ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد وزش شدید باد پایه هشتم

متن های انشا زیبا و خواندنی درباره وزش شدید باد با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشا در مورد صدای وزش شدید باد با مقدمه : چه قدر پنجره ها سر و صدا دارند و می ترسم، برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد طوفان

انشا در مورد وزش شدید باد پایه هشتم

انشا درباره صدای وزش شدید باد با مقدمه و نتیجه

مقدمه: کم کم صدای لرزش پنجره ها به گوشم می رسد. درختان هم شلاق می خورند و دردشان را با تکان دادن شاخه برگها نشان می دهند. درخت بید بی تاب است و بی هوا می رقصد و صدایی عجیب دارد. نارون و چنار و تبریزی هم که می لرزند و شاخه هایشان می شکند و گاه ناله شان در می آید.

بدنه: خدایا شنیده‌ام اختیار باد در دست سلیمان دادی و هر بار که می خواست در محضر خودش می نشاند و حرف می زد، دستور می داد که پیغام مرا به فلان شهر برسان. اما چه گونه ممکن است که باد را مسخر کنی و در اختیارت باشد. وزش شدید باد را که می بینم از قدرت خدا تعجب می کنم که چه طور تند می وزد و سپس آرام می شود.

می دانم که وزش شدید باد می تواند از برخورد دو جبهه هوا باشد. اما وزش شدیدش عواقب جبران ناپذیری برای طبیعت خواهد داشت. شکسته شدن درختان و خرابی خانه ها و ترس و وحشت در میان مردم خواهد بود. وزش شدید باد در فصل تابستان روی می دهد و اغلب می گویند که قبل از وقوع زلزله وزش بادهای شدید و گرم اتفاق می افتاده است.

ابتدای وزش باد خوب و خنک کننده است اما وقتی شدت وزش باد زیاد می شود، حسی عجیب و گاهی ترسناک در من ایجاد می شود و من گاهی هراس دارم و از اتاق خارج نمی شوم. وزش باد هرچند هم که شدید باشد، فواید زیادی به همراه دارد که از جمله می توان به باور کردن گیاهان و یا درختان نام برد. گاهی در مناطقی از کشور از باد به عنوان گرداننده توربین های بادی برای تولید برق استفاده می شود که در منجیل استان قزوین دیده می شود.

نتیجه گیری: رویدادهای طبیعی هر کدام دارای فواید و مضراتی هستند که بهتر است از ناشکری پرهیز کنیم. تمام آفریده های خداوند هدفمند هستند. خداوند هیچ موجودی را بی هدف نیافریده و برای هر کدام غایتی در نظر گرفته است.

انشا درباره صدای وزش شدید باد صفحه ۵۳ پایه هشتم

مقدمه: باد را خوب نگاه کن، اگر چه دیده نمی شود و فقط می توانیم حسش کنیم. چه سبکبال و رها می روی و از کسی و جایی هراسی نداری، باد موافق که باشد، برای انسان خوشایند است و اگر مخالف باشد، کمی آزار دهنده خواهد بود. باد می تواند در طبیعت تغییراتی ایجاد نماید که گاهی مفید و یا زمانی هم مضر است.

بدنه: حافظ در شعر خود اشاره به بادی می کند که موافق بوده و از ان به عنوان باد شرطه نام می برد و زمانی هم باد را مخالف اهداف و جریان حرکت انسانها می داند. در گذشته از کشتی برای مسافرت استفاده می کردند و باد موجب حرکت کشتی ها می گردید. باد می تواند موجب تغییر نوع خاک و یا نوع کاشت یک محصول یا گل و گیاه گردد. وزش باد گاهی حوصله می برد و زمانی هم خوب و لذت بخش است.

اگر بادبادک های کاغذی را در محله به آسمان بفرستیم با اشتیاق دعا می کنیم که بادی بوزد و بادبادکی رها در باد برای کودکی دست تکان دهند. کاش من هم بر بال بادی می نشستم و به هرجا که دلم می خواست سفری می کردم و بر می گشتم. کاش می توانستم با باد به هر آنجا که زندگی هست سری بزنم و همه جای دنیا را بگردم. چه قدر دوست دارم که روی بال پروانه ای همراه با باد شدید تا مکان های دور سفری کنم و از نزدیک با موجودات دور دست سخن بگویم.وزش باد شدید گاهی گونه های درختان و گل و گیاه را با آوردن تخم های جدید تغییر می دهد.

کاش بادی بیاید و حرف های مرا با خود به دیار معشوق برساند و من هم دمی در آنجا از دور دیداری تازه کنم. گاهی که عصرهای تابستان و پاییز می شود انگار با زوزه باد از خواب بیدار می شوم و دلم می خواهد که با باد حرف بزنم و بگویم که کاش به درختان رحمی کنی و نونهالان را هم ببینی، طاقت ندارند و از پای در می آیند و ان درخت کهنسال هم در اوج قدرت ممکن است بشکند. کمی آرام باش و طبیعت را دریاب. وزش بادها در مناطق مختلف جهان متفاوت است و گاهی سرد و زمانی گرم و گاهی همراه با باران است و که در مناطق ساحلی خطراتی هم به همراه خواهد داشت.

نتیجه گیری: گاهی طبیعت نیاز به تغییر و تحول دارد که توسط باد انجام می گیرد. خداوند بزرگ اختیار همه آفریده های خود را دارد و طبق حکمت و صلاح خود آنان را دچار تغییراتی می کند، بهتر است که از همه نعمت هایش به خوبی استفاده کنیم.

انشاهای پیشنهادی:
انشا در مورد هوای بارانی
و
انشا درباره قطع درختان

☑️ به پایان متن های انشا در مورد وزش شدید باد پایه هشتم رسیدیم، اگر دیدگاهی در این زمینه داشتید حتما آن را از بخش نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *