ادبیاتفرهنگ و هنر

گسترش ضرب المثل تو نیکی می کن و در دجله انداز

بازآفرینی ضرب المثل تو نیکی می کن و در دجله انداز صفحه 39 نگارش پایه دهم

گسترش ضرب المثل تو نیکی می کن و در دجله انداز که ایزد در بیابانت دهد باز از مثل نویسی صفحه ۳۹ نگارش دهم را می توانید در ادامه در بخش ضرب المثل ماگرتا مطالعه فرمایید.

مطلب پیشنهادی: جواب تمرینات درس دوم نگارش دهم

گسترش ضرب المثل تو نیکی می کن و در دجله انداز

گسترش ضرب المثل تو نیکی می کن و در دجله انداز نگارش دهم

در گذشته پسری فقیر برای کسب درآمد و خرج مدرسه در کوچه و خیابان دستفروشی می کرد. یک روز پسر متوجه شد که فقط یک سکه ۱۰ درهمی برایش باقی مانده است و پول کافی برای خرید غذا ندارد، چون خیلی گرسنه بود تصمیم گرفت در خانه ای را بزند و از آن ها طلب غذا کند.

دختری جوان و زیبا در را باز کرد. پسر با دیدن چهره زیبای دختر گیج شد و به جای غذا یک لیوان آب خواست. دختر متوجه گرسنگی شدید پسر شد و به جای آب یک لیوان بزرگ شیر برای او آورد. پسر آرام آرام شیر خورد و گفت: هزینه‌اش چقدر می شود؟ دختر پاسخ داد: شما مجبور نیستید چیزی بپردازید. مادرم به من آموخته که برای مهربانی بهایی دریافت نکنیم.

پسر گفت: از صمیم قلب از شما تشکر می کنم. سال ها بعد دختر جوان بیماری شدیدی گرفت و پزشکان محلی نتوانستند بیماری او را درمان کنند و او را برای درمان بهتر به شهر فرستادند تا متخصصان در بیمارستانی مجهز به درمان او بپردازند. پزشک شهر برای بررسی وضعیت بیمار فراخوانده شد و وقتی فهمید که بیمارش از کدام شهر به آنجا آمده است، نور عجیبی در چشمانش درخشد. بلافاصله از جایش بلند شد و به سرعت به سمت اتاق بیمار حرکت کرد. لباس پزشکی‌اش را پوشید و برای دیدن بیمارش به داخل اتاق رفت. در نگاه اول او را شناخت.

او سپس برای نجات سریع جان بیمار به اتاق مشاوره بازگشت. از همان روز توجه ویژه ای به زن داشت و سرانجام پس از مدت ها مبارزه با بیماری، دکتر پیروز شد. این آخرین روز بستری شدن این دختر جوان در بیمارستان بود. به درخواست دکتر هزینه درمان زن جهت تائید نزد او برده شد. گوشه صورتحساب چیزی نوشت. آن را درون پاکتی گذاشت و برای زن ارسال نمود.

زن می ترسید پاکت را باز کند و مبلغ صورتحساب را ببیند. او متقاعد شده بود که باید تا آخر عمر بدهکار باشد. بالاخره تصمیمش را گرفت و پاکت را باز کرد. چیزی توجه او را جلب کرد. چند کلمه روی کاغذ نوشته شده بود، بهای این صورتحساب قبلاً با یک لیوان شیر پرداخت شده است.

همچنین بخوانید:
گسترش ضرب المثل از تو حرکت از خدا برکت
گسترش ضرب المثل آب یکجا ماند، می گندد
گسترش ضرب المثل کار نیکو کردن از پر کردن است
گسترش ضرب المثل باد آورده را باد میبرد نگارش دهم

☑️ به پایان گسترش ضرب المثل تو نیکی می کن و در دجله انداز رسیدیم، جهت مشاهده گام به گام سایر صفحات کتاب نگارش دهم کافیست آن را در گوگل به همراه عبارت «ماگرتا» جست و جو کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.