ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا درباره طوطی ✳️ پرنده چند رنگ و زیبا

متن انشاهای زیبا در مورد زندگی طوطی ها با مقدمه و نتیجه گیری

انشا درباره پرنده طوطی با مقدمه نتیجه : برای مشاهده متن های زیبا درباره این پرنده چند رنگ در ادامه با بخش انشا ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: تحقیق درباره زندگی فلامینگو

انشا درباره طوطی

انشا در مورد شگفتی های پرنده طوطی

مقدمه: طوطی ها گروهی از پرندگان بسیار زیبا هستند که مردم آنها را بسیار دوست می دارند، قدرت یادگیری آنها شگفت انگیز است سری بزرگ و گردن کوتاه دارند و می توانند به راحتی از درخت بالا بروند. این پرندگان دوست داشتنی دارای ویژگی‌های بسیار خاصی هستند. پر رنگارنگ و پا های جذاب از ویژگی های این پرندگان زیبا است.

بدنه: اگر به طوطی خوب آموزش بدهیم، گاهی می‌تواند به ما کمک کند. طوطی دارای ویژگی‌هایی مانند منقار خمیده است که قدرت شکستن گردو و فندق را برایش زیاد می کند. گاهی طوطی ها کوچکتر و اندام ریز تری دارند، یعنی از دیگر طوطی ها کوچکتر هستند این نوع طوطی ها برای تغذیه از شهد میوه ها استفاده می کنند. طوطی به خوبی می توانند از صدای انسان تقلید کنند، آنها فقط هر چه انسان بگوید آن را تکرار می کنند.

گاهی طوطی ها برای نشان دادن حضور یک فرد ناشناس شروع به نشان دادن توانایی های خود می کنند. مثلاً اگر احساس کنند خطری آنها را تهدید می کند انواع صداهای مختلف را از خود در می آورند. برای نگه داشتن طوطی در قفس باید، به شرایط جسمی و نگهداری او خوب دقت کنیم. طوطی ها باید نیازهای غذایی شان به خوبی برطرف شود زیرا در قفس زندگی می کند و امکان تغذیه آزاد ندارند.

پس بهتر است با توجه به مشورت با یک دام پزشک معتبر نسبت به نوع تغذیه و دمای مکان نگه داری طوطی هم دقت شود. در داستان طوطی و بازرگان به خوبی دیدیم که طوطی فقط حرف می زند و علت کچلی خودش را با یک فرد کچل در میان می گذارد. طوطی ها در پایشان هم خلقت عجیبی دارند و دو انگشت پایشان خم می شود و این یکی از دلایل توانایی بالارفتن از درخت است.

نتیجه گیری: هرچه به مخلوقات و پرندگان خوب دقت می کنیم، می بینیم که پشت صحنه اش بسیار زیبا بوده و کارگردانی قوی از ذات خود مایه گذاشته و این جهان بی نظیر را خلق کرده است.

انشا در مورد طوطی به زبان کودکانه و ساده

مقدمه: هر بار که به خانه عمو می رفتم چنان این طوطی حرف های عمو را تکرار می کرد که من فکر می کردم که خود عموست که سخن می گوید. پر هایش از دور حرف می زد و انگار عروسی بود که توری به سرش انداخته است.

بدنه: در جهان بیش از ۱۸ نوع طوطی سخن گو وجود دارد که در مناطق مختلف جهان پراکنده هستند و از خلقت عجیبشان در تعجب هستیم. طوطی ها ی مناطق مختلف دارای تغذیه های تقریبا یکسانی هستند و از غلات و دانه های روغنی مصرف می کنند. این پرنده پرناز در طی سالیان دراز دچار بحران هایی بوده است. گاهی نسلش منقرض شده و گاهی هم با تلاش دانشمندان رهایی یافته و به زندگی برگشته است.

کاکل این پرنده ها بسیار زیبا بوده و مانند تاجی بر سرش می درخشد و می تواند نشان دهنده عظمت طوطی هم باشد. بیشتر خانواده های ایرانی طوطی را در منزل نگه داری می کنند و گاهی همدم تنهایی آنها شده است. طوطی در ماجرای بازرگان دچار یک اشتباه شده و روغن های دکه را ریخت و بر اثر این اشتباه سرش کچل شد و این داستان معروف نشان دهنده تفاوت در شرایط برای قضاوت است.

یعنی در شرایطی نباید دو چیز را باهم مقایسه کرد و هریک جدا باید سنجیده شود. طوطیان سخنگو گاهی از خود انسان هم بهتر حرف می زنند و سه نوع هستند که یکی از دیگری زیباتر است. رگه های پر هایشان چون ابریشم است و سلاحشان برای غذا و شکستن فندق و پسته منقار خمیده آنهاست. آنها با کمی تلاش فندق را شکسته و تغذیه می کنند. بیشترین طوطی ها در اروپا بوده اند و در آنجا شرایط بهتری دارند.

این پرندگان تخم گذار هستند. اگر کمی به خلقت طوطی دقت کنیم می بینیم که زیبایی پرها و منقارشان بی نظیر است. این پرنده سخن گو در 65 میلیون سال دچار یک دوره فراز و نشیب و انقراض گردیده و پس از مدتی بر اثر تغییرات طبیعی و تغییرات روند تخم گذاری و طبیعت دوباره به طبیعت باز گشته است. من یک طوطی در قفسم و می بینم که انسانها در بیرون از قفس چه قدر با هم بد سخن می گویند و بی اخلاق هستند. کاش آزادی سهم من بود .

نتیجه گیری: هر پرنده و موجود زیبا را که می بینم متوجه می شوم که هیچ یک از این رخداد ها در جهان تصادفی نیست هر پرنده هدفی دارد و خالقش بدون دلیل او را خلق نکرده است. بهتر است که شکرگزار باشم و از خدا بخواهم که راه شناخت پدیده هایش را به من نشان دهد.

همچنین بخوانید:
تحقیق در مورد قناری برای کودکان
و
تحقیق درباره پرندگان

☑️ به پایان متن های انشا درباره طوطی رسیدیم، اگر دیدگاهی در این رابطه داشتید حتما آن را از بخش نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 7 =