ترفندفناوری

چرا شبکه های اچ دی صدا و تصویر ندارد؟ آموزش دریافت کانال های HD

آموزش فعال کردن و فرکانس دریافت شبکه های اچ دی HEVC

مشکل در دریافت شبکه های HD و نحوه دریافت کانال های های اچ دی صدا و سیما :‌ پس از آنکه 10 کانال از شبکه های تلویزیون و صداوسیما در راستای افزایش کیفیت به قابلیت پخش با کیفیت HD مجهز شدند، بسیاری از گیرنده ها هنوز موفق به دریافت کامل و درست کانال ها نشده اند.

در ادامه با بخش ترفند ماگرتا جهت حل مشکل در دریافت شبکه های دیجیتال همراه باشید.

چگونه شبکه های HD را دریافت کنیم

طبق اخباری که از تلویزیون گفته شده است، بینندگانی که تمایل دارند تمام شبکه‌های جدید را داشته باشند باید گیرنده هایشان به تجهیزاتی که DVBS۲ MPEG۴ و HEVC را بتواند دریافت کند ارتقاء پیدا کند.

در غیر این صورت با مراجعه به نمایندگی دستگاه مربوطه، باید نسبت به ارتقاء گیرنده خود اقدام و یا دستگاه جدیدی خریداری کنید تا سیگنال شبکه‌های بیشتر و باکیفیت بهتری دریافت شود. اما اگر مایل به همچین کاری نیستید و می خواهد مانند سابق از شبکه های SD استفاده کنید لازم نیست کاری کنید.

کانال و شبکه های اچ دی صدا و سیما
کانال و شبکه های اچ دی صدا و سیما

پس از اینکه مطمئن شدید دستگاه گیرنده دیجیتال شما از قابلیت های گفته شده ساپورت می کند می توانید با اقدام به کانال یابی مجدد از تنظیمات گیرنده شبکه های اچ دی را مشاهده نمایید.

توجه داشته باشید که چهار شبکه ای که بیشترین بازدید کننده را در تلویزیون دارند نیز به صورت MPEG4 در دسترس و قابل دریافت می باشند.

کدام شبکه ها HD می شوند :‌ شبکه‌ یک، سه، ورزش، نسیم، نمایش، آی‌فیلم، کانال پویا، خبر، افق و ایران به صورت آزمایشی آغاز می‌شوند.  

چرا شبکه HD صدا ندارد

بسیاری از کاربران دیگر نیز با این مشکل مواجه شده اند و هنوز اطلاعات کاملی درباره علت این مشکل در دست نمی باشد اما شما می توانید با برای ارتباط با پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی سازمان صدا و سیما با شماره  162 تماس بگیرید و مشکل خود را مطرح کنید.

چرا شبکه های اچ دی تصویر ندارد

احتمالا دستگاه گیرنده دیجیتال شما از قابلیت هایی که در ابتدای مقاله گفته شد پشتیبانی نمی کند، اگر از این امر مطمئن نمی باشید با مراجعه به نمایندگی دستگاه مربوطه اطلاعات کافی را کسب کنید.

اگرچه ممکن است این مشکلات به خاطر اختلالات پیش آمده باشید و اگر شما بعد از چند روز مجددا اقدام به کانال یابی کنید ممکن است مشکل عدم دریافت تصویر برطرف شده باشد.

قابلیت HEVC چیست؟

کدگذاری ویدیویی پربازده که با عنوان HEVC یا H.265 هم شناخته می‌شود، الگوریتم‌های پیش از خود را تکامل بخشیده است. این روش برای فشرده‌سازی کارآمد‌تر ویدیوها، بسیاری از شیوه‌های AVC/H.264 را به شکل بهینه‌تر استفاده می‌کند.

شبکه های اچ دی را دارم اما تصویر اونها سیاه هست ولی صداش پخش میشه؟

متاسفانه گیرنده شما از قابلیت HEVC پشتیبانی نمی کند.

کانال یابی تلویزیون سامسونگ چگونه است؟

دکمه منو را از ریموت کنترل خود فشار دهید.
“Channel” را در فهرست انتخاب کنید.
“برنامه خودکار” یا “تنظیم خودکار” را انتخاب کنید
تلویزیون شما ممکن است بپرسد که آیا “Air” یا “Cable” را برنامه ریزی می کند. در صورت وجود ، “هوا” را انتخاب کنید.

چرا نسخه HD شبکه‌های نمایش، افق و تماشا رو ندارم؟

برای دریافت کلیه کانال ها لازم کمی صبر کنید زیرا این ویژگی هنوز برای همه شهرها فعال نشده است.

چگونه کانال های تلویزیون را اچ دی کنیم؟

پخش شبکه‌های تلویزیونی با استاندارد MPEG۴ بوده و اکنون این شکل نمایشی ارتقاء پیدا کرده و به شکل HEVC تغییر یافته است. برای دریافت این شبکه‌ها به صورت HD باید این شبکه‌ها را بار دیگر در گیرنده خود جست‌وجو کنید اما اگر تلویزیون شما این قابلیت را نداشته باشد باید گیرنده‌ای جدید تهیه کرده و از این امکان بهره‌مند شوید.

علت عدم دریافت شبکه های اچ دی؟

جهت دریافت شبکه های اچ دی ( HD ) باید ابتدا شبکه های تلویزیونی خود را مجددا کانال یابی کنید . دقت کنید بعد از کانال یابی مجدد شبکه های اس دی ( SD ) حذف نخواهند شد.

گیرنده HEVC دارم اما شبکه ها را به درستی دریافت نمی کنم؟

این مشکل احتمالا از سمت صدا و سیما می باشد و باید منتظر بمانید.

چه گیرنده هایی کانال های اچ دی با قابلیت HEVC دریافت می کنند؟

برای پاسخ به این سوال به مقاله بهترین گیرنده دیجیتال وبسایت ما سر بزنید.

 

آیا شما هم مشکلی در دریافت شبکه های اچ دی دارید؟ از طریق بخش نظرات با سایر کاربران در ارتباط باشید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.