ادبیاتفرهنگ و هنر

نامه ای به امام زمان (عج) به همراه متن کامل دلنوشته و فایل PDF

متن نامه و شعر به امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف به همراه دلنوشته های زیبا از زبان پسران و دختران مدرسه ای

در این مقاله نامه ای به امام زمان در حد کلاس پنجم ، ششم و … با زبان کودکانه و از زبان یک دانش آموز نوجوان برای شما آماده شده است. برای مطالعه این دلنوشته ها در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

در ادامه پنج نوع نامه متفاوت برای امام زمان نوشته ایم که هرکدام لحن و سبک های متفاوتی دارد با توجه به نیاز خود یکی را انتخاب کنید و تغییرات لازم را روی آن انجام دهید.

نامه برای امام زمان
نامه برای امام زمان

متن نامه به امام زمان ، کودکانه برای مدرسه

سلام ای امام غایب سلام چهاردهمین معصوم. من برای شما نامه ای مینویسم و ​​آن را در معتبرترین صندوق پستی (قلبم) می گذارم و به خوبی می دانم که نامه من را می خوانید.

ای ستاره ای از بهشت لحظه به لحظه بیقرار دیدار شما هستم، نگذارید قلب هایمان سنگین شود، به خدا سوگند اگر از رازهای دنیا با خبر شویم و زمان آمدن شما را بدانیم ، دنیا را تزئین خواهیم کرد.

خودت آگاهی که چه انسان هایی حسرت دیدنت را داشتند و بدون تجربه این حس با گلویی پر بغض از این دنیا رفتند. من یک سوال ساده از حضور شما دارم، آیا زمانی که بیای من زنده هستم؟ امیدوارم به زودی بیایی و ما را از این همه ظلم نجات دهی.

امام زمان ، من شما را خیلی دوست دارم و از شما می خواهم که همه بیماران دنیا را شفا دهید. من این نامه را با عشق و احترام برای شما مینویسم و ​​امیدوارم از این نامه راضی باشید. در آخر این را بدانید که تا همیشه منتظر لحظه ظهور شما می مانم و بعد از نماز برای شما دعا می کنم.

نامه ای به امام زمان(عج) برای کلاس ششم

سال بر تو ای آنکه بال بال تو را آسمان کم است، وصف تو عاشقانه ترین وصف عالم است، بی سایه ی عنایت تو ای بزرگوار، کار جهان و خلق جهان جمله درهم است.

نام من …. و ۷ ساله هستم. این نامه را نوشتم چون دلم برایت خیلی تنگ شده است. چقدر خوب است که می توانم با شما درد و دل کنم.

از مادرم شنیده ام که نام شما مهدی می باشد، راستش دنیایی از کلمات در قلب من وجود دارد که می خواهم به شما بگویم. من می خواهم همه بچه ها شاد باشند و تمامی بیماران خوب شوند.


از آنجا که شما بسیار مهربان هستید، من یک درخواست مهم دیگر نیز از شما دارم. من از شما می خواهم که یکی از سربازان تان باشم و برایم دعا کنید. مرا در درس هایم کمکم کنید و در روز قیامت اعمال نامه ی من را در دست راستم بگذار تا به بهشت بروم .

ای امام زمان من شما را بسیار دوست دارم لطفا مرا فراموش نکن، خدانگهدار.

دلنوشته ای برای امام زمان از زبان نوجوانان

با سلام و صلوات به منجی عالم بشریت حضرت قائم(عج) آقا من نمی دانم نامه خود را با چه کلمه ای شروع کنم! اما این را بدانید که با تمام اشتیاق من برای شما است و نمی توانم قدردانی کنم.

ای محبوب دل های ما چه زمانی ظاهر می شوید و جهان را با مهربانی و عدالت پر می کنید؟ چه زمانی بشریت را از این بی عدالتی ها ، ظلم ها و جنگ ها نجات می دهید؟ همه مردم دنیا انتظار عدالت شما را دارند.

