ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد ظهور امام زمان (عج) به زبان کودکانه و زیبا

انشاء دانش آموزی و روان در مورد ظهور امام زمان (عج) با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد ظهور اما زمان : روزی تو خواهی آمد از کوچه های باران، برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: نامه ای به امام زمان (عج)

انشا در مورد ظهور امام زمان (عج) کلاس پنجم ابتدایی

انشا در مورد ظهور امام زمان کلاس پنجم

مقدمه: جهان پر از بی عدالتی و ظلم و بیداد شده و جای یک نفر خالی است که بیاید و این همه ظلم را جمع کند و به داد مظلومان برسد. کسی که مثل هیچ کس نیست و روزی خواهیم دید که جهان پر از عدل و داد شده و ما می توانیم بی دغدغه زندگی کنیم.

بدنه: روزی که تو بیایی همه چیز درست خواهد شد، تو که بیایی جهان پر از نور و رحمت و روشنایی شده و همه چیز در سرجایش قرار خواهد گرفت. ای همه خوبی و لطف و مهربانی، تو از میان کوچه باغ نور خواهی گذشت و دل را آرام خواهی کرد. ای آنکه هیچ کس چون تو نیست و جنس تو با همه فرق دارد.

من می دانم که تو از همه بهتری و مهربانتری، اگر باشم و تو را ببینم برایت حرف ها دارم و سخنان فراوان، از این همه نابرابری و بی عدالتی و ظلم و کودک کشی، این همه دردهای بی درمان مردم و از این همه فریادی که در گلو خفه می شود. کجایی ای طبیب درد های بی درمان، کجایی ای نبض جهان و ای همه مهر و عشق و دوستی، کجایی ای درد بی پایان،

کجایی ای قلب تپنده جهان، تو را من چشم در راهم، بیا و دردهای بی درمان را دوا کن، بیا و جان مرا عمری تازه ببخش. روزی که تو  از راه برسی، من غرق در شادی تو را به گرمی استقبال خواهم کرد. تو را گرم در آغوش خواهم گرفت و بوسه باران خواهم کرد. تو بیا تا ظلم برچیده شوند. تو بیایی ظلم برای همیشه در هم پیچیده می شود. تو که بیایی دنیا زندگی جدیدی را شروع خواهد کرد.

نتیجه گیری: ظهور منجی در هر دینی بوده است. مذهب تشیع هم به ظهور حضرت مهدی (ع) معتقد بوده و می داند که روزی از سمت کعبه ظهور خواهد کرد. مردی از دیار و تبار شهید کربلا که انتقام خونش را خواهد گرفت و دنیا را پر از عدل و داد خواهد کرد.

متن انشاء با موضوع ظهور امام زمان به همراه مقدمه و نتیجه

مقدمه: چه زیبا می شود دنیا وقتی تو بیایی، وقتی تو از راه برسی، من سراپا شوق می شوم. تو کی و کجا از راه می رسی تا من سر راهت برسم و راهت را نور باران کنم، ای همه مهر و دوستی و وفا، تو با همه دوستدارانت را چون جان شیرین دوست می دارم و عاشقت هستم.

بدنه: ای همه عشق و دوستی، تو را کی و کجا منتظر باشم. کجا در هوایت فریاد عشق سر دهم و تو را در آغوش گیرم. تو می آیی که سبزی جگر حسن را درمان کنی و خون ناحق ریخته حسین را مرحم شوی، تو کجایی تا درد پهلوی زهرا را درمان کنی، تو کی از راه میرسی تا من تمام دنیا را برایت بسیج کنم، تو از کدام سمت می آیی از سمت ستاره های شمالی یا خوشه پروین و یا از سمت خانه خدا، بیت المقدس را هم نگاه کنم یا مسجدی دور در جایی ناشناخته، جزیره خضرا را چه کنم؟

هر جای دنیا را که خوب نگاه می کنم می بینم تو باید به زودی از راه برسی، چرا این همه تردید، جهان در انتظار توست، خون های به ناحق ریخته شده، دردهای بی درمان، مادران بی فرزند، فریادهای در گلو خفه شده ،دردمندان بیچارگان، مستضعفان، زندانیان ،عاشقان، جانبازان ، عزیزان همه منتظرت هستند برخیز و تکانی به دنیا بده. به هر کس و هر جا که نگاه می کنید، حرفی دارد و دردی، سخنی دارد و کلامی، ای همه عشق و مهر تو برخیز و دنیا را متحول کن، مردمی که جایی برای گفتن دردهایشان ندارند و شب و روز تو را صدا می کنند.

خدای بزرگ اذن ظهور بده تا مردم نفسی تازه کنند و به روز های آرامش برسند. تو خدای همه جهانی و برای تو هیچ سخت نیست و می توانی همه را برهانی، مرا از درد و انتظار رهایی بده و به همه دردمندان فرصت زندگی آرام بدهید. ای همه جبروت و عشق و سر سبزی و شادی، مپسند که مردم و مسلمانان این همه درد و ناراحتی داشته باشند. برخیز و جهان را روشن کن.

نتیجه گیری: می دانم که روزی با پرچم آزادی از راه می رسی و همه چیز را تغییر می دهید. ای فرستاده خدا و ای منجی عالم بشریت تو همان وحی منزل و قران ناطقی هستی که از راه می رسی و جهان را پر از مهر و نور و فراوانی می کنید.

مطالب مرتبط:
تحقیق درباره امام زمان
و
وظایف منتظران امام زمان (عج)

☑️ به پایان متن های انشا در مورد ظهور امام زمان (عج) رسیدیم، اگر نظری در این رابطه دارید حتما آن را از بخش نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.