ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا درباره معلم ❤️+ با مقدمه و نتیجه گیری به زبان ساده

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد معلم فداکار با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا درباره معلم : معلم چون مادری و پدری مهربان است که همیشه و در هر حال هوایم را دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد کفش

انشا در مورد معلم

انشا در مورد معلم

مقدمه: معلم عشقی آسمانی و انسانی فهیم که همیشه و در هر حال در کنارم بوده و هست. انسانی وارسته که در روزهای سختی که طی سال داشتم از من حمایت نکرد و نگذاشت آب از آب تکان بخورد. سالی که پدرم بیمار بود و مجبور بودم گاهی در کارهای عقب افتاده کمک کنم به معلمم گفتم و او دستم را گرفت.

بدنه: گلی خوشبو و بارانی خنک در گرمای هوا، معلمم برای من چنین حالتی داشت. کسی که وقتی در کنارش بودم هیچ ترسی و نگرانی در دلم راه نداشتم و می دانستم همه چیز به خوبی و خوشی تمام می شود و  من هم به جای این همه مهر و محبت و عشقی که از او می دیدم درس می خواندم و  روزهای خوب و خوش را برای خودم رقم می زدم.

او را که میدیدم خیالم از درس و مدرسه راحت بود. گاهی عصرها با ما قرار می گذاشت و بیرون می رفتیم و ما را مهمان بستنی می کرد. کاش همه مردم هم این همه مهربان بودند و می توانستیم به آنان تکیه کنیم. انسانی که بین دانش آموزان فرقی نمی گذاشت و فقیر و پولدار و زشت و زیبا برایش یکی بود.

معلم چون شمعی سوزان در سالهای اولیه زندگی مرا درس زندگی اموخت و من دانستم که راه درست کدام است و در مکتبش عشق و مهر و دلدادگی و ایثار آموختم. او به من آموخت که با پدر و مادر مهربان باشم و از درد دیگران درد بکشم و از شادی دیگران شاد شوم.

معلم ذره ذره از جان و روحش در هر شرایطی مایه گذاشت و مرا جون فرزند خویش دوست می داشت و من در سایه نگاه مهربان او بود که انسان بودن را برای همیشه مشق کردم.

نتیجه گیری: معلم هنر چگونه زیستن را به من آموخت و من توانستم در مکتب انسان ساز او راه های انسان شدن را آسان بیاموزم و روزهایی را که در تاریکی و درد بودم را فراموش کنم. ای همه وجود و عمر و عشق من تو به من انسان ماندن آموختی و حال در کنار توست که با شرایط سخت زندگی توانستم سربلند خارج شوم.

بهترین انشا در مورد معلم فداکار

مقدمه: معلم خوبم سلام، چه قدر هوای تو را می کنم و یاد نوشته هایت را در دل زنده نگه می دارم. تو معجزه زندگی من بودی و من با تو بود که روزهای سخت را گذراندم و حال در روزهای خوب قرار دارم. تو تصویر خوبی از آینده را برایم روشن کردی و حال من با تو در سفر زندگی هستم.

بدنه: انسانی بی مانند و فرشته ای زمینی که نبض کلاسش با خنده دانش اموز می زند و برای دانش اموزانش نگران است. معلم را که می دیدم شوقی عجیب در دلم زنده می شد و می توانستم حالش را از لبخندش بدانم. معلم خوبم تو را چون گل رزی خوشبو در حوالی باغ دوست می دارم و می دانم که تو هم در هوای منی، تو بهترین نعمتی هستی که خداوند در مسیرم قرار داد تا بتوانم روزهای زندگی را با تو بگذرانم.

تو الفبای زیبای زندگی را درمن زنده کردی و شعر بسیار زیبای انسانیت را در دل و جانم خواندی و من هنوز بی تابانه در اخرین سالهای تحصیلم بی تاب توام. روزی که تو مرا برای اولین بار در اغوش کشیدی عطر خوش مهربانی را ازوجودت بوییدم .

تو فرستاده خدا در عصر صنعت و اهنی تا بتوانی این سختی را بشکنی و گرمی عشق و عاطفه را درون انسان زنده نگاه داری. تو بهاری تر از بهاری و سبز تر از درخت. تو همه وجودت مهر است و مهربانی و نور، تو را چون گلی در باغچه خانه، تو را چون نسیمی خنک در ظهر تابستان، گرمای اول صبحی در زمستانی سرد، تو را چون عشقی بی پایان دوست می دارم و می دانم که تا همیشه جاوید و ماندگاری در دلم.

تو همان ستاره سوسو زنی که در آسمان تاریک قلبم روشن شدی و مرا به خوبی و عشق رهنمون شدی، ای همه وجود و عمر و اخلاق و علم من….معلم خوب و دوست داشتنی من تا همیشه مهر و یادت در دلم جاوید و شاید تا همیشه چون تویی نیابم و بتوانم تو را خوب و زیبا توصیف کنم.

نتیجه گیری: معلم ستوده و فرستاده ای از جانب خداست تا چراغ درون انسان را روشن نگاه دارد و ما انسان های جهل زده را چون تابان حفظ کند و راه را برای هدایت ما باز کند. معلم شمعی پرفروغ است که احترامش واجب بوده و باید مانند پدر و مادر خویش به معلم احترام بگذاریم.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد فداکاری ها و زیبایی های شغل معلمی
و
انشا در مورد انتقال خون

☑️ به پایان انشا درباره معلم فداکار رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.