ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل جنگ اول به از صلح آخر ☑️ + گسترش

گسترش و بازآفرینی حکایت «جنگ اول به از صلح آخر» به همراه ریشه و داستان آن

مفهوم ضرب المثل جنگ اول به از صلح آخر یعنی اگر در اول یک کاری، تمامی خط و نشان ­ها کشیده شوند خیلی بهتر است تا اینکه به علت نبود قوانین در پایان، جنگ و آشتی صورت بگیرد. برای مشاهده مفهوم کامل، داستان و ریشه حکایت این مثل، با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: معنی ضرب المثل در جنگ نان و حلوا تقسیم نمی کنند

معنی ضرب المثل جنگ اول به از صلح آخر

مفهوم ضرب المثل جنگ اول به از صلح آخر

همیشه بهتر است در کاری در قدم اول، تمامی قوانین و باید و نباید ها مطرح شوند تا اینکه بدون هیچ قانون و باید و نبایدی کار را شروع کنیم و در پایان کار، درگیر دعوا و آشتی شویم، این کار را اگر رعایت کنیم زندگی برای ما ساده ­تر خواهد شد.

داستان و تاریخچه حکایت جنگ اول به از صلح آخر

روزی روزگاری در یکی از روستاهای کشور، خانواده ­‌ای برای پسرشان به خواستگاری یک دختر رفتند، خانواده دختر در آغاز مراسم عروسی شروط سختی را اعلام نکرده اند و به راحتی با مجلس عروسی موافقت کردند. زمان گذشت و روز عروسی رسید و تازه ­ها و دعواهای دو طرف شروع شد و فهمیدند که چقدر با یکدیگر مخالف هستند و نیاز به صحبت و قراردادن شرط و شروط هایی برای آغاز روز عروسی داشته ­اند.

در اینجا بود که ناگهان پدر عروس گفت، جنگ اول به از صلح آخر، اگر ما از همان روز اول، شرط و شروط ­های خودمان را گذاشته بودیم دیگر با مشکلات امروز مواجه نبودیم و می توانستیم به خوب و خوشی عروسی را برگزار کنیم و لذت ببریم.

گسترش و بازآفرینی جنگ اول به از صلح آخر

در آغاز و شروع هر کاری باید قوانین و مقررات به صورت واضح و دقیق مشخص شوند تا کمتر مشکلی در فرایند کار پیش بیاید، اگر ما در آغاز کار تیمی به صورت جدی و قوی تمامی مقررات را مشخص کنیم دیگر در آینده با مشکلاتی همچون ناسازگاری های بین فردی و… مواجه نخواهیم بود.

وجود قوانین در هر فعالیتی خیلی واجب است، اگر ما به صورت اصولی و درست قوانین را مشخص نکنیم ممکن است در پایان کار با افراد دیگر به مشکل بخوریم و درگیر مسائل متعدد شویم اما قرار دادن قوانین از این دسته مشکلات جلوگیری می ­کند و آسایش و آرامش را برای ما فراهم می ­سازد.

اگر ما در اول کار جنگ مان را یعنی همان تنظیم قوانین انجام ندهیم، در آخر کار با مشکلات متعددی مواجه خواهیم شد و امکان دشمنی و دعوا زیادتر خواهد شد پس بهتر است در همان اول کار به صورت سختگیرانه تمامی ضوابط و قوانین مشخص شوند تا در آینده مشکلات کمتری پدید آید.

جنگ اول به از صلح آخر یک درس بزرگ برای ما دارد و آن این است که بهتر است در اول کار ما تمامی قوانین و دستورالعمل ها را بیان کنیم تا ادامه کار با مشکل مواجه نشویم.

مَثَل های پیشنهادی:
معنی ضرب المثل پاشنه آشیل
و
معنی ضرب المثل غزل خداحافظی را خواندن

☑️ به پایان ضرب المثل جنگ اول به از صلح آخر رسیدیم، امیدواریم تمامی سوالات و ابهامات ذهنی شما پیرامون این ضرب المثل، برطرف شده باشد، اگر سوال یا ابهامی پیرامون این مثل داشتید که ما به آن پاسخ نداده بودیم حتما در بخش دیدگاه ­ها برای ما بنویسید

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.