ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا درمورد ثروتمند و فقیر ☑️ ۲ انشا زیبا درباره پولدار و نیازمند

متن انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد مقایسه افراد ثروتمند و فقیر با مقدمه و نتیجه گیری

انشا درمورد ثروتمند و فقیر: هیچ کس در نزد خداوند بر دیگری برتری ندارد، مگر به تقوا، ما هستیم که این اصطلاحات را برای هم به کار می بریم ولی در نهایت ثروتمند و فقیر هنگام رفتن از دنیا به یک حالت از دنیا می روند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد ثروت های ملی ایران

انشا درمورد ثروتمند و فقیر

انشا در مورد فقیر و ثروتمند با روش تضاد مفاهیم

⭕️ مقدمه: در نظر خداوند و تعالیم دینی ما مسلمانان هیچ بنده ای در تقابل با دیگری قرار ندارد و ما خودمان هستیم که یکی را بالابرده و دیگری را پایین می آوریم. ثروت مندی را نمی شناسم که خوش اخلاق تر یا بهتر از یک فقیر باشد و فقیری را ندیده‌ام که به علت فقرش مورد مذمت مردم قرار گیرد. هر که مهربانتر و انسان تر ارزشش بیشتر، انگار در جامعه امروز همه چیز عوض شده است و مردم جای خیلی چیزها را با هم عوض کرده اند.

⭕️ بدنه: هیچ انسانی ثروتمند خلق نشده است و هیچ فقیری هم فقیر متولد نشده است. این جامعه و محیط و شرایط است که ممکن است ساختار ظاهری و خانوادگی انسانها را تغییر دهد. شاید ثروتمند توانسته با توانایی و روابط خود خوب استفاده نماید اما فقیر با توجه به شرایط محیط و ناآگاهی از بسیاری از خواسته های خویش عقب افتاده است.

هیچ کدام بهتر از دیگری نبوده و در هیچ کتاب و قانونی یکی بر دیگری برتری ندارد، هرچند بسیاری از انسانها به اجبار روزگار به ثروتمند روی می آورند اما دین انسانها که همان دین انسانیت است مهربانی و عشق را دلیل برتری می داند. ثروتمند زمان رفتن از دنیا دو متر پارچه می برد و فقیر هم همین طور، این شرایط یکسان ارزش فخرفروشی و غرور ندارد.

کاش همه انسانهایی که وضع مالی بهتری دارند ،کسانی را که با شرایط سخت تری روبه رو هستند درک کنند و با گفتن سخنان تند و آزار دهنده دلی را نشکنند. کاش کودک کار مجبور نشود شیشه ماشین آخرین سیستم را پاک کند تا پول نان در بیاورد. کاش مرد واکسی مجبور نشود، کفشی را واکس بزند که صاحبش غرورش را به رخ همه می کشد. کاش دنیا جور دیگری باشد.

⭕️ نتیجه گیری: هیچ وقت در ذهن خودتان ثروتمند و فقیر را در مقابل یکدیگر ندانید. این دو هیچ یک بر دیگری برتری ندارد و اگر تفاوتی و مقامی و درجه ای وجود داشته باشد از ایمان، مهربانی، درک و عشق به هم نوع است. هیچ ثروتی بالاتر از نوع دوستی نیست. سعی کنید برای احترام به مردم از ثروت و دارایی های شان بگذرید و بدانید که ثروتمند و فقیر ممکن است جایشان تغییر کند و روزگار شرایطشان را تغییر دهد.

انشا در مورد ثروتمند و فقیر با سنجش و مقایسه طنز

⭕️ مقدمه: دنیا هیچ وقت اعمال و کرده های انسانها را فراموش نمی کند. هر برخوردت با دیگران حساب و کتاب دارد. هیچ وقت فردی را به علت قیافه ، ثروت،خانواده مورد عتاب و خطاب قرار نده. ثروتمند هیچ وقت نمی تواند به دلیل ثروت زیادش مورد احترام مردم قرار گیرد و یا فقیری به علت فقرش مورد بی احترامی قرار گیرد. ثروتمند با فقیر در درگاه خداوند یکسان هستند و چه بسا ثروتمند به علت وفور ثروت مسئولیت بیشتری خواهد داشت.

⭕️ بدنه: ثروتمندی یک امتیاز نیست و هیچ فقیری به علت فقرش مقصر نیست. شاید اگر فرد فقیر هم یک راهنما یا فردی آگاه داشت و می توانست از شرایط و امکانات جامعه بهره مند گردد، امروز فقیر نبود. ثروتمندان با تابوت طلا نمی روند و فقیر هم بی کفن نمی رود. فقط ما انسانها هستیم که با افکار خویش آنها را در روبه روی هم قرار می دهیم. کاش مرد ثروتمندی که تسبیح ده هزارتومانی در دست دارد و سوار ماشین چند میلیاردی می شود بداند و باور کند که همه عمرش به یک نفس کوتاه بند است و هر لحظه ممکن است از دستش برود.

یا فقیری که راه می رود و خدا را شکر می کند بداند که خدایش برایش بهترین ها را عطا می کند، فقط کافی است که کمی تلاش کند و از خدا بخواهد. دنیا چنان گرد است که هیچ کس نمی تواند ادعا کند که همیشه در بلندترین جای خواهد ماند و یا هیچ فردی نمی تواند قبول کند که همیشه در پایین ترین جای قرار خواهد داشت. هر لحظه و با یک اتفاق ساده همه چیز تغییر می کند و جای همه چیز عوض می شود. بهتر است در هر جا و مکانی که هستیم انسان باشیم و خدا را ناظر اعمال خویش بدانیم.

⭕️ نتیجه گیری: خداوند انسانها را مساوی و آزاد و رها خلق نموده است و هیچ کس نمی تواند خود را بر دیگری مقدم بدارد. بهتر است در هر مکان و شرایطی که هستیم خدا را ناظر اعمال و رفتار خویش بدانیم . ملاک برتری انسانها منش و انسانیت و دوری کردن از آزار دیگران است. دینی بالاتر از انسان دوستی وجود ندارد و همه مردم، فقیر و غنی، پولدار و بی پول همه در مقام بندگی خدای قرار دارند.

✅ به پایان انشا درباره ثروتمند و فقیر رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

انشاهای پیشنهادی:
انشا در مورد ثروت اندوزی
انشا در مورد اگر پول زیادی داشتید چه کار می کردید

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.