گوگل کلمه ماگرتا را نیز به آن اضافه کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.