آقا شما تنها کسی هستید که می توان بدون واسطه و ریا با شما صحبت و درد دل کرد. آقا قلب ما پر از درد ، آه و ناله است و امیدوارم بعد از نوشتن این نامه کمی آرام گرفته باشم.

ای منجی موعود ما مشتاق دیدار شما هستیم و هر جمعه کوچه را با دوستانم جارو می کنیم و برای دیدن شما زمان را ثانیه ثانیه می شماریم. من و خانواده خیلی مشکل داریم اما بیشتر دوست داریم شما ظهور کنید. به امید روزی یکی از سربازهای شما باشم. خدانگهدار.

نامه ای کوتاه برای امام زمان

سلام امام زمان من (نام خود را بنویسید) هستم و ده سال سن دارم، راستش دلم برای شما خیلی تنگ شده است برای همین این نامه می نویسم. آقا امیدوارم حالتان خوب باشد من یک خواهر به اسم فاطمه زهرا دارم که او نیز شما را خیلی دوست دارد.

مادرم می گوید شما نام خواهرم را خیلی دوست دارید و می گوید دوست دارد دخترم مانند مادر شما حضرت زهرا خانم خوبی شود. آقا جان میشه دعای من هم برآورده بشود؟ دوست دارم به کربلا سر قبر امام حسین(ع) بیایم و شما باشین شما را هم زیارت کنم.

مهدی جان نمی دونم که تا به الان شما را دیده ام یا نه اما بدان تحمل من خیلی کم است، همیشه تو تنهایی می گویم خدایا به امام حسین قسم ظهور آقا امام زمان را برسان. کاش می شد ملائکه از قلب من مطلع باشند پیغام های قلبم را به گوش شما برسانند که چقد دوست دارم یکی از سربازهای تان باشم.

عزیز دل زهرا ای نور چشمان پیامبر و علی تو را که مقصد و مقصود همه مایی. همه عالم برای آمدنت لحظه شماری می‌کنند. به امید روزی که شما را از نزدیک ببینم و در آغوش بگیرم، خدانگهدار.

متن نامه و شعر دختران به حضرت مهدی(عج)

آقا جان سلام من زهرا هستم یکی از میلیون ها آدمی که بی نهایت دوستت دارند. آقا جان من همیشه از مادرم میپرسم پس ما کی به کربلا می رویم خاله و عمه رقیه اینها همیشه به کربلا میرن اما ما تا حالا نرفته ایم.

مادرم به من گفت: “بابا مدتی دستش خالی است. انشالله یک بار سه نفره باهم می رویم.” آقا دوست دارم به پدرم کمک کنید تا بدهی هایش را پرداخت کند و ما زودتر به دیدن شما بیایم.

امام زمان می خواهم روح مادربزرگم را شاد کنی و من را برای هر گناهی که مرتکب شده ام ببخشی. آقا جان من همیشه نگران حال پدر و مادرم هستم لطفا همیشه آن ها را سالم نگه دار.

به لطف وجود با شکوه شماست که من هستم و شما نمی دانید که من چقدر برای خداوند متعال ارزشمند هستم و چقدر دعاهای شما شامل حال من شده است که توانسته ام چادر مشکی بر سر کنم و زینت و زیبایی خود را از نامحرم پنهان کنم تا در مسیر اشتباهی قرار نگیرم.

من شما را دوست دارم و می دانم که شما همچنین مرا دوست دارید که برای من دعا می کنید و چندین بار نامه های من را با کلمات مختلف می خوانید. من همیشه شما را در کنار خودم احساس می کنم و بزرگترین آرزوی من دیدار با شما می باشد.

امیدوارم در زمان ظهور شما من هنوز در این دنیا باشم تا بتوانم از نزدیک شما را ببینم. خدانگهدار.

دانلود فایل PDF نامه هایی که در این مقاله مطالعه کردید

به نظر شما چه چیزهای دیگری می شود در نامه ای به امام زمان نوشت؟ از طریق بخش نظرات دیدگاه های خود را با ما به اشتراک گذارید.


موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

42 دیدگاه

 1. علی اکبر رضایی گفت:

  عالی ممنون از شما

 2. ناشناس گفت:

  سلام بر امامم مهدی جان شفاعتم رو بکن زنم را بهم برگردان من زنم رو خیلی دوست دارم بهم برش گردان

 3. ناشناس گفت:

  سلام آقا من هیچ چیز از شما نمی‌خوام فقط سلامتیم رو از شما میخام یا امام زمان یا امام مهدی ادرکنی سلامتیم رو بهم برگردون

 4. 🤍🌱 گفت:

  امام زمانم دلم برات تنگ شده
  حس میکنم خیلی برات کم گذاشتم
  بزار منم یه کی از سربازات بشم بزار منم در کنارت باشم و در راهت قدم بردارم
  هر چند دلی نیست اما این رو دلی رو هم بپذیر از من ک خیلی ازت دورم اما دوست دارم
  دلم برات تنگ شده آقا یه نگاهی هم کن ب من دلمو بخر ک این دل جز تو خریداری نداره
  نگاهم کن ک جز نگاه تو ب نگاه کسی نیاز ندارع
  آقا برای ما پیش حضرت حق دعا کن

  1. ناشناس گفت:

   خیلی خیلی عالی است

  2. ناشناس گفت:

   سلام بر شما قطعا لطف پروردگار و آقایم مهدی عج الله تعالی شریف شامل حال شما میشود

 5. ناشناس گفت:

  عالی بود

  1. محمد طاها نثاری گفت:

   عالی

 6. سرم بره چادرم نمیره گفت:

  عالی

 7. زهرا دختر حاجقا ایمان موسوی گفت:

  سلام امام دعا میکنم که این کرونا از این دونیا بره و مریضا شفا پیدا کنندالاهی امین 🤲🤲🤲🌹🌹🌹خدایا
  انشاالله امام زمان علیه السلام ظهور کند 🤲🤲🌹🌹

 8. امام زمان (عج) گفت:

  عالی 👌

 9. هانیه گفت:

  سلام امام زمانم من شمارا خیلی دوست دارم اگه گناهی مرتکب شدم من حقیر را ببخشید انشاالله هرچه زودتر ظهور خواهید کرد دوست دارتون هانیه

 10. حسن قاسمی گفت:

  سلام آقا جان خوبی آره این هفته هم نیامدی آقای من مولای من آقا جان بی نهایت در انتظار شما هستم به خدا روز و شب دعا میکنم چند وقت است آقا جان دوستت دارم و عاشقتم مراقب خودت باش آقا چون بدخواه زیاد داری

  1. حدیث هدائیان گفت:

   سلام اقا من حدیث هستم.
   اقامن چیز زیادی از شما نمی خوام فقط سلامتی پدر ومادرم و خواهرانم را از شما میخواهم.
   اقا جان من را شفا بده ،وگناهان من را ببخش‌،مرا به کار های خوب دعوت کن .
   من هر روز نمازمی خوانم که شما زود تر ظهور کنید .
   اقا شما تنها کسی هستید که می توان بدون واسطه و ریاباشما صحبت ودرد و دلکرد،اقا قلب ما پراز درد ودل،اه و ناله است و امید وارم بعد از نوشتن این پیامکمی ارام شوم.
   اقا جان زود تر ظهور کنید
   الهی امین🙏🏻🙏🏻🙏🏻
   خدا نگهدار 😔💔

 11. زهرا گفت:

  من امام زمان را دوست دارم و آرزویم
  این است که به کربلا بروم

 12. فاطمه گفت:

  من همیشه یرای امام زمان دعا می کنم تاظهور کند

  ظهور کنی زمانی۰😃
  تو شاد کنی جهانی😘

 13. ناشناس گفت:

  سلام امام زمان خواهش میکنم در درس هایم ب من کمک کن تا سر بلند باشم و افتخار پدر و مادرم شم 🤲🤲

 14. حنانه عباس زاده ی مزرعه جهان گفت:

  سلام
  امام زمان اسم من حنانه عباس زاده هست من شما رو خیلی دوست دارم ❤
  هر روز روز و شب نماز میخوانم تا شما زود تر ظهور کنید تا دنیا از سیاهی کینه از بین برود
  تا دنیا پراز شادی باشد
  اگر شما ظهور کنید تمام مریضی ها از بین میرود
  سر راهت درانتظارم❤
  جزظهورت ای گل زهرا❤
  برده هجرت صبرو قرارم❤
  به خدا هاجتی ندارم❤
  الهی آمین 💚💜💜

 15. زهرا دهقانی گفت:

  خیلی خوب بود امام غایب دوستت دارم🌹🌹🌹🌹🌹💖💖💖💖💖

  1. حامد گفت:

   ممنون خوببود

 16. شبنم زهرا گفت:

  سلام امام غایب من بی شسهد دوستون دارم انشالا که همیشه سایتون بالا سرمون باشه و کودکان تو پروشگاه تشنه و گرسنه نباشند خدا کند این پیغام دسدتان برسد 🙂❤😔

  1. ☜☆☞CøρУஜஜ۩۞۩ گفت:

   حتما می‌رسد

   1. رومینا گفت:

    سلام ای امام زمان غایب من شما را خیلی دوست دارم ❤😍❤

 17. زهرا گفت:

  سلام امام زمان، من “–هم نام خودتان—“ هستم و ۱۲ سال دارم. من شما را بسیار دوست دارم و امیدوارم که شما نیز مرا دوست داشته باشید و برایم دعا کنید. زیرا شنیده‌ام که اگر از شما چیزی بخواهم، شما از خدا می‌خواهید که دعای من بر آورده شود.🙂😔

  اولین دعای من ظهور شماست. همچنین دلم می‌خواهد که هیچ کودک گرسنه‌ای در دنیا وجود نداشته باشد و همه‌ی انسان‌ها خوشحال باشند و من هم آینده‌ی درخشانی داشته باشم.

  1. حانیه گفت:

   سلام امام زمان امام مهربان من شما را خیلی دوست دارم من همیشه شما رو در کنار خودم احساس میکنم و بزرگترین آروزی من این است ک زود با شما برقرار بگیرم خدانگهدار 🙃💔

   1. مهدیه گفت:

    سلام امام زمانم من شمارا خیلی دوست دارم وامید وارو زود تر ظهور کنید🙂

   2. ناشناس گفت:

    عالی بود آفرین

 18. بنده خدا گفت:

  سلام امام زمان،خواهرم مريضه از خدا شفايش رابخواه و حرف زدنش كه باعث غصه اش شده را به او برگردان،گناهانش را ببخش و شفايش بده ،بخاطر دل شكسته مادرم و پدرم او راشفابده

  1. محبوبه گفت:

   اووووخی انشاءالله خداشفا میدع!🤲😓

   1. Melisa گفت:

    ای امام زمان دلم میخاد روزی برسه که تو بیای پیش ما و تمام جهان به آرزویشان برسند

  2. بازم یه بنده خدا یه دیگه گفت:

   انشالله خواهرت خوب بشه به حق امام زمان

  3. امام زمان (عج) گفت:

   انشاالله زودتر خوب بشه به حق امام ۵
   الهی آمین

  4. ناشناس گفت:

   الهی آمین

   1. بدون نام گفت:

    ای امام زمان زودتر ظهور کن

   2. بدون نام گفت:

    ای امام زمان زودتر ظهور کن تا من بتوانم تو را ببینم

 19. زهرا اکرمی گفت:

  خوب بودن

  1. محمد طاها نثاری گفت:

   عالی ممنون از شما

 20. فاطمه گفت:

  خیلی خوب بود

   1. زینو گفت:

    عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *