ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد شرکت در انتخابات ⚡️+ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد شرکت در انتخابات با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد شرکت در انتخابات : میزان رای ملت است. این مهم ترین و زیباترین سخن امام در مورد انتخابات و رای گیری بود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا درباره ورزش و سلامتی

انشا در مورد شرکت در انتخابات

انشا در مورد شرکت در انتخابات

مقدمه: مردمی که حق رای نداشته باشند و دیگران برایشان تعیین تکلیف کنند، بهتر است بمیرند و زنده نباشند. وقتی در یک کشور زندگی می کنیم باید در سرنوشت و امروز و فردایش دخالت کنیم و افرادی شایسته و لایق را بر سر کار بیاوریم تا در راه اعتلای وطن موثر باشیم.

بدنه: کشور با رای و خواست یک نفر اداره نمی شود و هر هم وطن موظف است که در سرنوشت و بهبود شرایط کشورش نقشی موثر داشته باشد. اگر هر ایرانی در مورد سرنوشت و حاکمان کشورش بی تفاوت باشد، هر آینه کشور به سمت بیراهه رفته و دچار مشکلاتی متعدد می گردد.

رای دادن ما را در مقابل رویدادهای مهم کشور حساس و مسئول می کند، یعنی همان یک رای گاهی نقشی اساسی دارد. ما در مجلس دوران مدرس دیدیم که مدرس با صدای بلند و رسا در صحن مجلس فریاد زد که تنها رای من چه شد و من با همین یک رای حساب همه را می رسم.

کشور اسلامی مانند یک کشتی است که همگی باید در حفظ و نگهداری و سعادتش کوشا باشند. اگر همه ساکنان این کشتی بی خیال شوند و دیگری کشتی را سوراخ کند، به زودی کشتی غرق خواهد شد و همه مردم گرفتار ناملایمات می گردند. به گفته امام خمینی شرکت در انتخابات یک واجب عینی است که باید همه افراد جامعه در آن شرکت کنند.

شرکت در انتخابات اندازه اکسیژن و نان شب واجب است و اگر روزی مردمی از سرنوشت کشور خویش دوری کنند و حساس نباشند باید منتظر فروپاشی یا مستعمره شدن کشورشان باشند.

نتیجه گیری: وقتی در انتخابات شرکت نکردی باید منتظر این باشی که هر نالایق و بی سواد و احمقی روی کار بیاید و برایت تصمیم بگیرد. باید منتظر غارت و چپاول کشورش باشد و بداند که وقتی خودت دلت برای وطنت نسوزد بیگانه از تو هم بدتر خواهد کرد و کشورت به فنا می رود.

انشا در مورد چرا باید در انتخابات شرکت کنیم

مقدمه: من پای صندوق می روم تا دیگری رای خودش را بر من غالب نکند. من پای صندوق می روم تا دشمنی چون امریکا یاوه نگوید و مخالفان دیگر طبل هیاهو و رسوایی به دست نگیرند. من پای صندوق می روم تا اسرائیل غاصب قصد کشورم نکند و مردم آسوده و راحت باشند.

بدنه: اگر در هوای کشورت بی تابی و دلسوز، صندوق رای را فراموش نکن، اگر دنبال فردایی روشن و عالی برای خود و کودکت هستی و اگر می خواهی نخبگان و دانشمندان در این کشور دست به کاری بزنند، خودت با اقتدار پای صندوق رای برو و با دین و باوری قوی رایت را در صندوق بیانداز، اگر می خواهی ثروت های بی انتهای کشورت در دست بیگانه نباشد، رای ناب و سالم خود را در صندق انداز و با عشق و ایمان به وطن برای آبادانی و سرافرازی کشورت قدمی بردار.

اگر می خواهی در مجامع جهانی حرفی برای گفتن داشته باشید، خودت با دست خودت نوع حکومتت را انتخاب کن. اگر می خواهی که جوانان خوب و متعهد و لایق بر سر پست های اصلی و مفید قرار گیرند،اگر میخواهی افراد سرسپرده و نفوذی و بدخواه در راس امور کشورت قرار نگیرند و اگر می خواهی حکومتی مردمی داشته باشید، خودتان با دستانی مبارک حق را برای خودتان مسلم و قطعی کنید.

اگر می خواهید در میان همسایگان اقتدار و عظمت و شکوه داشته باشید خودتان پای صندوق بروید و دست رد بر سینه هر بیگانه ای بزنید تا حساب کار ظالمان و فاسدان دستشان بیاید. در گذشته کشور ما توسط یک نیروی خارجی اداره می شد و ما حقی برای هیچ موضوعی نداشتیم و باید بند کفشمان را هم با اجازه آمریکا می بستیم، اما حال همه چیز تغییر کرده است و ما خودمان پرچم استقلال و آزادی و عدالت خواهی مان بالاست.

دیگر هیچ حکومت غارتگر و چپاول گری نمی تواند به اموال کشور ما دست دراز کند و خودمان با رای و درایت خود حساب همه چیز را داریم. ما ملتی آزادیم که هیچ وقت دست هیچ بیگانه ای به معادن و خاک کشورمان نرسیده است و باید خوب از این فرصت های به دست آمده مراقبت نماییم.

نتیجه گیری: من رای می دهم، تو رای می دهی، ما رای می دهیم تا هیچ کس نتواند به ما کم ترین تعرضی نماید و حریم ما را بشکند. من و تو عاقل هستیم و خودمان قدرت تصمیم گیری و حق رای داریم. دشمنان ما خوب بدانند که رای من تیری مهلک بر چشم یاغیان است و هیچ کس نمی تواند مرا از این امر مهم باز دارد. وطنم سربلند باشی و پایدار.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد نیکوکاری و کمک به دیگران
و
انشا درباره حس و حال شنیدن صدای قار قار کلاغ نگارش هشتم

☑️ به پایان انشا درباره شرکت در انتخابات رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *