سبک زندگیسلامت

یک ماساژ حرفه ای چطور دردهای شما را تسکین می دهد؟

یک ماساژ حرفه ای چگونه درد را تسکین می دهد؟ و تسکین سردردهای میگرنی با ماساژ

چکیده : ماساژ می‌تواند یک راه موثر نه تنها برای کسب آرامش بلکه رفع تنش‌ها و گرفتگی‌های عضلانی باشد. اگر می‌خواهید بدانید که یک ماساژ حرفه ای چطور دردهای شما را تسکین می‌دهد، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

همه ما با دردهای مزمنی که نتیجه کم تحرکی، پشت میز نشینی، کار مداوم و عوامل دیگر است، مواجهیم و همواره به دنبال یک راهکار هستیم. ماساژ می‌تواند یک راه موثر نه تنها برای کسب آرامش بلکه رفع تنش‌ها و گرفتگی‌های عضلانی باشد. با توجه به اینکه درد شما در کدام نقطه از بدنتان باشد، یک ماساژ حرفه‌ای می‌تواند آن را کم کند. اگر می‌خواهید بدانید که یک ماساژ حرفه ای چطور دردهای شما را تسکین می‌دهد، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

یک ماساژ حرفه ای چطور دردهای شما را تسکین می دهد؟

چگونه ماساژ درد را تسکین می دهد؟

بدن ما پر از اعصاب مختلف است که مسئول شروع حرکت، فعال کردن حس، حفظ تعادل، تپش قلب، گزارش درد و غیره هستند. یکی از راه‌هایی که ماساژ می‌تواند به بدن کمک کند، تحت فشار قرار دادن اعصابی (گیرنده‌های درد) است که درد را در بافت آسیب‌دیده گزارش می‌دهند. این گیرنده های درد باید مسیر عصبی خود را به مغز با تعداد زیادی از اعصاب دیگر به اشتراک بگذارند. در صورتی که این گیرنده‌ها تحریک شوند، می‌توانند سیگنال قوی‌تر یا سریع‌تری را به مغز ارسال کنند تا به طور موقت حواس آن را از درد منحرف کنند.

در ماساژ سعی بر این است تا اعصاب درست فعال شده و سیگنال گیرنده‌های درد تحت تاثیر قرار بگیرند و حتی کاهش یابند. بدون اینکه به طور تصادفی خود گیرنده‌های درد تحریک شوند، که این مسئله باعث افزایش درد و مهار اعصابی می‌شوند که قصد تحریک آنها را داریم. به همین دلیل است که یک ماساژ بد به مراتب می‌تواند بیشتر از فایده ضرر داشته باشد! علاوه بر این، ماساژ – مانند ورزش – باعث ترشح هورمون اندورفین می‌شود که به عنوان یک مسکن طبیعی در بدن عمل می‌کند.

بهترین ماساژ برای تسکین درد کدام است؟

با توجه به اینکه با چه دردی و در کدام ناحیه بدن مواجه هستید، می‌توانید از انواع ماساژ استفاده کنید. به طور کلی اعتقاد بر این است که ماساژ درمانی بافت‌ها و ماهیچه‌ها را برای بهبود جریان خون، کاهش تنش و تسکین درد فعال می‌کند. برای مثال ماساژ پا فواید متعددی مانند کاهش استرس، تسکین کمردرد و پادرد مزمن، بهبود جریان خون، کاهش سردرد و غیره دارد. حتی در ماساژ رفلکسولوژی که با اعمال فشار به نواحی مختلف بدن مانند پا، دست و گوش انجام می‌شود، اعتقاد بر این است که فشار به نقاط خاصی از این اندام‌ها باعث رفع ناراحتی‌ها در دیگر بخش‌های بدن می‌شود!

نکته اینجاست که با یک جلسه ماساژ ممکن است به نتیجه دلخواه نرسید، چرا که بهبود درد به طور معمول به جلسات متعدد ماساژ نیاز دارند. اما همواره پس از دریافت اولین جلسه ماساژ، تسکین درد را تجربه خواهید کرد. در ادامه با برخی از بهترین انواع ماساژ برای تسکین درد بیشتر آشنا شوید.

