ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد هدف زندگی ✔️+ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد هدف زندگی با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد هدف زندگی : هدف عصاره و شاید ستون زندگی است، همانا بی هدف زیستن موجب سستی عقل می گردد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشای ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد غم و اندوه

انشا در مورد هدف زندگی

انشاء در مورد هدف زندگی

مقدمه: زندگی یک رود در حال حرکت است که هیچ وقت از مسیر رفته باز نمی گردد. کاش در این مسیر از درخت و سبزه و کوه و مسیر خوب لذت ببریم و هدفی مشخص داشته باشیم تا در دوران پیری دچار سرخوردگی و افسوس نشویم. اگر قصد ساخت یک ساختمان و بنا را داشته باشیم، نیاز به طرح و نقشه و چهارچوب هستیم.

بدنه: برای ساخت زندگی خوب و مفید باید از دوران کودکی و نوجوانی برنامه ریزی کنیم تا در دوران جوانی و تحصیل دچار بحران و مشکلات جانبی نگردیم. زندگی مانند یک تابلوی سفید و بوم نقاشی است که اگر طرح اصلی آن خوب و جذاب باشد و سپس مرحله به مرحله و با دقت طراحی شود، نقشی و تصویری بسیار دوست داشتنی و مطلوب از آن خارج می گردد.

برای داشتن یک تابلو و چشم اندازی زیبا و دلنواز باید ابزاری خوب و درجه یک به کار بریم. در زندگی هم باید اهدافی مشخص و قابل دسترسی برای خود تعیین کنیم، یعنی اهدافی که در توان انسان باشند. تلاش مضاعف و برنامه ریزی در طول زندگی موجب بهتر شدن روند زندگی و دست یابی به هدف می گردد.

داشتن هدف در زندگی یعنی بدانیم که ثانیه به ثانیه عمر می گذرد و دیگر باز نمی گردد، یعنی اگر از هر مرحله عبور کردیم، فرصت بازگشتی نیست و باید به ادامه مسیر فکر کنیم، حتی اگر از عملکرد خود راضی نیستیم، کاری از دستمان بر نمی آید و فقط باید برای ادامه مسیر برنامه ریزی کنیم.

هر کس در زندگی هدفی دارد و برنامه ای که متناسب با توانایی و استعداد و نوع تحصیل و تربیتش می باشد. هدف زندگی خود را خودتان تعیین کنید و اجازه ندهید که کسی برایتان تعیین تکلیف کند. زندگی متعلق به شماست و خودتان باید ان را خوب و یا بد بسازید.

هدف می تواند کوتاه مدت و بلند مدت باشد و گاهی هدف جاوید است مانند شغل که اگر به یک شغل فکر کنیم و برایش تلاش کنیم وبه دستش آوریم، همه عمرآن را ادامه خواهیم داد.

نتیجه گیری: خودتان برای زندگی و آینده هدفی مشخص و کامل تعیین کنید و اجازه ندهید که سکان زندگی به دست دیگران بیفتد. هدفی زیبا و جذاب برای خود برگزینید و تا زمانی که به ان دست نیافته اید با کسی در میان مگذارید.

انشا با موضوع اهداف زندگی

مقدمه: زندگی سرعتی چون باد دارد و هیچ وقت نمی توانید آن را کنترل کنید و فقط می توانید از خنکای آن لذت ببرید. زندگی چون بوی خوش گلی سرخ و معطر دمی مشام شما را مسرور کرده و تا قبل از اینکه مست شوید، عطرش رفته و فقط یادی مبهم از آن برای شما می ماند.

بدنه: زندگی همان حصیر زیر دست یک پیرزن است که ردیف به ردیف با آواز ملایمش می بافد و با کسی کاری ندارد و وقتی به پایان می رسد، فقط به اندازه خودش است. زندگی همان نقش روی یک فرش است که هدف تصویرگر و بافنده اش، نقش بستن یک منظره زیبا روی یک تابلوی قیمتی است که هدفش از ابتدا مشخص بود.

هدف زندگی و یا نهایت امال خود را در یک دفتر دور از چشم دیگران یادداشت کن و برای خودت مرحله به  مرحله و مانند یک معما حل کن و راه حل را به یاد دار تا در مواقع ضروری به کار بری، هدف زندگی هر کس متفاوت است، یکی به دنبال علم و دیگری در راه ثروت و آن یکی در سمت و سوی شهرت، یکی معلم می شود و یکی پزشک و دیگری مهندس و هر کس راهی دراز در پیش می گیرد.

یکی در راه کمک به مردم قدم بر می دارد و دیگری در راه خودش و خواسته های خودش، یکی به کمک بیماران می رود و دیگری از خلق می برد. قانون زندگی این است هرکس هدفی دارد و غایتی و بهتر است خوب بدانیم که در هر هدفی و برنامه ای خداوند را در نظر گرفته و توکل کنیم که اگر هرچه قدر توانمند و قدرتمند و بزرگ باشیم به توکل محتاجیم حافظ بزرگ فرموده: رهرو گر صد هنر دارد توکل بایدش. یعنی در طی مسیر زندگی و رسیدن به هدف اگر هزارن ابزار و وسیله هم در اختیار داشته باشی به راهنمایی یک نیروی برتر نیازمند هستی.

نتیجه گیری: زندگی تو مانند یک فرش ابریشم هزار رنگ زیباست، بهتر است از ابتدا زیبا و بی نقص و با هدفی جذاب شروع کنید و تحت تاثیر دیگران قرار نگیرید و بدانید که تعیین هدف امری شخصی و فردی است و دیگران نمی توانند برایتان کاری کنند.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد شرکت در انتخابات
و
انشا درباره ورزش و سلامتی

☑️ به پایان انشا درباره هدف زندگی رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.