ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد تکریم سالمندان ❤️ انشاء درباره احترام به سالمندها

متن انشاء های زیبا و روان در مورد احترام به سالمندان با مقدمه و نتیجه گیری

انشا در مورد تکریم سالمندان : از قدیم می گویند اگر پیر نداری، برو بخر، برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: تحقیق درباره احترام به بزرگتر ها

انشا در مورد تکریم سالمندان

انشا در مورد تکریم سالمندان با مقدمه و نتیجه

مقدمه: یه ضرب المثل معروفی هست که می گوید آنچه که جوان در آینه می بیند، پیر در خشت خام می بیند، پس بر ما فرض است که از چنین نعمت بزرگی محافظت نماییم تا علاوه بر استفاده از تجارب و اندوخته هایشان از برکت حضورشان هم بهره ببریم. سالمندان نعمت های بی کرانی هستند که خداوند به ما ارزانی داشته است.

بدنه: سالمندان یا پدربزرگان و مادر بزرگان انسان های دنیا دیده ای هستند که ما می توانیم از همه آموزه های دینی و تجارب آنها استفاده نماییم و در جهت بهتر شدن روند عمر و زندگی خویش گام مفیدی برداریم. پدر بزرگ و مادر بزرگ گنج های بی نقشه ای هستند که بی هیچ دردسری کنار ما هستند و ما می توانیم از این گنج ها رمز گشایی کنیم.

تجارب و دلسوزی های بی شمار و بی توقع این نعمت های الهی آن قدر زیاد است که گاهی می تواند یک کتاب شود. تجارب اقتصادی، فرهنگی، آداب و معاشرت و هزاران دانش دیگر که در تمام مراحل زندگی کارایی خواهد داشت. احترام گذاشتن به پدر و مادر و بزرگان از واجب ترین امور و کارهاست.

تکریم سالمندان یعنی بزرگداشت همه خوبی های دنیا و احترام گذاشتن به قوانین الهی، کاش می دانستیم که نگاه داشتن حرمت بزرگان و سالمندان اندوختن توشه ثواب است که موجب افزایش و فراوانی نعمت شده و همین فراوانی از برکت وجود و حضور سالمندان بزرگ است.

هرآنچه که سالمندان در کوله بار خود دارند با پول و ثروت قابل خریداری نیست و باید با قدرت مهر و عشق و نوع دوستی از آنان دریافت. باید با نگاه محبت آمیز از آنان خواهش کنیم که هر آنچه که در وجود خود دارند به ما منتقل کنند.

نتیجه گیری: روزهایی در زندگی هستند که هیچ راهی برای مشکلات نمی یابیم. ولی ناگهان جرقه ای و نور امیدی و سخنی از سمت پیری و پدر بزرگی و مادربزرگی در درونمان بارقه می زند و اینجاست که خدا به دست این بزرگواران در زندگی ما قدم می گذارد. قدر این بزرگواران را بدانیم و برای حضورشان نماز شکر بر پای داریم.

انشاء درباره احترام به سالمندان و تجربه آن ها

مقدمه: کاش می توانستم چین های روی دستت را بشمارم و بگویم که به اندازه هر چین تجربه در دستت داری و کسی نمی داند. پدر بزرگ و مادر بزرگ خواستنی بوسه بر دستتان می زنم و برای بودنتان خدا را بسیار شاکرم.

بدنه: هر قدم که بر می دارد و عصا بر زمین می زند خدا را شکر می کند و با هر قدمش از روزهای زیبای جوانی‌اش پرده بر می دارد و رازها و تجاربش را برای من باز می گوید. هر بار که می پرسم چرا کمرت خم شده و درد داری، می گوید نگران نباش تو هم روزی همان کمان را خواهی داشت و من هم با تعجب نگاهش می کنم و رد می شوم.

ولی چه قدر صورتش مهربان و دوست داشتنی بود، نورانی و پر از عشق و مهر و دلدادگی، چنان مهربان خندید و رفت که هیچ کس نفهمید چگونه قدم برداشت و رفت. روزهایی را که کنارمان زندگی می کرد به یاد دارم و می دانم که چه قدر خوب و خوش بود.

من شبها کنارش می خوابیدم و می دیدم که چه خوب با خدای بزرگ نجوا می کند و برای پدر و مادرم دعا می کند. همیشه سجاده اش باز بود و انگار برایش دوستی قدیمی و صمیمی بود.شب های خاصی دعا می خواند و نمازش فرق داشت و دعاهایش طولانی بود.

چه صورت ناز و لطیفی داشت و وقتی دست می کشید خط به خط می شد و انگار دریایی بود. چشمانش کم نور شده بود ولی مطالعه و کتابش کم نشده بود و هر بار هم می دیدم دعایی و کتابی را در جیب داشت. روزهایی را که با هم به مسجد می رفتیم را به یاد دارم که به من شیوه نشستن در صف نماز را یاد می داد و من هم گوش می دادم.

خدایا چه نعمت های بزرگی را به من داده ای که شب و روز شکر کنم باز هم کم است. روزهایی را که در کنارمان بود را در خاطرم قاب گرفتم و هنوز هم هر بار که می بینم می خندم و خوشحال می شوم. پدر بزرگ و مادر بزرگ عزیز دوستت دارم.

نتیجه گیری: سالمندان عضو جدا نشدنی از زندگی ما هستند که باید از ایشان به خوبی مراقبت نماییم و قدرشان را بدانیم و از خدا بخواهیم عمرشان با برکت و همراه با سلامتی باشد.

همچنین بخوانید:
تحقیق درباره نیکی به پدر و مادر
و
انشا در مورد چگونه به پدر و مادر خود احترام بگذاریم

☑️ به پایان متن های انشا در مورد تکریم سالمندان رسیدیم، اگر دیدگاهی در این رابطه دارید حتما آن را از بخش نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *