ادبیاتفرهنگ و هنر

گسترش ضرب المثل کار نیکو کردن از پر کردن است

بازآفرینی حکایت «کار نیکو کردن از پر کردن است» از صفحه 39 نگارش پایه دهم

گسترش ضرب المثل کار نیکو کردن از پر کردن است از مثل نویسی صفحه ۳۹ نگارش دهم را می توانید در ادامه در بخش ضرب المثل ماگرتا مطالعه فرمایید.

مطلب پیشنهادی: جواب تمرینات درس دوم نگارش دهم

گسترش ضرب المثل کار نیکو کردن از پر کردن است

گسترش ضرب المثل کار نیکو کردن از پر کردن است نگارش دهم

مقدمه : اگر به زندگینامه افراد موفق تاریخ سری بزنیم متوجه می شویم که اکثر آن ها از کودکی حرفه خود را شروع کرده اند و ثمره زحمات خود را در سنین بالاتر دریافت کرده اند، همچنین راز موفقیت آن ها تحمل کردن سختی های مسیر و ناامید نشدن بوده است.

بدنه : در زندگی همه ما انسان ها پیش آمده است که قصد داشته‌ایم کاری را انجام دهیم که آینده خود را تغییر ندهیم اما موفق نشده‌ایم و شکست خورده‌ایم. بسیاری از مردم پس از چند تلاش ناموفق تسلیم می شوند و ناتوانی خود را می پذیرند. اما دقیقاً همین لحظات است که باید به خود بگویم کار نیکو کردن از پر کردن است و ناامید نشویم.

با ناامید نشدن و ایمان داشتن به توانایی های خودمان و مداومت داشتن می توان هر سختی را به آسانی تبدیل کرد، همانطور که خداوند نیز گفته است «فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْرًا» پس از هر سختی آسانی است. کودکی که تازه راه رفتن را یاد می گیرد، بارها زمین می خورد، اما دوباره بلند می شود و با تکرارهای زیاد یاد می گیرد. حالا کدام یک از ما فکر می کند که راه رفتن برای ما که این مهارت را با تمرین به دست آورده‌ایم کار سختی است؟

نتیجه گیری : به جرات می توان گفت که هیچ مهارتی نیست که با تمرین و تکرار زیاد به دست نیاید، یافتن علاقه و استعداد و دنبال کردن آن با تلاش و پشتکار تنها راه رسیدن به موفقیت است و ضرب المثل “کار نیکو کردن از پر کردن است” به خوبی این موضوع را به ما گوشزد کرد.

همچنین بخوانید: معنی ضرب المثل کار نیکو کردن از پرکردن است
و
گسترش ضرب المثل آب یکجا ماند، می گندد
و
گسترش ضرب المثل از تو حرکت از خدا برکت

☑️ به پایان گسترش ضرب المثل کار نیکو کردن از پر کردن است رسیدیم، جهت مشاهده گام به گام سایر صفحات کتاب نگارش دهم کافیست آن را در گوگل به همراه عبارت «ماگرتا» جست و جو کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =