ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد شب قدر با مقدمه و نتیجه ❤️ به زبان کودکانه

متن انشاهای زیبا و روان درباره شب قدر و امام علی (ع) به زبان کودکانه

انشا در مورد شب قدر : همه سال در انتظار چنین شبی هستیم و می دانیم که درهای رحمت باز است . برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: تحقیق کوتاه در مورد شب قدر

انشا در مورد شب قدر با مقدمه و نتیجه

انشا در مورد شب قدر برای کودکان

مقدمه: شب قدر از هزار ماه و شب برتر است و گفته شده که قران در یکی از این شب های بزرگ نازل شده است. شبی که درهای رحمت به روی همگان باز شده و سرنوشت یک سال همه رقم می خورد. شبی که خداوند را به هزار اسم خودش قسم می دهیم و از خدا می خواهیم که سرنوشتمان را نیکو بنویسد.

بدنه: تصورش هم زیباست و می بینیم که همه تا پاسی از شب بیدارند و قران به سر می گیرند و از خدا طلب بخشش می کنند و آرزوهای خودشان را بر زبان می آورند. شب هایی که درهای رحمت واسعه خداوند باز شده و تمام دعاها مستجاب می شود. شبی که در ان همه مردم با کمال میل تا پاسی از شب بیدار می مانند و به عبادت و نماز مشغول می شوند. این شب خجسته در ماه مبارک رمضان است. شب های ۱۹ و ۲۱ و ۲۳ رمضان شب های قدر هستند.

چلچراغ آسمان روشن است و همه دعاها به درگاه خداوند رسیده و مستجاب می شود. شب قدر برای ابراز بندگی و درخواست عفو و تقاضای همه آرزوهای هر فرد است. چه شب هایی که در آسمان باز نیست و در این شب مانند یک شاهراه گشاده می شود. خدایا در این شب بزرگ توفیق بندگی و نماز و عبادت عطایم کن تا بتوانم تقدیر یک سال خودم را زیبا و جذاب بسازم.

شبی که آیه های قرآن مانند نوری پر فروغ به سمت زمین جاری شده و زمین را روشن می کند. شب قدر پر از نور و فراوانی و رحمت و عشق است. شبی که مردم در مساجد به نماز و دعا و ستایش خداوند مشغول می شوند . شبی مزین به نام خداوند است و همه می دانند که میزبان بزرگ و همیشگی این شب های پر از رحمت، خداوند بزرگ است و کسی نمی تواند چنین شبی را توصیف کند.

نتیجه گیری: در شب قدر ابتدا برای دیگران و سپس برای خودتان طلبی کنید. شب قدر را قدر بدانیم و خدا را به اسمای جلاله‌اش قسم دهیم و دعاهای نیکو برای همگان داشته باشیم.

انشا در مورد شب قدر و امام علی

مقدمه: شب های ناب و خلوص بندگی که هرکس فقط خودش را می برد و در محضر خدا زانو می زند. شب هایی که هر ثانیه تفکر در این شب برابر با عبادتی بزرگ است.

بدنه: هر بار که گناه می کنیم امید داریم و می دانیم که شبی و راهی برای گشایش امور داریم و خدا هم انگار چنین شب هایی را برای بندگانش به صورت ویژه در نظر گرفته است. شبی که ستاره های آسمان هم دست به کار می شوند و برای بندگان چراغ راه می شوند. فراز به فراز دعای جوشن کبیر خوانده می شود و مردم در هر فراز خدا را صدا می زنند و طلب رحمت و لطف و مهربانی دارند.

خدایی که طبق به طبق ناز و رحمت را برای بنده می فرستد و از بنده می خواهد که در چنین شبی فقط خدا را صدا کنند و خواسته هایشان را بر زبان بیاورند. شب قدر از شب های دیگر روشن تر و پر نور تر است. انگار تمام ستارگان و ماه و مهتاب هم می دانند که شب قدر است و خود به خود روشن می شوند و خدا را فراوان یاد می کنند. شبی که درهای بهشت گشوده شده و خداوند خود مهماندار است و هر بنده ای که اراده کند، می تواند به این محفل و مینو ره یابد.

خداوند در این شب های پر از توبه و دعا و تضرع با دست خودش پای همه نامه اعمال ما امضای سفیدی کشیده و همه چیز از نو شروع می شود. خدای بزرگ من اگر تدبیر شما برای شب قدر نبود، انسان چگونه می توانست توبه کند و راه درست را دریابد.

شبی که ملایک به زمین می آیند و خط بطلان و عفو بر دفاتر اعمال و قلب ما زده و دوباره ما را به مهمانی در بهشت دعوت می کنند. فرشتگانی که همه نور و رحمت و مهربانی هستند برای سفیدی دفتر اعمال ما دست به سوی درگاه خداوند دراز کرده و از خدا ضمانت بندگان را می گیرند و تا شب قدر سال بعد فرصت می دهند که کاری کنیم.

نتیجه گیری: خداوندا فرصت توبه در شب های قدر را از ما مگیر. خدایا در چنین شبی دعا می کنیم که ظهور منجی نزدیک شود تا جهان از این ظلم و ستم آشکار رهایی یابد. خدایا شکرت که شب های زیبای قدر را برای هدایت ما انسان ها فرستادید. خدایا توبه های ما را بپذیر و در چنین شبی گناهان همه را ببخش.

انشاهای پیشنهادی:
انشا درمورد امام علی (ع)
و
انشا در مورد توبه و امیدواری با مقدمه و نتیجه گیری

☑️ به پایان متن های انشا در مورد شب قدر با مقدمه و نتیجه رسیدیم، اگر دیدگاهی در این رابطه داشتید حتما آن را از بخش نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *