ادبیاتفرهنگ و هنر

جواب شعر گردانی صفحه ۵۵ نگارش دهم ♨️ ایستاده ام ، ایستاده ای

جواب شعر گردانی صفحه ۵۵ نگارش دهم ؛ در این مقاله به پاسخ و جواب معنی شعر گردانی ایستاده ام ایستاده ای ایستاده ایم جنگلیم از صفحه 55 درس 3 سوم کتاب نگارش دهم پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: بازنویسی حکایت نگاری صفحه ۲۵ نگارش دهم

جواب شعر گردانی صفحه ۵۵ نگارش دهم
جواب شعر گردانی صفحه ۵۵ نگارش دهم

جواب شعر گردانی ایستاده ام ایستاده ای ایستاده ایم جنگلیم صفحه 55 نگارش دهم

شعر زیر را بخوانید درک و دریافت خود را در چند سطر بنویسید :

ایستاده ای ، ایستاده ایم ، جنگلیم ؛ تن به صندلی شدن نداده ایم.

پاسخ: من در برابر هر آنچه که علیه من و به ضرر من باشد می ایستم. تو هم همچنین در برابر آنچه تهدیدی علیه تو باشد در برابرش می ایستی. همه‌ی ما در برابر هر خطری که مار را تهدید می کند می ایستیم.

این رفاقت و همکاری باعث می شود که مانند جنگلی در کنار هم باشیم و تسلیم هیچ ذلت و خواری نشویم و در برابر دشمن ایستادگی کنیم.

مفهوم اصلی شعر ایستاده ام ایستاده ای ایستاده ایم

مفاهیمی که از این شعر دریافت می کنیم، مواردی همچون مقاومت و ایستادگی در برابر ظلم، اتحاد و قدرت حاصل از آن، اطاعت نکردن و سوء استفاده قرار نگرفتن توسط افراد ظالم، تن به خفت و خواری ندادن می باشد.

انشا در مورد شعر ایستاده ام ایستاده ای ایستاده ایم جنگلیم

مقدمه: باید در برابر سختی ها مقاومت کنیم تا هر باد و طوفانی ما را نابود نکند و ما را از پای در نیاورد.

بدنه انشا: چیزی که یک جنگل را می سازد یک درخت نیست، بلکه هزاران درخت است. درختان می دانند که با هم بودن آنها را از هر نوع حادثه ای مصون می کند. بارها درختان تک را دیده‌ام که نمی‌توانستند در برابر باد شدید مقاومت کنند، اما هرگز ندیده‌ام که کمر یک جنگل در مقابل تند باد حوادث بشکند.

آنها کنار هم ایستاده اند، ریشه هایشان در اعماق خاک به هم گره می خورد، شاخه هایشان دست در دست هم داده اند و محکم و استوار با هم زندگی می کنند. راز پایداری و ایستادگی یک جنگل، اتحاد تک تک درختان آن است.

وقتی پدربزرگم از دوران هشت سال دفاع مقدس برایم تعریف کرد، یاد جنگل افتادم، در آن سال ها می گفت با سلاح های سبک و مکانیزم های دفاعی در مقابل دشمن ایستادگی کردند. خیلی ها مثل درختان سرو می شوند تا جلوی تانک های دشمن را بگیرند و نمی گذارند دشمن هویت کشور ما را از بین ببرد.

نتیجه گیری: در تصوراتم، کشورم را جنگلی تصور کردم که هر قومیت آن نوعی درخت تنومند این جنگل بود، جنگلی که ریشه در خاک این کشور دارد و دست در دست هم استوار ایستاده اند.

ایستاده ام، ایستاده ای؛ ایستاده ایم، جنگلیم، تن به صندلی شدن نمی دهیم.

همچنین بخوانید: جواب کارگاه نوشتن و شعر گردانی درس سوم نگارش دهم

✅ به پایان مقاله جواب و معنی شعر گردانی ایستاده ام ایستاده ای ایستاده ایم جنگلیم صفحه ۵۵ کتاب نگارش دهم متوسطه دوم رسیدیم، اگر پیشنهاد یا سوالی در این رابطه داشتید حتما آن را از بخش نظرات بپرسید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.