ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا درباره ورزش و سلامتی ✍️ انشاء درباره فواید ورزش

متن های انشا زیبا و خواندنی درباره اهمیت ورزش برای سلامتی با مقدمه و نتیجه گیری

انشا درباره ورزش و سلامتی : ز نیرو بود مرد را راستی ز سستی کژی آید و کاستی (فردوسی) این بیت به خوبی به ورزش و فعالیت بدنی اشاره کرده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد انتقال خون با مقدمه و نتیجه

انشا درباره ورزش و سلامتی

انشا در مورد اهمیت ورزش و تحرک بدنی در سلامتی

مقدمه : درمان تمام بیماری های روحی و روانی که اغلب پزشکان بیماران خود را به آن ترغیب می کنند، همان ورزش است .بیمارانی که دچار افسردگی مزمن هستند، باید به صورت مرتب و روزانه به پیاده روی و فعالیت بدنی بپردازند تا بتوانند از پس بیماری خود برآیند.

بدنه : ورزش و سلامتی رابطه مستیم و دو سویه دارند، یعنی کسانی که به ورزش و فعالیت بدنی می پردازند، کمتر دچار بیماری به ویژه دیابت می گردند. ورزش موجب افزایش سوخت و ساز بدن شده و انسولین و قند به میزان کافی در بدن تولید و مصرف می گردد. چه بسیار بیمارانی که به علت سستی و تنبلی شرایطشان بدتر شده و دچار افسردگی هم می شوند.

پیاده روی که یک ورزش یک نفره است موجب بهتر شدن روند خون رسانی به تمام بخش های بدن شده و درد مفصل و زانو و آرتروز را هم کاهش می دهد. چربی اضافی موجود در بدن را سوزانده و فرد دیگر دچار تعریق یا احساس گرمای زیاد نمی شود. ورزش به صورت مرتب تمام فعالیت های بدن را کنترل کرده و به صورت فرمان به مغز دستورات لازم و صحیح را می دهد. آن کس که ورزش را از زندگی خودش حذف کند، عمری کوتاه داشته و به علت ابتلا به بیماری های مختلف، خودش از صحنه روزگار محو می گردد.

ورزش موجب افزایش روحیه و نشاط درونی شده و فرد پس از ورزش روزانه احساس خوشایندی دارد. شاه کلید زندگی خوب و متعادل ورزش است زیرا تمام سوخت و ساز بدن را تنظیم کرده و هیچ ماده ای در بدن کم یا زیاد نمی شود.

نتیجه گیری : ورزش و سحر خیزی دو عامل اصلی در زندگی هستند، افرادی که در برنامه ای منظم ورزش می کنند هیچگاه دچار استرس و بیماری و یا مشکلات جانبی نمی گردند. ورزش قدرت قلب را بالا برده و موجب کاهش فشار خون می گردد، در بسیاری از موارد پس از درمان ورزش به عنوان درمانی مکمل در نظر گرفته می شود.

انشا درباره فواید و اهمیت ورزش برای سلامتی

مقدمه : کوهنوردی، شنا، پیاده روی و اسب سواری از جمله ورزشهای متنوعی هستند که علاوه بر تاثیر مستقیم بر سلامتی به عنوان یک تفریح هم محسوب می شوند. ورزش موجب افزایش قدرت بدنی شده و چنانچه فردی ورزشکار به یک بیماری دچار شود، در بسیاری از موارد بهبود می یابد.

بدنه : سستی و تنبلی مادر بسیاری از بیماری ها به ویژه افسردگی است. چنانچه فردی دچار سستی و بی‌ارادگی گردد، به مرور زمان روحش هم درگیر شده و بیمار می گردد. ورزش و سلامتی یک رابطه مستقیم دارند، یعنی کسانی که ورزش نمی کنند اغلب سست و ضعیف و بی حال هستند و با کمترین تحرک بیمار می شوند و سیستم ایمنی آنان نیز ضعیف می گردد و فرد با کمترین بادی و استرسی بیمار می شود.

ورزش موجب تناسب اندام شده و فردی که به صورت مرتب ورزش کند دچار چاقی نشده و همواره اندامی متناسب دارد. بیماری های قلبی و فشارخون، دیابت و چربی خون، درد مفصل و استخوان با ورزش روند بهبودی را طی کرده و فرد خیلی سریع درمان می شود. افرادی که همواره به دنبال سلامتی هستند با ورزش میانه خوبی دارند و اغلب هر روز هفته ورزش می کنند. سلامتی نعمتی بزرگ است که اگر از دست برود ممکن است هیچ وقت باز نگردد،پس بهتر است برای حفظش از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.

هر بار که احساس ضعف، بی حوصلگی، خستگی مفرط، کردید بدانید که بدنتان نیاز به یک ورزش و تمرین جسمی سخت دارد و بهتر است که دست به کار شوید و برنامه ورزش را شروع کنید. در افرادی که جراحی های باز انجام می دهند، پس از مدتی کوتاه به بیمار توصیه می گردد که شروع به راه رفتن نماید.

چه بسیار بیماری های ریز و درشت که با کمی تحرک بدنی روند خوبی یافته و فرد سلامتی خود را در می یابد. چه بسیار روزهایی که به بطالت می گذرانیم ولی به فکر ورزش و سلامتی خود نیستیم و فقط حرف می زنیم. زندگی فرصتی بی اندازه زیباست که اگر آن را با ورزش آمیخته نکنیم ممکن است از دست برود.سلامتی را با هیچ چیز عوض نکنیم و قدر بهترین نعمت خدا را بدانیم تا همیشه خوب و خوش و سرحال باشیم.

نتیجه گیری : سلامتی و ورزش به صورت مستقیم در ارتباط هستند و کسانی که سلامتی کامل دارند حتما ورزش می کنند و با ورزش بدن خود را تقویت می کنند و می دانند که پس از درمان در بیمارستان و مطب اولین و بهترین گزینه برای داشتن یک زندگی خوب و سالم است.

انشاهای پیشنهادی:
انشا در مورد علم و دانش
و
انشا در مورد هوای پاک

به پایان متن های انشا درباره ورزش و سلامتی رسیدیم، اگر دیدگاهی در این زمینه داشتید حتما آن را از بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.