ادبیاتفرهنگ و هنر

گسترش ضرب المثل درخت هرچه بارش بیشتر می شود سرش فروتر می آید

بازآفرینی کامل حکایت «درخت هرچه بارش بیشتر می شود سرش فروتر می آید» صفحه 83 نگارش پایه دهم

گسترش ضرب المثل درخت هرچه بارش بیشتر می شود سرش فروتر می آید از مثل نویسی صفحه ۸۳ نگارش دهم را می توانید در ادامه در بخش ضرب المثل ماگرتا مطالعه فرمایید.

مطلب پیشنهادی: گسترش ضرب المثل زبان سرخ، سر سبز می دهد بر باد

گسترش ضرب المثل درخت هرچه بارش بیشتر می شود سرش فروتر می آید

گسترش ضرب المثل درخت هرچه پربارتر سر به زیرتر نگارش دهم

مقدمه : انسان از ابتدای زندگی مانند نهالی است که فقط برگ دارد، اما به تدریج رشد می کند و با توجه به محیط خود چیزهای زیادی می آموزد. انسان با مطالعه و فراگیری علم و دانش تبدیل به گلخانه ای می شود که روز به روز بر تحصیلات و تجربیات او افزوده می شود.

بدنه : دو دوست بودند که هر دو در یک دانشگاه رشته پزشکی را می خوانند، یکی می خواست پول و ثروت به دست بیاورد، اما دیگری قصد داشت به نیازمندان کمک بکند. هر دو پزشک شدند، یکی مطب خصوصی باز کرد و هر روز ثروتمندتر می شد، اما دیگری به منطقه ای دورافتاده می رفت و بیماران را رایگان مداوا می کرد، همه از او راضی بودند و همیشه او را دعا می کردند.

این گونه افراد در کشور ما بسیارند و اگرچه دانش آنها زیاد و گسترده است، اما همیشه مهربانی، تواضع و فداکاری در کارشان غالب بوده و این افراد هرگز از زندگی مردم را به پول و ثروت نمی فروشند. بله، کسانی که غرور خود را در زندگی در اولویت قرار می دهند ممکن است فکر کنند که فرد مهمی هستند، اما همیشه در زندگی تنها هستند و افراد کمی آنها را دوست دارند.

نتیجه گیری : همانطور که از قدیم الایام گفته اند درخت هرچه پربارتر سر به زیرتر، باتجربه ترین و داناترین مردم نیز متواضع هستند و با سخاوت و گذشت فراوان سعی می کنند ثمره تلاش خود را با دیگران تقسیم کنند و مهارت های خود را به دیگران بیاموزید.

همچنین بخوانید: جواب مثل نویسی صفحه ۳۹ نگارش دهم
و
گسترش ضرب المثل خفته را خفته کی کند بیدار
و
گسترش ضرب المثل هر که در پی کلاغ رود، در خرابه منزل کند

✅ به پایان گسترش ضرب المثل درخت هرچه بارش بیشتر می شود سرش فروتر می آید رسیدیم، اگر شما نیز دیدگاه مفیدی در این رابطه دارید حتما آن را از بخش نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.