ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد دنیای وارونه من برای دانش آموزان

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد دنیای وارونه من با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد دنیای وارونه من : یک روز صبح از خواب بیدار شوی و ببینی که هیچ چیز سر جایش نیست، خدایا چه باید بکنیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد تصور کنید یک جنگلبان هستید

انشا در مورد دنیای وارونه من

مقدمه: دنیای وارونه دنیای عجیب و باور نکردنی خواهد بود. کفشم را پیدا نمی کنم، ساعت اتاقم روی مبل است و مبل ها وارونه اند و کیف مدرسه ام به جای ساعت قرار گرفته است و نمی دانم که سماور و سفره و چیزهای دیگر کجایند و حتما به جای نان باید چیزی دیگر بخورم.

بدنه: روی دادن چنین اتفاقاتی در زندگی غیر ممکن است، مگر قانون جاذبه و هزاران قانون دیگر زندگی و طبیعت دستکاری شده باشند. پرندگان کنار من روی سفره باشند و به جای مدرسه به نانوایی بروم و هنگام برگشت هم در خانه یک غریبه بمانم.

همه چیز تغییر کند و گاهی حوادثی عجیب رخ دهد. ما در فضا معلق باشیم و ماشین ها را به کول بگیریم و یا به جای درس و مشق کارهای دیگری در پیش گیریم. هر کس جای دیگری برود و دنیا نظم خود را فراموش کند و هیچ کس نداند که دقیقا کجاست و باید به چه کاری بپردازد.

نظم طبیعت برهم خورد و رود به سوی دریا نرود و درختان در زمستان شکوفه دهند و برف هم در تابستان از راه برسد. درختان در پاییز شکوفه دهند و بهار هم پاییز شود، ما انسانها همه چیز را از یاد خواهیم برد و انگار زندگی رو به زوال و نابودی است.

اما ما می دانیم که چنین دنیای وارونه ای فقط در رویا روی می دهد و خداوند بزرگ نظمی حساب شده و دقیق را بر جهان حاکم کرده و برای هر پدیده ای هدفی و غایتی در نظر گرفته است تا هر موجود به سمت کمال خویش قدم بردارد  و برای رسیدن به مقصد و هدف مطلوبش تلاش و توکل داشته باشد.

نتیجه گیری: خالق دنیا یک قادر و توانای مطلق است که بر هر امری تواناست و می تواند در یک لحظه دستور نابودی و یا وجود را برای جهان و دنیا صادر نماید. پس بهتر است ما هم در به دنبال تجربه دنیای وارونه نباشیم، چون راه و رسم درست زندگی از دست رفته و همه چیز خراب و بی نظم خواهد شد.

انشا در مورد دنیای وارونه

مقدمه: دنیای وارونه چندان هم زیبا نیست و فقط ممکن است کمی خنده دار باشد و برای مدتی هر چند کوتاه موجب شادی و خنده مردم گردد.

بدنه: یک روز که در سفر هستم و می خواهم به وطن باز گردم، در دروازه و ورودی شهر می بینم که همه چیز تغییر کرده و هیچ یک از مردم سرکارشان نیستند و هر کدام به سمت و سویی می روند و برای خود هدفی ندارند. خانه خودمان را پیدا نمی کنم، بقالی سرکوچه را پیدا نمی کنم و انگار یک غریبه از خانه من بیرون آمد.

خدایا چه اتفاق افتاده، خدایا ماجرای اصحاب کهف است یا چیزی جدید و مدرن. دنیای وارونه چندان هم خوب و خواستنی نیست و انگار دنیا مزه ای ندارد و دلگیر شده است. خدایا اینجا چه خبر شده و پدر و مادر و همسایگانم کجا هستند؟

در همین خیال هستم که صدای ضرباتی را می شنوم که به شیشه ماشینم زده می شود و من به خود می آیم و می گویم خدایا چه قدر آزار دهنده بود و دردناک. نمی دانستم چه کنم و با که درمیان بگذارم. نمی توانستم آدرس خانه خودمان را پیدا کنم و حال باید در این شهر غریب چه کنم. آری در دل خوشحال شدم و گفتم خدیا شکرت که همه چیز سرجایش قرار دارد.

خدایا شکرت که می توانم به زندگی عادی خود ادامه دهم. دنیای وارونه برای لحظاتی خوش و جذاب است، اما وقتی  خوب و دقیق نگاه کنیم، متوجه می شویم که نظم و ترتیب است که به زندگی مفهوم داده است. اگر هرچیزی سرجایش نباشد، موجودات زندگی عادی را فراموش کرده و رسالت طبیعت هم ناتمام خواهد ماند.

دنیای وارونه مخصوص افرادی است که فکر می کنند جهان به صورت تصادفی و دور از تدبیر برنامه ریزی شده است. جهانی که من می شناسم مهندسی تمام دارد که هر چیز را دقیق و منظم در سر جای خود قرار داده و برایش برنامه و هدفی در نظر گرفته است و این برنامه دقیق هر روز در حال بروزرسانی بوده و خداوند با دستان توانمند خویش همه چیز را هدایت می کند.

نتیجه گیری: دنیا وارونه چندان هم جذاب نیست و ممکن است که انسانها را سر در گم نماید، بهتر است که  سرجایش باشد و ما بتوانیم از زندگی استفاده نماییم. خدایا شکرت که به راحتی روی زمین راه می رویم و زندگی می کنیم.

انشاء های پیشنهادی :
انشا از زبان یک پرنده در حال پرواز با مقدمه و نتیجه
و
انشا در مورد کودکان کار با مقدمه و نتیجه

☑️ به پایان انشا درباره دنیای وارونه من رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *