ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد غدیر خم ❤️+ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد غدیر خم با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد غدیر خم : حاضران با غایبان برسانند که پس از من علی مولا و رهبر شماست. این بخشی از سخن پیامبر اکرم در ماجرای غدیر خم بود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد همدلی و همیاری

انشا در مورد غدیر خم

انشا در مورد غدیر خم

مقدمه: زمانی که حضرت محمد فاقد فرزند پسر بود، همه کافران و اعراب مکه و مدینه خوشحال بودند که محمد ابتر است و فرزند پسری ندارد که ادامه دهنده راهش باشد، غافل از اینکه محمد حوض کوثری دارد که تا همیشه جهان را سیراب می کند.

بدنه: وقتی حضرت محمد(ص) اسلام را در میان اعراب آورد، علی (ع) اولین مردی بود که به دین اسلام گروید. او که پسر عموی پیامبر بود، داماد حضرت محمد هم گردید و این فرصت ناب و بهشتی بود که مسلمانان از آن برخوردار شدند. پیامبر در آخرین حج خود دستوری بی نظیر یافت که در این سفر مولا و رهبر پس از خود را به مردم معرفی نماید.

در برکه ای بین راهی به نام غدیر مسافران و حجاج را جمع کرد و پشته ای از بارها و خریدهای خود درست کردند و منتظر خبر خوش پیامبر رحمت شدند. او دست علی را در میان دست خود گرفته و بالای سر برده و اعلام کرد که به حاضران به غایبان برسانند که در چنین مکانی و محلی مبارک، محمد فرستاده و رسول خداوند، جانشین و رهبر پس از خود را به مردم معرفی کرد .

ایشان اعلام کردند که هر کس من مولا و رهبرش هستم، پس از من علی رهبر و مولای اوست. پس از این ماجرا هر سال در روز غدیر مردم به دیدار سادات می روند و به ایشان تبریک می گویند. چه کسی می دانست که رسالت حضرت محمد(ص) توسط علی آن مرد بزرگ و آن شیر میدان نبرد اعراب ادامه می یابد.

او که معدن غیرت و علم و مهر و مردانگی بود برای حفظ رسالت سنگینش مشکلات زیادی سر راه خویش داشت و ناسازگاری مردم زمانه و دشمن تراشی قوم جاهل عرب ، خودخواهی حاکمان و هزاران مشکل دیگر، اما او مردی نبود که از دستور پیامبر خدا سرپیچی کند و هنوز با گذشتن قرن ها شاهد بزرگداشت مقام غدیر هستیم و هر سال شیعیان با حشمت و اعتبار این روز را جشن می گیرند. چه بسیار دشمنانی که خواستند او را از میان بردارند و دین اسلام را ناتمام بگذارند. اما تقدیر خداوند بر این بود که این دین مبین زنده بماند و منجی جهان گردد.

نتیجه گیری: دین مبین اسلام کامل ترین و آخرین دین الهی بود که از طریق وحی نازل گردید و خداوند مقدر داشته بود که روزی این دین به دست نسل های آینده هم برسد و راهی غیر از تعیین جانشینی خوب و درستکار نبود.

و اینجا بود که علی (ع) امانتدار این وظیفه و رسالت خطیر شد . بر ما شیعیان واجب است که تا همیشه از این رویداد حمایت کنیم و از پیروان راستین پیامبر رحمت و علی ابن ابی طالب باشیم.

انشاء در مورد عید غدیر خم کوتاه

مقدمه: مردی بزرگ و حکیم و قدرتمند که در جنگ با بود در قلعه آنان را از جای کند. مردی بزرگ که برای مهار نفسش سر دشمن را در جای نبرید و پس از فرو نشستن خشمش چنین کاری انجام داد، او شایسته ترین و بهترین گزینه برای جانشین برای پیامبر اسلام است.

بدنه: در جنگ احزاب و بدر و حنین و احد دیدیم که چون یک تنه همه را حریف بود و در مقابل همه ایستاد، یار وفاداری که شب را در بستر پیامبر خوابید تا تاریخ اسلام شکل گیرد و چه کسی بود که در هر شرایط سخت در کنار پیامبر و دین خدا ایستاد.

او شایسته چنین مقامی و جایگاهی است که خداوند عطا کرد و تا همیشه ماندگار است. در اخرین مناسک حج بود که رسول خدا دستور یافت تا دینش را کامل کند. زمانی که پشته ای از بار ساختند و رسول خدا بر روی آن ایستاد، رسول خدا با صدای رسا و بلند خویش گفت، من امروز ماموریت یافتم که دین خود را کامل کنم و هر کس که در دین و زیر بیرق من است باید از این پس در زیر علم علی (ع ) بایستد و اقرار به ولایت علی کند.

دستان علی را با افتخار گرفت و به بالای سر برد و گفت ولایت و عشق علی مانند حضاری تا قیام قیامت از هواداران و طرف دارانش حمایت می کند. من مردی و دلیری و رهبری صادق تر از علی برای امتم نمی شناسم.

اگرچه همه جا منافقان و بد خواهان هستند و علی را دچار مشکلاتی نمودند ولی علی تا جان در بدن داشت در مقابل دشمنی و جهل و کینه ایستاد تا دین را به تمام دنیا برساند.

نتیجه گیری: هر کس می خواهد رستگار هر دو دنیا گردد، از علی و خاندانش دست نکشد و در روز قیامت دوست داران علی (ع) حسابشان با بقیه متفاوت است و می توانند پس از مدتی کوتاه با شفاعت حضرت علی به بهشت بروند.

عشق علی والاترین عشق ها و دوستی با او بالاترین نوع دوستی است. هرکس به ریسمان عشق علی دست زد، رستگار می گردد.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد پیاده روی اربعین
و
انشا درباره ظهر عاشورا

☑️ به پایان انشا درباره غدیر خم رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.