ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد همدلی و همیاری ✍️ + مقدمه و نتیجه گیری

متن های انشا زیبا و توصیفی درباره همدلی کردن با دیگران و یاری آن ها

انشا در مورد همدلی و یاری رساندن ؛ همدلی با دیگران روح ما را بزرگ می کند، برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد نیکی کردن به دیگران

انشا در مورد همدلی و همیاری

انشا در مورد همدلی و کمک به دیگران

مقدمه : همدلی یکی از جنبه های شخصیتی انسان است که در روزهای سختی و درد دیگران می تواند معجزه کند. این درک و همدلی نیاز مند روابط سالم بوده و چه بسیار افرادی که با همدلی ما روحیه و نشاط می یابند. همدلی یعنی ما به صورت عمیق احساسات درونی یک فرد را درک کنیم.

بدنه : یکی غمگین است و ناراحت، او را می بینم و با خود می گویم چگونه به او همراهی و هم دلی کنم، چگونه دردش را سبک کنم و برایش حرف بزنم که آرام شود. کم کم نزد او می روم و در سخن را می گشایم. چرا بی حوصله ای و او هم کم کم حرف می زند، شاید خوب گوش دادن و شنیدن سخنان یک دردمند بهترین کمک است، شنونده خوبی بودن یک هنر است که در ادامه می تواند به همدلی ختم شود، همدلی یعنی درک درد و ناراحتی های عمیق و یا حتی همراهی در خوشی و شادی فرد، همدلی نوعی عملکرد حمایتی است که به فرد کمک می کند که بهتر بتواند احساس یا رفتارش را بیان کرده و برایش دنبال یک راه حل باشد.

گاهی در یک شرایط بحرانی می توانیم راه حل مسئله را با کمک همدلی با کسی در میان گذاشته و راه حلش را بیابیم. اغلب مشاوران و کسانی که پژوهشگر اجتماعی یا مدد کار هستند با کمک همین رفتار همدلانه به فرد فرصت سخن گفتن می دهند و فرد با حرف زدن خود را سبک می کند. همدلی شاید بهتر از هم زبانی هم باشد، چه بسیار رفتارهایی که با همدلی ما به یک نتیجه خوب ختم می شود.

نتیجه گیری: روزهایی که درد داشتم را خوب یاد دارم، یکی از دوستانم چه قدر خوب و مهربان بود و دست مرا می فشرد و من صمیمانه از او آرامش می گرفتم و تن به آرامش می دادم. او خوب به حرف‌هایم گوش می داد و من هم حالم بهتر می شد.

انشا در مورد همدلی و مهربانی به زبان ساده

مقدمه: همدلی نوعی احساس درونی است که در ان فرد با شناسایی و درک عمیق احساسات دیگران به یاری‌شان می شتابد و کمکشان می کند. بهترین نوع همدلی ان است که در یک شرایط سخت بی آنکه نصیحتی کنیم، فقط سخن طرف مقابل را شنیده و برایش شنونده خوبی باشیم.

بدنه: شاید سخت ترین روزهای عمرم زمانی بود که پدرم سخت بیمار بود و کسی را نداشتم که دستم را بگیرد و من با کمال ناراحتی به دوستم پیام دادم و شرح ماجرای خود و پدرم را گفتم و شنیدم که چه قدر خوب هم دردی و همدلی کرد و من دلم قرص شد. چنان آرام شدم که درد یادم رفت. دوستم احساس مرا درک کرد و من احساس خوبی یافتم. درک حالات و مشکلات دیگران و گاهی انجام کاری که از روی دلسوزی و همراهی می تواند دردی را کم کند.

همدلی شاید گوش دادن به صدای قلبی باشد که از ته دل به صدای ما محتاج است و شاید شنیدن نوای درد مندی که در اوج سختی نیازمند کسی است. همدلی یا همراهی یعنی با تمام وجود به درد دیگری درمان شدن و برای کسی مرهم شدن و مرحم بودن، برایش خواهری و برادری کردن، برایش هم نفس شدن و دردش را به تصویر کشیدن، روزهایی که آفتابش بی رنگ است و گرمایی در خانه اش نیست.

روزهایی که مریض داری می کنند، شب هایی که کودک بیمار دارند و نمی دانند که چگونه آرام شوند، روزهایی که پدر خانواده بیکار است و مادر هم دستش به جایی بند نیست می توانیم همدلی کرده و دستشان را بگیریم. کاش بتوانیم برای خانواده ای که درد مستاجری دارد هم کاری کنیم و همدل شویم. کاش روزهای سختی و مشکلات و بیماری و ورشکستگی و اضطراب کنار بیچارگان باشیم و مردم را کمک کنیم.

کاش در روزهایی که درد امانشان را بریده بتوانیم درمانشان را آسان کرده و برایشان روزهای خوش را رقم بزنیم. همدلی مانند یک تقویت کننده بزرگ به انسان انگیزه می دهد و فرد می تواند به سمت و راه بزرگ خویش قدم های استوار بردارد. همدلی مانند یک موتور محرک هر فردی را به سوی هدف خویش جلو برده و به مقصد نهایی می رساند.

نتیجه گیری: همدلی مانند حرارتی است که جوشش ایجاد کرده و مانند موتور محرک ایجاد انگیزه می کند تا هر فرد به سمت خواسته های خود قدم بردارد و برای رسیدن به بالاترین مرتبه همراهی و همدلی تلاش مضاعف نماید.

انشاهای پیشنهادی:
انشا در مورد دوستی با کتاب
و
انشا در مورد نیکوکاری و کمک به دیگران

☑️ به پایان متن های انشا در مورد همدلی و همیاری رسیدیم، اگر دیدگاهی در این رابطه داشتید حتما آن را از بخش نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =