ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد فرهنگ آپارتمان نشینی با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد فرهنگ آپارتمان نشینی با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد فرهنگ آپارتمان نشینی : انسان موجودی اجتماعی است که گاهی در محل زندگی خویش هم نیاز به قوانین و ضوابط خاصی دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا اگر در غار سرد و تاریک زندگی می کردم

انشا در مورد فرهنگ آپارتمان نشینی

انشا در مورد فرهنگ آپارتمان نشینی

مقدمه: انسان در هر مکان و جایگاهی که باشد نیاز به فرهنگ و قانونی منظم و مدون دارد که باید همه را طبق ضوابط و قوانین خاصی رعایت نماید. آپارتمان نشینی هم دارای قوانین جامع و مشخصی است که هر خانواده و فرد باید ان را رعایت کنند تا همه ساکنان یک مجتمع یا مرکز در آرامش و آسایش باشند.

بدنه: زیستن در کنار هم مستلزم رعایت قوانین متعددی است که عبارتند از رعایت حال همسایه و افرادی که ممکن است بیمار باشند و یا نیاز به سکوت داشته باشند. هر آنچه را که برای خود می پسندیم برای همسایه هم بپسندیم. اگر ماشین ما دارای جای پارک مشخصی است همیشه از پارک خود استفاده کنیم و از رفتن به جای پارک دیگران خودداری کنیم.

از ریختن زباله در محل های عمومی و مکان های پر رفت و آمد خودداری کنیم. اگر دارای مهمان هستیم ، حتما فرهنگ محل سکونت خویش را به مهمان هم گوشزد نماییم. تمام هزینه های مربوط به شارژ و یا تعمیرات عمومی را به موقع پرداخت کنیم. از کنکاش و بازگویی مشکلات مردم دوری نماییم.

از ضربه و صدمه زدن به اموال دیگران خود داری کنیم.  از ایجاد مزاحمت هایی مانند سد معبر یا اشغال حریم خصوصی یا پشت بام دیگران خودداری کنیم. از دادن اطلاعات همسایه ها به غریبه دوری کنیم.

اگر امکان دارد در مکان های سربسته، دزدگیر خود را در در حالت سکوت قرار دهیم. داشتن مرام و اخلاق سالم و یا به عبارتی بهتر، خاموش کردن دوربین های کنترل، می تواند آرامش را به ما و همسایگان هدیه دهد.

نتیجه گیری: دانستن فرهنگ آپارتمان نشینی یک موضوع و رعایت کردن آن هم می تواند موضوعی دیگر باشد، چه بسیار افرادی که همه را می دانند ولی رعایت نمی کنند. حق الناس تنها موردی است که خداوند از آن عبور نمی کند و ممکن است مدتها بر روی زندگی ما اثر مستقیم داشته باشد.

انشا طنز در مورد فرهنگ اپارتمان نشینی

مقدمه : هر صبح که از خواب بیدار می شوم، مجبور هستم که زنگ همسایه را بزنم تا خودرویش را از راه من بردارد تا من بتوانم از منزل خارج شوم و این ماجرا هر روز بر روی روان من تاثیر مستقیم دارد.

بدنه: روزهایی که بوی آشغال همسایه ها زجرم می داد را فراموش نمی کنم. ساعت هایی که تا نصف شب دزدگیرماشین های پارکینگ می زند و کسی پاسخگو نیست. ساعت ها و مدتهایی که منتظر می مانیم تا یک فردی که به اشتباه کلید آسانسور را زده بیاید و پاسخگو باشد.

روزهایی که بوی تعفن زباله و پوست میوه سطح حیاط را پر کرده و کسی هم نمی داند که کار کیست و همه فقط نگاه می کنند. روزهایی که از گرما نمی توانم لای پنجره را باز نگه دارم و چشمی ناپاک منتظر فرصت است. زمانهایی که کسی خودرویش را روی پل ورودی گذاشته و کسی هم نیست که بگوید: اینجا جای پارک است.

من همه این موارد را به چشم خود دیده ام اما بهتر است کمی از خوبی های کسانی که خوشحالمان کرده اند هم حرفی بزنیم و سپاس گزار کسانی باشیم که برای خوشحالی همسایگان از هیچ کوششی دریغ نکردند. روزهایی که مادرم مریض بود و من سرکار بودم و همسایه روبه رویی به او سرمی زد و داروهایش را می داد.

روزهایی که نگران برگشت کودکم از مدرسه بودم و همسایه ای با مهربانی تمام برایش در را باز کرده بود و او را از نگرانی در آورده بود. یا مناسبت هایی که همسایگان دور هم جمع می شدند و در محیط حیاط ساعتی را خوش بودند، آری هرجا که بودیم و هستیم بدانیم که اخلاق و مرام و رفتار است که از ما یک فرشته می سازد و چه بسیار انسانهایی که در آپارتمان نشینی هم رفتار و برخوردشان از روی انسانیت بود و با مردم به خوشی و مهربانی رفتار کردند.

در آپارتمان نشینی هم انسانیت و مهربانی و اخلاق و مرام پیشتاز است و رعایت حقوق همسایه و همنوع واجب می باشد. تحقیق در مورد زوج های جوان را فراموش نکنیم و اگر کسی از ما سوالی پرسید فقط حقیقت را بگوییم و بر اثر یک برخورد روی پاگرد یا پله قضاوت نکنیم.

نتیجه گیری: رعایت حال همسایه و داشتن ادب و احترام از نشانه های منش و رفتار بزرگان است. در آپارتمان نشینی هم باید قانون رعایت گردد و همه به عنوان مجریان قانون برای آرامش و آسایش همدیگر بکوشند. از رنجاندن دیگران خودداری کنیم و مانند اموال خودمان از داشته های مردم هم مراقبت نماییم.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد دنیای وارونه من برای دانش آموزان
و
انشا در مورد تصور کنید یک جنگلبان هستید

☑️ به پایان انشا درباره فرهنگ آپارتمان نشینی رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.