ادبیاتفرهنگ و هنر

گسترش ضرب المثل «هر که در پی کلاغ رود، در خرابه منزل کند»

بازآفرینی حکایت «هر که در پی کلاغ رود، در خرابه منزل کند» صفحه 83 نگارش دهم

گسترش ضرب المثل هر که در پی کلاغ رود، در خرابه منزل کند از مثل نویسی صفحه ۸۳ نگارش دهم را می توانید در ادامه در بخش ضرب المثل ماگرتا مطالعه فرمایید.

مطلب پیشنهادی: جواب مثل نویسی صفحه ۳۹ نگارش دهم

گسترش ضرب المثل هر که در پی کلاغ رود، در خرابه منزل کند

گسترش ضرب المثل هر که در پی کلاغ رود، در خرابه منزل کند

مقدمه : نحوه زندگی ما شکل دهنده آینده ماست، اگر از الگوی درست پیروی کنیم حتما به پیروزی می رسم و درست مثل یک کبوتر سفید به سمت خوشبختی بال می زنیم و به اوج پرواز می کنیم. اما برعکس، اگر الگوی اشتباهی را انتخاب کنیم مانند کلاغ سیاهی که تباهی می آورد آینده مان ویران می شود.

بدنه : همه ما در زندگی تحت تاثیر افرادی هستیم که در ضمیر ناخودآگاه مان الگوی ما هستند و کم کم بدون اینکه متوجه شویم شخصیت مان شبیه آن ها می شود. از دوستان مدرسه گرفته تا اقوام، خانواده، همکاران و غیره، حتی برنامه‌ها و فیلم‌هایی که تماشا می‌کنیم، ما را شبیه شخصیت‌های خاصی می‌کنند و از آنها در زندگی خود الگوبرداری می‌کنیم.

امروزه از بازیگران و ورزشکاران گرفته تا هنرمندان رشته های مختلف از طریق رسانه ها جایگاه مهمی در زندگی ما دارند و می توانند بر روی شخصیت ما تاثیر بگذارند بنابراین باید مراقب باشیم و به راحتی تحت تأثیر آنچه می بینیم و می شنویم قرار نگیریم. بلکه باید انتخاب کنیم که چگونه زندگی کنیم و چه نوع آینده ای می خواهیم؟

نتیجه گیری : قبل از انجام هر کاری یا موقع گرفتن یک تصمیم مهم حتما باید همه جوانب را در نظر بگیریم و از افرادی مشورت بگیریم که سنجیده شده هستند، با این انجام این کارها می توانیم برای خود یک الگوی درست انتخاب کنیم تا راه را گم نکنیم و به تباهی کشیده نشویم.

همچنین بخوانید:
جواب درس ۵ نگارش دهم
و
گسترش ضرب المثل کار نیکو کردن از پر کردن است

☑️ به پایان گسترش ضرب المثل هر که در پی کلاغ رود، در خرابه منزل کند رسیدیم، جهت مشاهده گام به گام سایر صفحات کتاب نگارش دهم کافیست آن را در گوگل به همراه عبارت «ماگرتا» جست و جو کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.