بهترین ماساژ برای تسکین درد

بهترین ماساژ برای دردهای عمومی

ماساژ درمانی بافت‌ها و ماهیچه‌ها را برای بهبود جریان خون، کاهش تنش و تسکین درد فعال می‌کند. ماساژ سوئدی،یکی از بهترین ماساژها برای کاهش دردهای عمومی به شمار می‌رود. با استفاده از تکنیک های ماساژ سوئدی گردش خون افزایش یافته، تنش و گرفتگی عضلانی کاهش می‌یابد و در نتیجه درد در بدن افراد کمتر خواهد شد. همچنین ماساژ سوئدی یک گزینه ایده‌آل برای کاهش استرس نیز محسوب می‌شود. ماساژهای کلاسیک ،کمپرس گیاهی و حوله داغ نیز برای کاهش این نوع دردها مناسب هستند.

تسکین سردردهای میگرنی با ماساژ

برخی تحقیقات نشان می‌دهد که ماساژ درمانی می‌تواند به کاهش درد میگرن کمک کرده و باعث تعداد دفعات کمتر دردهای میگرنی، بهبود کیفیت خواب، کاهش اضطراب و مدیریت استرس شود. ماساژ سر با روغن های ضروری گرفته تا ماساژ تریگر پوینت، ماساژ رفلکسولوژی، ماساژ سنگ سرد یا داغ می‌توانند در کاهش سردردهای میگرنی موثر باشند. به طور کلی، ماساژ سر می‌تواند درد میگرن یا سردرد را کاهش دهد، گردش خون را در سر و گردن شما بهبود بخشد و حتی رشد مو را تقویت کند.

انواع ماساژ برای کمر درد

کمر درد یکی از شایع ترین دردهایی است که این روزها بسیاری از مردم با آن مواجه هستند. اگر شما هم از این درد رنج می‌برید، می‌توانید ماساژ را در برنامه خود قرار دهید. اما بهترین ماساژ برای کمردرد، ماساژ سوئدی و ماساژ ورزشی است اما در موارد شدیدتر افراد می‌توانند به سراغ ماساژ نقاط ماشه ای (تریگر پوینت) و ماساژ بافت عمیق نیز استفاده کنند. اگر شرایط خاصی در زمینه سلامتی خود دارید، حتما پیش از ماساژ گرفتن با پزشک مشورت کنید. در کنار درمان های پزشکی، ماساژ می‌تواند به تسکین کمر درد کمک کرده و حتی نیاز به برخی داروها را کمتر کند.

درمان فیبرومیالژیا با ماساژ

آیا می‌دانید فیبرومیالژیا چیست؟ فیبرومیالژیا یک نوع اختلال است که باعث ایجاد درد پراکنده در بدن می‌شود. بر اثر این اختلاف افراد با مشکلاتی مانند بی خوابی و خستگی روبرو خواهند شد. ماساژ می‌تواند به این افراد در کنترل شرایط و کاهش قابل توجه درد کمک کند. بهترین ماساژ برای فیبرومیالژیا ماساژ بافت عمیق است که می‌تواند به کاهش درد کمک کند. همچنین ماساژ سنگ داغ نیز برای افرادی که به این اختلال مبتلا هستند، مفید خواهد بود. درمان طولانی مدت با ماساژ می‌تواند به کاهش علائم افسردگی در این افراد نیز کمک کند.

ماساژ درمانی برای گردن درد

ماساژ می‌تواند به بهبود افرادی که از ناحیه گردن یا شانه احساس درد می‌کنند، کمک کند. ماساژ گرفتن باعث کاهش درد گردن و گرفتگی مزمن در این ناحیه، منجر می‌شود. از آنجایی که گردن ناحیه حساسی در بدن است، حتما در یک مرکز شناخته شده ماساژ بگیرید، با تکنیک‌های درست، درمان شوید. بهترین نوع ماساژ برای گردن درد شامل ماساژ سوئدی و ماساژ بافت عمیق است.

ماساژ درمانی برای گردن درد

وقتی ماساژ حرفه ای جواب می‌دهد!

با وجود اینکه یک ماساژ حرفه ای دردهای شما را تسکین می‌دهد، اما انتخاب یک مرکز ماساژ به اندازه انتخاب نوع ماساژ مهم است. نیلوفرآبی ، نخستین مرکز رسمی و تخصصی ماساژ و اسپا در ایران با کادر متخصص تایلندی شما را از فواید ماساژ برای تسکین انواع دردها بهره‌مند خواهد کرد. تقریبا تمام انواع ماساژ برای تسکین دردها را می‌توانید در این مرکز دریافت کنید. نکته مهم اینجاست که در موارد خاص، حتما پیش از دریافت ماساژ با پزشک خود مشورت کرده و در مورد سابقه سلامتی‌تان نیز اطلاعات لازم را در اختیار مرکز ماساژ قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *