ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد حضرت محمد (ص) با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد حضرت محمد (ص) با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد حضرت محمد (ص) : روزی که او متولد شد آتشکده پارس خاموش شد و ایوان مداین فرو ریخت ودریاچه ساوه خشک گردید، مگر که بود این مرد آسمانی، برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد غدیر خم

انشا در مورد حضرت محمد (ص)

انشا در مورد حضرت محمد (ص)

مقدمه: بحیرای مسحی و بزرگان تمام ادیان دیگر ظهورش را مژده داده بودند، مردی بزرگ از تبار باران و از نسل پیامبران بزرگ که هیچ کس نتوانست راز امی بودن و رسالتش را کشف کند و فقط او دانست و خدایش. مردی که با تولدش حوادث مهمی رخ داد و این مژده ی بزرگی بود  برای ملت عرب که همه عمر در انحصار بربریت و جهالت پرسه می زدند.

بدنه: محمد، احمد و محمود و هر چه شایسته اوست اگر بیابیم، هیچ وقت نخواهیم عظمت و قدر دو ارزشش را بدانیم. پیامبری که عرش از کوشه کلاهش شکسته و خداوند فرموده که همانا جهان را به احترام و برای تو خلق کردم و تو رحمه للعالمین هستی، یعنی پیامبر موجب رحمت برای جهانیان است.

او که مرد اخلاق و مهربانی بود و با همه مهربان بود، مردی که همواره میان مردم عادی زیست و هیچ وقت خودش را برتر ندانست و در مسافرتها و برنامه های حج هیچ وقت تفاوتی میان او و مردم عادی نبود، در جنگ ها همراه سپاه بود و مردی مهربان برای همه پیروانش؟

راستی چنین پیامبری دیده اید که با دستان خودش هیزم جمع کند و گوسفند بدوشد و برای بانوی خانه کار کند، نوه هایش را سوار پشتش کند و راه ببرد، مردی که خودش کفش هایش را بدوزد و حال با گذشت 1400 سال هنوز مراد و تنها رهبر بی چون و چرای رهروانش باشد، با هیچ کس از در جنگ وارد نشود مگر آنانی که قصد آسیب رساندن به دین خدا را داشته باشند.

او یار مظلومان و همدم بی کسان بوذ و فقرا را چون جان شیرین دوست می داشت. مردی که حتی کافران هم از مهربانی او در تعجب بودند و از دوریش دلتنگ می شدند. با رسالت او همه ادیان دیگر به کنا رفتند و او کامل ترین و بهترین دین را به مردم جهان هدیه داد.

نتیجه گیری: دین حضرت محمد کامل ترین دین و پس از او پیامبری هم مبعوث نشده است. پس با جان و دل از دین او محافظت کرده و پیروی راستین برایش باشیم تا جهانیان بدانند که او پیامبر رحمت و مهربانی است و هرچه در جهان وجود دارد همه از لطف و کرم اوست. او بهترین و برگزیده ترین بنده خداست و همه پیامبران دیگر همه مرید و شاگردانش هستند.

انشا درباره حضرت محمد صلی الله

مقدمه: ابرهه قصد کعبه کرد و دیگری قصد حمله به مکه، پیامبر بزرگ اسلام گفت همه چیز درست می شود و من به خدای خودم ایمان دارم که او همه بندگان را می بیند و من به خواست او از همه دشمنان در امان هستم، حضرت محمد آخرین فرستاده خداوند از قوم بنی هاشم، پیامبری بود که تمام پیامبران قبل از او ظهورش را اعلام کرده بودند جهان دچار شگفتی بزرگی شد و همه چیز به نفع او تغییر کرد.

بدنه: انگار صبحی تازه دمیده بود، ایوان مدائن با همه عظمت فروریخت، آتشکده چند هزار ساله پارس خاموش شدو دریاچه ساوه دیگر نمودی نداشت، آمنه بی تاب بود و دل بی قرار، کودکی از نسل پیامبران و از تبار بهشت و بهشتیان در راه است و نامش محمد است یعنی ستوده.

پدر در غربت است و بیمار اما پدربزرگ بی تاب در زیارتش این طفل بهشتی متولد شد تا تاریخ جهان دگرگون گردد. در میان بادیه و قبیله بی شیر ماند اما حلیمه سعدیه به افتخار دایگی او رسید و او کم کم بزرگ شد و  کودکی درستکار بود  و معروف به امین، مردان قبایل دیگر می خواستند این کودک از میان برداشته شود، اما به لطف خدا او رسالتی برعهده داشت تا بتواند نسلی از خود بر جای بگذارد تا تاریخ بشریت را تغییر دهد.

اگرچه او پسری نداشت ولی دخترش فاطمه چنان حوض کوثری شد که هنوز هم جهانیان از عظمتش مانده اند امام حسن و امام حسین از فرزندان او توانستند جهان را متحول کنند. محمد حال دیگر در اوج جوانی و در آستانه پیامبری است.

او در سن چهل سالگی در غار حرا همان جایی که به عبادت مشغول می شد، به پیامبری برگزیده شد. آنجا که خداوند به نام خودش و حضرت محمد قسم خورد و کار سنگین او آغاز شد. حال این جهان پر از فتنه و درد چاره ای جز گرایش به دین ناب او ندارد و چاره کار در گرایش به معنویت و یکتاپرستی است. بر همه واجب است که این دین مبین را خوب بشناسند و برای سربلندیش بکوشند.

نتیجه گیری: حضرت محمد پیامبر همه جهان است و ما موظف هستیم که دین او را به خوبی روشن کنیم نا مغرضان و بی دینان تفسیر دیگری از دین برای مردم ارائه ندهند تا مردم جهان بتوانند کامل ترین و بهترین دین را برای دنیا و آخرت خود انتخاب کنند. اسلام دین پاکی ها و مهر و عشق ورزی است و باید پیروانش این دین را به صورت درست و کامل تبلیغ کنند.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد هدف زندگی
و
انشا در مورد نیکوکاری و کمک به دیگران

☑️ به پایان انشا درباره حضرت محمد (ص) رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *