اخبارعلمی

تحقیق در مورد نقاشی آبرنگ و همه چیز درباره تاریخچه آن

بهترین مقاله درباره نقاشی آبرنگ برای دانش آموزان کلاسی و تمامی پایه ها

تحقیق در مورد نقاشی آبرنگ و تاریخچه آن : آبرنگ یک رنگ ماده یا حتی طراحی است که با استفاده از این نوع رنگ کشیده خواهد شد. باید بدانید که در تهیه و ساخت آبرنگ، از رنگ دانه و یک ماده چسبنده استفاده می‌کنند تا از این طریق نقاشان بتوانند طراحی زیبایی داشته باشند.

آبرنگ وسیله‌ای است که با استفاده از آن خواهید توانست نقاشی خود را به شکل جذابی روی کاغذ، مقوا و یا هر چیز دیگری بکشید. هنرمندان و نقاشان بسیاری اعم از آلبرشیت دورر، ویلیام ترنر و… با به کارگیری آبرنگ توانستند آثار زیبایی را خلق کرده به مشهوریت برسند. در ادامه با بخش تحقیق ماگرتا برای کسب اطلاعات بیشتر همراه باشید.

تحقیق پیشنهادی : تحقیق درباره زندگی زرافه ها و طول عمر آن ها

تحقیق در مورد نقاشی آبرنگ

تاریخچه نقاشی آبرنگ

این نوع نقاشی دارای میزان تاریخچه بلندی بوده که از چندین سال پیش در نقاشی‌های درون غار اروپای پله لیتیک و همچنین نگارنوشت‌های مصریان قدیم به وجود آمده است. نقاش آلمانی در حدود سال‌های 1471 الی 1528 که فردی بنام آلبرشیت دورر بود، با توانایی و مهارت‌های خاص خود توانست آبرنگ‌های زیبا و مجذوب کننده‌ای از گیاهان و طبیعت را نقاشی کند. او اولین فردی بود که آبرنگ استفاده کرده و به همین دلیل به عنوان یکی از نخستین افراد توسعه دهنده این نوع نقاشی به شمار می‌آمد.

استفاده از آبرنگ رفته رفته رایج شد و نقاشان از آن به صورت فراگیر استفاده می‌کردند و از آن در طراحی‌های خود استفاده کرده و از این طریق نقاشی‌های خود را به شکل خاصی طراحی می‌کردند. به این وسیله می‌توان گفت که تصویرگری گیاهان و طبیعت یکی از سنت‌های بسیار قدیمی در نقاشی با استفاده از آبرنگ است.

نقاشی از طبیعت و گیاهان در زمان رنسانس طرف‌داران بسیاری پیدا کرد و مورد علاقه قرار گرفت. نقاشان از این وسیله هم برای نقاشی روی کاغذ و هم روی تابلو استفاده می‌کردند و با به کار بردن آن شکل و طرحی خاص به نقاشی‌های خود می‌دادند.

نقاشانی که به وسیله آبرنگ از طبیعت نقاشی می‌کردند، جزو بهترین و ستوده‌ترین نقاشان قرار گرفته و به این دلیل به مشهوریت بسیاری رسیدند. امروزه با پیشرفت روز افزون جامعه نیز آبرنگ برای اینکه دارای قابلیتی بنام خاص بودن است در تصویرسازی علمی و انتشاراتی موزه‌ها استفاده می‌شود.

برای کار با آبرنگ چه شرایطی وجود دارد؟

برای اینکه بتوانید به خوبی و زیبایی از آبرنگ استفاده کنید، باید از نظافت و سرعت بسیاری برخوردار باشید تا به این وسیله بتوانید طراحی تمیزی داشته و سریعا طراحی خود را به اتمام برسانید.

نقاشی با آبرنگ چه تکنیک هایی دارد؟

این نوع نقاشی نیز همانند نوع‌ها دارای یکسری ترفند و تکنیک بوده که شما با رعایت آن‌ها می‌توانید نقاشی جذابی داشته باشید. تکنیک‌های نقاشی با آبرنگ عبارتنداز:

 • خیس در خیس
 • استفاده کردن از نمک
 • پاشیدن رنگ روی محل نقاشی
 • به کار گیری مشما
 • استفاده از قلموی خشک
 • پاشیدن آب
 • به کار گیری اسفنج
 • استفاده کردن از چسب
 • خراشیدن رنگ
 • استفاده از الکل
 • خراشیدن رنگ

تحقیقات پیشنهادی : تحقیق درباره زندگی کرگدن ها
و
تحقیق درباره زندگی اسب آبی
و
تحقیق درباره یک فرد موفق ایرانی و راز موفقیت او

به پایان تحقیق در مورد نقاشی آبرنگ و تاریخچه آن رسیدیم؛ اگر دیدگاهی در این رابطه دارید حتما آن را از بخش نظرات با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.