ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد تصور کنید یک جنگلبان هستید با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد تصور کنید یک جنگلبان هستید با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد تصور کنید یک جنگلبان هستید : هر روز که از خواب بر می خیزم منتظر حادثه ای جدید و یا تولید مثل یک گونه نادر از یک حیوان جنگلی هستم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا درباره حیوانات در حال انقراض

انشا در مورد تصور کنید یک جنگلبان هستید

انشا در مورد تصور کنید یک جنگلبان هستید

مقدمه : من یک جنگلبان هستم و همه وقت و زندگیم در کنار درختان و سبزه و حیوانات ریز و درشت می گذرد، صبح که به حوالی درختان نزدیک می شوم انگار عطر خوش سبزینه و عشق و عطوفت در من زنده می شود، من برای پاسداری از جنگل و همه حیوانات و موجوداتش از جانم می گذرم.

بدنه: جنگلبانی شغلی سخت وپر از مشقت است و نیاز به آموزش و علاقه دارد، چون محیطی ترسناک و بکر است که ممکن است خطراتی هم در بر داشته باشد، ولی من هر صبح به عشق آن سپیدار بلند و کاج آزاده دل به جنگل می سپارم. جنگلبانی حرفه نیست و یک عشق برای زنده نگاه داشتن محیط زیست است.

همانا اگر من و امثال من نباشند، چه حیوانات نادری که در این مکان شکار می شوند و چه غزال و آهوانی که شکم دریده می شوند و از پوستشان هم هزار محصول ساخته می شود. چه بزها و کل ها و قوچ ها به دست شکار چی خواهند افتاد و مردم دیگر رویشان را نخواهند دید و نامشان هم فراموش می شود.

چه درختانی که قطع می شوند تا چوب و مبل و تخت و کاغذ شوند. چه شاخه هایی که شکسته می شوند تا کاغذ شوند و بی رویه به سطل زباله ریخته شوند. چه موجودات ریزی که در دل سبزه ها لگدمال می شوند و کس نمی داند که کجا رفتند و چه اتفاقی برایشان رخ داد.

لانه های پرندگان مهاجر خراب شده و آنها با ناامیدی راه کج می کنند و به جای دیگری می روند. درختان زیبا و نوبر بار کامیون ها می شوند و شاید شبانه به خارج از کشور قاچاق شوند. پرندگان زیبایی که دارای پر های زیبا و اندامی جذاب هستند، برای خشک کردن به مکانی نامعلوم فرستاده می شوند. من هر صبح استرس این را دارم که آیا امروز از صبح تا شب با چه کسانی درگیر شوم و شاهد مرگ کدام یک از این موجودات زبان بسته باشم.

نتیجه گیری: جنگلبانی را دوست دارم چون به من امید به زندگی می دهد و می توانم روح سبز زندگی را در کنار درختان و طبیعت حس کنم. من می توانم در جنگل باشم و همه آفریده های خداوند را ببینم و شاکرش باشم.

انشا تصور کنید یک جنگلبان هستید برای دانش آموزان پایه هفتم

مقدمه: من یک جنگلبان هستم و همه زندگی من با درخت و سبزه و گل و گیاه پیوند خورده است. روزهایی که مردم در خواب راحت بعد از ظهر هستند من در محیط گرم و نم دار در کنار درختان مشغول مراقبت از موجودات ریز و درشت هستم.

بدنه: من یک جنگلبان هستم و در دورترین مکان در داخل یک کلبه چوبی ، مشغول محافظت از درختان و حیوانات هستم. کار من نیاز به عشق و علاقه و مهر دارد. من از روزی که یک نهال در کنارم سبز می شود تا روزی که درختی تنومند گردد کنارش هستم و روزهای بالا آمدن و رشد کردنش را از نزدیک می بینم.

درختی که حرف های فراوانی با او زده ام و او مخزن اسرار دل من است. من جریان ساخت لانه یک کلاغ را دیده ام که از دوردست ها چگونه دانه های ریز و درشت را جمع کرده و برای خودش لانه ای نقلی می سازد. اگر یک جنگلبان باشم از درختان مانند فرزندانم مراقبت می کنم تا بتوانند سرحال بمانند و برای ما تولید اکسیژن نمایند.

روزهایی که آهویی کوچک به من پناه آورده بود را خوب به یاد دارم که چگونه درد می کشید و من مجبور بودم زخمش را ببندم و برایش درمان کنم. من روزهای سرد زمستان هم در جنگل هستم و گاه زوزه گرگ ها مرا می ترساند. روزهایی که درختان در خواب زمستانی هستند، باز هم از آنها مراقبت می کنم تا کسی نتواند دستی به آنها برساند و از خواب ناز بیدار و زخمیشان کند.

من در هر جای جنگل که باشم، حواسم هست و خط به خط و نقطه به نقطه آن را می شناسم. من جنگل را چون خانه خود دوست می دارم و برای حفظ از این موجودات حساس و زندگی ساز از هیچ کوششی دریغ نمی کنم. من با اکسیژن همین درختان زنده ام و از آنان به خوبی نگه داری می کنم. اگر یک روزی ببینم که قصد جان درخت یا موجودی کرده است، برای دفع خطرش تا پای جان می ایستم.

نتیجه گیری: جنگلبانی شغل نیست و رفتن به دل خطر است. هر کس به این کار می پردازد روزهای سخت و طاقت فرسایی در پیش دارد، زیرا از طرفی جان خودش از طرف حیوانات در خطر است و از طرفی ممکن است با افراد سودجو و شکارچیان درگیر شود. بهتر است که در این شغل عشق و علاقه وافر وجود داشته باشد تا بتواند موفق عمل نماید.

انشاء های پیشنهادی :
انشا اگر در غار سرد و تاریک زندگی می کردم با مقدمه و نتیجه گیری
و
انشا در مورد تکریم سالمندان

☑️ به پایان انشا درباره تصور کنید یک جنگلبان هستید رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *