ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد سفر به مشهد ❤️ با رعایت مراحل نوشتن

متن انشاء با موضوع سفر به مشهد با هواپیما و اتوبوس به صورت گزارش

انشا در مورد سفر به مشهد کلاس چهارم و یازدهم ؛ برای مشاهده متن انشاء با موضوع «سفر به مشهد با مقدمه و نتیجه» در ادامه با بخش انشا ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد جاهای دیدنی ایران

انشا در مورد سفر به مشهد

انشا در مورد اولین سفر به مشهد با خانواده

⭕️ مقدمه: مردم ایران از دیرباز بهترین و جذابترین مکان را برای زیارت انتخاب کرده اند، هر وقت نام مسافرت و گشت و گزار به میان می آید همه با هم یک صدا می گویند مشهد و هیچ کس مخالف این سفر نیست و چه قدر این سفر زیارتی برای همه خوب و خوش جذاب است.

⭕️ بدنه: امام رضا (ع) امام هشتم شیعیان است که پس از شهادت توسط مامون در مشهد به خاک سپرده شد. این امام بزرگ در میان تمام شیعیان جهان دارای جایگاهی ویژه است و مردم او را از صمیم قلب دوست دارند. کم کم کوله بار سفر خود را می بندیم و با شوقی وصف نشدنی حرکت می کنیم. انگار دنیا را به ما داده اند. تمام طول راه با خود فکر می کنم که آیا در مشهد جایی نزدیک به حرم جا پیدا می شود یا باید کمی دورتر باشیم.

خدایا چه قدر وصف نشدنی بود و خوشحال کننده، یک سال پول تو جیبی خودم را هم نگه داشته بودم. هر بار که عیدی می گرفتم یا پدر پولی به من می داد به هوای این روز کنار می گذاشتم. هر بار می شمردم و خوشحال می شدم. مادر هم تا حرف سفر و تفریح پیش می آمد می گفت تا مشهد و امام رضا هست ما جایی نمی رویم و این برایم چه قدر خوب و جذاب بود. پدر هم که خوش را برای این سفر لذت بخش آماده کرده بود.

به راه افتادیم تا برسیم به سمت حرم من دلم تند تند می زد و آرامش نداشتم. خدایا چه قدر این حوالی حرم آرامش بخش است و دلچسب. خدایا چه قدر حالم خوب است و منتظرم. سرانجام انتظار چند ساله‌ام به سر رسید و توانستم حرم امام رضا را زیارت کنم. خدایا به همه آرزومندان و دوست داران این زیارت بزرگ نصیب بفرما.

⭕️ نتیجه گیری: امام رضا (ع) معروف به امام رئوف و غریب است. این امام بزرگ هر ساله زائران زیادی دارد و دوست دارانش از سراسر جهان به زیارتش می آیند. به همه عزیزان توصیه می گردد که چنانچه قصد مسافرت دارید، سفر به این شهر دوست داشتنی را در اولویت قرار دهید.

انشا در مورد سفر به مشهد به صورت سفرنامه

انشا در مورد سفر به مشهد و امام رضا (ع) با مقدمه و نتیجه

⭕️ مقدمه: با تمام تن و جسم و روحم دوستش دارم و برایش بی تابم. هر بار که صدای نقاره هایش را می شنوم دلم از سینه کنده می شود و چشمم پر از اشک می گردد. چه قدر نوای مسجد و عطر بارگاهش را منتظرم. من شیعه او هستم و برای هر بار دیدنش لحظه شماری می کنم.

⭕️ بدنه: من عاشق قدم زدن در حوالی حرم تو هستم. تو برای من یک منجی و یک رهبر بزرگی، ای امام بزرگ من مشهد را و سفرش را با نام تو می شناسم. تو دنیای ایرانی و خورشید خراسان. مردم وطنم هر بار که نام تو می آید دلشان برای تو پر می زند و بی اختیار اشک می ریزند.

ای ضامن آهو من به سوی تو می آیم ، ای کاش اندازه یک آهو مرا هم ضامن شوی ، من بنده گنهکار خدایم، سوی مشهد تو می آیم تا تو مرا شفاعت کنی. هر بار که نام سفر و مسافرت بر سر زبانها می افتد، بی اختیار همه می گویند مشهد…و من هم یکی از این مریدان و عاشقان تو هستم که برای دیدن و زیارت ضریح چشمت هر بار خود را به در و دیوار می کوبد.

کاش من هم کبوتری در میان کبوترانت بودم و هر صبح خورشید را از ست ضریح تو می دیدم. تو چشمه ناب پاکی و بزرگی هستی. تو چشمه رحمت و مهربانی هستی که خداوند تو را در مشهد معدن نور و لطف و کرم کرد که همانا اشتیاق سفر به مشهد تو نبود، مردم هیچ وقت به سوی خراسان نمی رفتند.

تو موجب رونق و آبادی این کهن دیار خشک شده ای، هرسال با شروع تعطیلات مردم کوله بار خویش را بسته و به سمت تو عاشقانه پرواز می کنند. تو آسمان بی کرانی که آبی چشمانت بی انتهاست. مشهد تو و مسافرت به مشهدت دل هر پیر و جوان و زن و مرد را برده و بیدلان به سویت پر می کشند ای همه خوبی و کرم و عنایت. مرا از حریم خود مران. من تازنده هستم زائر تو خواهم ماند.

⭕️ نتیجه گیری: امام رضا (ع) امام هشتم شیعیان هستند که هرسال تعداد زیادی زائر برای زیارت ایشان مشرف می شوند. تمام خانواده های ایرانی هر سال یک بار به مشهد سفر می کنند. شیعیان عراق و پاکستان و لبنان هم برای به مشهد سفر می کنند. من آرزویی جز سفر به مشهد ندارم. خدایا به همه شیعیان زیارت و دیدار امام رضا عنایت بفرما.

انشاهای پیشنهادی:
انشا در مورد ایران
و
انشا در مورد تخت جمشید

✅ به پایان انشا در مورد سفر به مشهد رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.