ادبیاتفرهنگ و هنر

گسترش ضرب المثل عاقل نکند تکیه به دیوار شکسته

بازآفرینی حکایت «عاقل نکند تکیه به دیوار شکسته» مثل نویسی صفحه 93 نگارش پایه دوازدهم

گسترش ضرب المثل عاقل نکند تکیه به دیوار شکسته از مثل نویسی صفحه ۹۳ نگارش دوازدهم را می توانید در ادامه در بخش ضرب المثل ماگرتا مطالعه فرمایید.

مطلب پیشنهادی: گسترش ضرب المثل آفتاب پشت ابر نمی ماند

گسترش ضرب المثل عاقل نکند تکیه به دیوار شکسته

گسترش ضرب المثل عاقل نکند تکیه به دیوار شکسته صفحه ۹۳ نگارش دوازدهم

مقدمه : انسان ها بخاطر داشتن توانایی عقل و درک با حیوانات متفاوت هستند و این قدرت تصمیم گیری باعث شده است که او اشرف مخلوقات باشد، بنابراین می تواند با توجه به عقل و دانش خود انتخاب های درستی برای بهبود خود داشته باشد.

بدنه : هر فردی در مسیر زندگی با موانع زیادی مواجه می شود و باید از عقل و هوش خود برای غلبه بر این موانع استفاده کند تا در این مسیر کمتر آسیب ببیند و به تکیه گاه هایی که برایش سودمند هستند، پناه ببرد. اما گاهی انسان بخاطر ترس های زندگی در مسیر بیراهه ای می افتد و تصمیماتی می گیرد که عاقبت خوبی ندارد و به سراغ افراد یا چیزهایی می رود که نه تنها به او کمک نمی کنند بلکه منجر به نابودی‌اش می شوند.

مثلا تکیه کردن بر پول، دوستان بیهوده و… هیچ دستاوردی برای انسان ندارد و همه این ها دیواری شکسته هستند که با تکیه دادن به آن فرو می ریزد و انسان را داخل چاه تباهی می اندازد. البته تکیه دادن به دیوار شکسته شاید گاهی سودمند باشد اما در اکثر مواقع این دیوار روی سر انسان آوار شده و به او بسیار آسیب می رسانند.

نتیجه گیری : در زندگی تنها تکیه گاه شایسته انسان خداوند متعال است که توکل بر او هیچ گاه به انسان آسیبی نمی رساند. همچنین به نظر من بعد از خداوند بهترین تکیه گاه خانواده می باشد و امید داشتن به دوستان و اطرافیان کار آنچنان درستی نیست.

همچنین بخوانید:
جواب مثل نویسی صفحه ۲۷ نگارش دوازدهم
و
گسترش ضرب المثل باز فیلش یاد هندوستان کرد

☑️ به پایان گسترش ضرب المثل عاقل نکند تکیه به دیوار شکسته رسیدیم، جهت مشاهده گام به گام سایر دروس پایه دوازدهم کافیست آن را در گوگل به همراه عبارت «ماگرتا» جست و جو کنید. همچنین اگر نظری داشتید حتما آن را در بخش دیدگاه بنویسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *