ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد انتقال خون با مقدمه و نتیجه

متن های انشاء زیبا درباره اهدای خون انتقال زندگی با توصیف های زیبا و خواندنی

انشا در مورد انتقال خون ؛ بیماری روی تخت افتاده و بیهوش است و منتظر قطراتی هرچند اندک، ولی انگار خونی نمی رسد و همه نگران هستند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: انشا طنز و غیر طنز درباره انتقال خون

انشا در مورد انتقال خون با مقدمه و نتیجه

انشا زیبا درباره انتقال خون و ایستادن در صف آن

مقدمه : انتقال خون یا انتقال و هدیه زندگی، خود را جای خانواده بیماری بگذاریم که در اتاق عمل منتظر خون است و ذخیره و بانک خون بیمارستان خونی ندارد و نفس های بیمار به شماره افتاده است. هربار که پشت در اتاق عمل می روند می میرند و زنده می شوند و دست به دعا هستند.

بدنه : انتقال خون یعنی اهدای نفس و روح و جانی تازه، چه بسیار انسانهای بزرگی که با دادن یک واحد خون جان فردی و بیماری را نجات داده و زندگی و خوشحالی و طراوت را به جمعی باز می گردانند. گاهی در مناسبت های مختلف مانند اعیاد و عاشورا جوانانی که توان و قدرت بدنی خوب و مناسبی دارند، اقدام به اهدای خون می کنند که منوط به داشتن تنی سالم و خونی پاکیزه و فاقد هر نوع ویروس می باشد و بهتر است که ابتدا فرد اهدا کننده مورد تست قرار گیرد تا در آینده برای بیماران مشکلی جدید بروز نکند.

اهدای خون یعنی فداکاری مطلق، وقتی از عصاره تن خود به دیگران زندگی می بخشی یعنی اینکه تو تمام هستی خود را در راه زنده نگه داشتن هم نوع خود اهدا می کنی و در جواب کارت هیچ مزدی و بهایی طلب نکنی و این یعنی انتهای انسانیت و مردانگی و جوانمردی، گاهی که می شنویم که کسی بر اثر خونریزی زیاد از دنیا رفت و خونی نبود که جانش را نجات دهد، چه قدر غمگین و دل مرده می شویم و زمانی هم می بینیم که فقط یک نفر می تواند جان فردی را نجات دهد، اضطراب همه وجودمان را احاطه می کند که آیا فرد اهدا کننده خودش به اندازه کافی خون در بدن دارد تا به دیگران هم بدهد.

اینجا است که به قدرت خداوند بزرگ پی می بریم که چه توانایی هایی به بدان انسان عطا نموده است و می فهمیم که بدن دوباره به سرعت شروع یه خون سازی می کند. انتقال خون یعنی انتقال زندگی و فتوت و جوانمردی و عشق و مهر که این بار به شیوه ای جدید نمایان شده است.

نتیجه گیری : انتقال خون یک سازمان مردمی است که مردم سالم و بدون هر بیماری به آنجا مراجعه کرده و مقداری از خون بدن خود را برای بیماران نیازمند اهدا می کنند و این بالاترین مرحله انسانیت و غیرت است. در سالهای اخیر جوانان عاشورایی در حرکتی جدید خون خود را به بیماران هدیه می کنند و مسلمانی را تمام می کنند.

انشا در مورد اهدای خون اهدای زندگی

مقدمه : حال مادرم خوب نبود و پزشکان گفتند خونریزی زیاد امانش را بریده و دعا کنید که گروه خونی مناسب بدنش به سازمان انتقال خون مراجعه کند. دو روز بود که نگران و درمانده به هر بیمارستانی مراجعه کرده بودیم که ناگهان تلفن پدر زنگ خورد و گفت: خدایا شکرت و همه از خوشحالی پر در آوردیم.

بدنه : انتقال خون یعنی انتقال مهر و عشق و شادی به یک خانه و آشیانه، بیمار بدحال و تصادفی، بیمار هموفیلی و سرطانی و مادری که تازه زایمان کرده، جانباز شیمیایی و پدر که در جبهه بوده و موارد شیمیایی روی بدنش اثر گذاشته و خون سازی خوبی ندارد، این ها گروه اندکی هستند که نیاز به خون دارند، اما چه بسیار بیمارانی که در حین جراحی بر اثر کمبود خون می میرند و جان خود را از دست می دهند.

چه قدر مادران بارداری که در منزل زایمان کردند و از دست رفتند. اما انگار با فعالیت های سازمان انتقال خون و مراجعه مکرر مردم دین دار و انسان دوست وطنم، این مشکلات کمتر شده و کمتر شاهد چنین مرگ های دردناکی هستیم. پس بیایید با دادن خون و تشویق جوانان ورزشکار و سالم برای چنین امر مقدسی، جان افراد زیادی را نجات دهیم.

چه بسیار جوانانی که نذر خون می کنند و برای دریافت حاجت و رسیدن به هدفی سالم، خونشان را تقدیم نیازمندان می کنند و گروهی که عاشق هستند در محرم که ماه شهادت حضرت امام حسین است، مقداری از خون خود را به بیمارستان ها هدیه می کنند تا جان مرده ای را زندگی دوباره هدیه کنند. شاید با یک واحد خون دل مادری و پدری و همسری شاد شود تا همیشه دعای یک خانواده پشت سرتان باشد.

نتیجه گیری : صدقه همیشه دادن پول و بخشیدن دارایی نیست، گاهی دادن یک واحد خون و بخشش زندگی و نفس ارزش بالاتری دارد. دادن خون بالاترین درجه ایثار است که مردم مهربان و فهیم ما هر سال به رسم عشق و انسان دوستی خون خود را هدیه می کنند.

همچنین بخوانید:
انشا طنز و غیر طنز درباره ماهی در حوض قالی
و
انشا طنز و غیر طنز درباره کمک به همسایه ها

⭕️ به پایان متن های انشا در مورد انتقال خون با مقدمه و نتیجه رسیدیم، اگر شما نیز دیدگاهی مفید در این رابطه دارید حتما آن را از بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *