ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد حضرت فاطمه (س) ❤️ متن خلاصه و زیبا

متن انشا درباره حضرت فاطمه سلام الله علیها مناسب کلاس سوم تا هفتم با مقدمه و نتیجه گیری

انشا در مورد حضرت فاطمه (س) و روز مادر ؛ فاطمه پاره تن من است، هرکس به او احترام بگذارد، به من احترام گذاشته است (پیامبر اسلام ص) او جان را متحول کرد و در صدر بانوان جهان ایستاد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: تحقیق درباره حضرت زینب (س)

انشا در مورد حضرت فاطمه (س)

انشا در مورد حضرت فاطمه الزهرا (س) با مقدمه و نتیجه گیری

مقدمه: حضرت زهرا (ع) دختر و فرزند پاک از پدری مهربان و مادری فداکار به نام خدیجه متولد شده است، پیامبر اسلام چون فرزند پسری نداشتند، اعراب گمان می کردند که دیگر نسل پیامبر ادامه نخواهد یافت و پیامبر نسلی نخواهد داشت. غافل از اینکه این بانوی ناب و رستگار همسر علی (ع) شدند و با تولد امام حسن و امام حسین (ع) تاریخ اسلام و جهان دگرگون شد و خداوند هرکس را که بخواهد به عرش می رساند.

بدنه: حضرت زهرا (ع) بانویی دانشمند و صدیق و رستگار بودند که موجب فروغ نور خانه حضرت محمد شده بود. او که به نام ام ابیها شناخته شده بود، در سن بسیار پایین ازدواج کردند و ثمره ازدواجشان تاریخ جهان را دگرگون کرد. این بانوی ناب پایه گذار نسلی است که بیش از ۱۴ قرن هنوز بر تارک جهان می درخشد، او که نمونه کامل یک زن و همسر و مادری عالی بود، رفتارهای بسیار نابی از خود بر جای گذاشته که هنوز هم سرآمد زنان و بانوان است.

او حتی در مقابل یک نابینا مراقب حجاب و چشم خود بود. بانویی که بوی خوش اخلاق و رفتارش در کوچه باغ های مکه و مدینه به مشام می رسد. او که همدم تنهایی و بی کسی حضرت علی و پدر گرامی شان بودند در سن بسیار پایین به شهادت رسیدند. این دردانه نبی، یاس بی ادعایی بود که به جرم مسلمان بودن به دست کفار در لای در ماندند و پهلویشان شکست.

ای همه خوبی و عشق و مهر، تو بانوی پرفروغ دنیای اسلام هستی که مرد اول اسلام، یعنی علی (ع) سالها در فراقت چون شمع سوخت و اشک ریخت. ای گل ناب باغ محمدی، ای یاس پرپر اسلام، تو را الگوی رفتار خود قرار می دهیم و از رفتارهای تو پیروی می کنیم. تمام دختران و مادران ما نام فاطمه را دوست دارند و برایت ارزش خاصی قایل هستند.

نتیجه گیری: حضرت زهرا الگوی بانوان ناب و اصیل ایرانی و مسلمان است. بر همه ما زنان مسلمان فرض و واجب است که از ایشان پیروی کرده و رفتارها و کردارهایش را الگوی کار خود قرار دهیم. فرزندانمان را با مکتب او بزرگ کنیم و مانند او صداقت و درستکاری را سرلوحه کار خود قرار دهیم. مانند ایشان در زندگی درستکار باشیم و در تمام مراحل زندگی خود مرحله به مرحله ایشان را سرمشق قرار دهیم.

انشاء کودکانه درباره حضرت فاطمه برای تمامی پایه ها

مقدمه: فاطمه یاس کبود نبی است که خار چشم دشمن بود و موجب فخر و مباهات علی و اهل بیت رسول اکرم (ص) این بانوی ناب که رایحه بهشتی هم بود، همواره در میان زنان مسلمان جایگاهی ویژه دارد و موجب فخر و مباهات مسلمان است. این بانوی خودساخته و والامقام همواره در راه تعالی اسلام در حال مجاهدت و تلاش بود.

بدنه: حضرت فاطمه گل خوش بوی باغ رسول است که بوی خوشش قرن ها در کوچه باغ اسلام حس می شود. این بانوی رستگار همیشه در هر حال در کنار پیامبر و حضرت علی ع بود و در راه مبارزه هیچ وقت از پای ننشست. فرزندان عزیزش همواره در راه نشر دین و هدایت مردم، بیشترین زحمت را کشیدند. امام حسن و امام حسین که تمام هستی خود را در راه اسلام فدا کردند، دو فرزند ایشان هستند.

واقعه عظیم کربلا دستاورد هدایت این بانوی عظیم است. حضرت زینب که پیام آور بزرگ قصه بی مانند کربلا است، دختر این فرشته بزرگ اسلام است. وقتی تاریخ را خوب و دقیق مطالعه کنیم،خواهیم دید که شالوده و رکن اسلام را ایشان پایه گذاری کرده اند و در راه نشر ان هم زحمت فراوان کشیده اند.

حضرت فاطمه (س) که نسل امامان شیعه از ایشان است می تواند به عنوان یک الگوی کامل اخلاق و رفتارهای اجتماعی و سیاسی در نظر گرفته شود. شاید اگر این بانوی بزرگ نبودند، دین مبین اسلام به این مرحله نرسیده بود و در همان سالهای نخست راکد و بی صدا از میان می رفت.

نتیجه گیری: فاطمه نه تنها مادر حضرت امام حسن و حسین است، بلکه الگوی کامل یک مبارز بزرگ است که در کنار حضرت علی و پیامبر سختی و مشکلات نشر و گسترش دین را بر عهده گرفت. او که سالها مورد بی مهری مردم زمانه خویش قرار گرفت به طرز ناجوانمردانه ای از جانب دشمنان علی (ع) مورد تهاجم قرار گرفت و به شهادت رسید، بر ما زنان مسلمان واجب است که تا زمانی که دنیا برجاست و پایدار از ایشان پیروی کرده و ایشان را الگوی خود قرار دهیم.

مقالات پیشنهادی:
تحقیق درباره حضرت مریم (س)
و
تحقیق درباره حضرت زهرا (س)

☑️ به پایان «انشا در مورد حضرت فاطمه (س)» رسیدیم، اگر دیدگاهی در این رابطه داشتید حتما آن را از بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *